ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چرا ما غذاهای تند را دوست داریم؟

نویسنده: علی باستانی

%da%86%d8%b1%d8%a7-%d9%85%d8%a7-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%86%d8%af-%d8%b1%d8%a7-%d8%af%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d8%af%d8%a7%d8%b1%db%8c%d9%85%d8%9f

 

,غذاهای تند,غذاهای تند ایرانی,غذاهای تند هندی,غذاهای تند در بارداری,غذاهای تند جنوبی,غذاهای تند و سریع,غذاهای تند مکزیکی,غذاهای تند در دوران بارداری,غذاهای تند در بارداری,غذاهای تند و لاغری,غذای تند ایرانی,غذای تند هندی,طرز تهیه غذاهای تند هندی,طرز پخت غذاهای تند هندی,تهیه غذاهای تند هندی,غذای تند در بارداری,خوردن غذاهای تند در بارداری,مصرف غذاهای تند در بارداری,خوردن غذای تند در بارداری,مصرف غذای تند در بارداری,غذای تند بارداری,خوردن غذاهای تند در بارداری,غذای تند جنوبی,طرز تهیه غذاهای تند جنوبی,غذای تند و سریع,غذای تند مکزیکی,طرز تهیه غذاهای تند مکزیکی,غذای تند در دوران بارداری,خوردن غذاهای تند در دوران بارداری,مصرف غذاهای تند در دوران بارداری,خوردن غذای تند در دوران بارداری,خوردن غذاهای تند در دوران بارداری,غذای تند در بارداری,خوردن غذای تند در بارداری,غذای تند بارداری,مصرف غذای تند در بارداری,غذای تند و لاغری

 

تابستان تقریبا تمام شده و هوا رو به خنک شدن می‌رود. بنابراین زمان اینکه به سراغ غذاهای فلفلی برویم فرا رسیده است.
بعضی از افراد غذای فلفلی را خیلی دوست دارند و برای آنها فلفل بهترین قسمت غذا است. بعضی دیگر هم اصلا تحمل غذای فلفلی را ندارند. روان‌‌شناسان می‌گویند احتمالا علاقه به غذای تند به نوع شخصیت بستگی دارد.

در اغلب موارد، آنچه غذا را تند می‌کند «کپسایسین» (capsaicin) است؛ این ماده یک جز فعال در فلفل‌های تند، سس تند، سس فلفلی و دیگر خوردنیهای تند است. در اصل این ماده یک سم عصبی است و مقادیر زیاد آن می‌تواند خطرناک باشد. با این اوصاف، چرا ما فلفل می‌خوریم و آن را دوست داریم؟

یکی از دلایل آن در فرگشت ریشه دارد. یکی از پژوهش‌هایی که در سال ۱۹۹۸ انجام شد نشان می‌دهد که حرارت فلفل از آنها در مقابل باکتری و قارچ محافظت می‌کند. بنابراین سلامت این غذاها در زمانی که بهداشت کافی وجود نداشت، یک مزیت به حساب می‌آمد.

این روزها غذاها بسیار به ندرت فاسد می‌شوند. اما فلفل همچنان جایگاه ثابتی در غذاهای سراسر جهان دارد. چند سال پیش، یک روان‌شناس به نام «پاول رازین»، به تندی فلفل به عنوان یک طعم علاقه نشان داد. او اشاره کرد که در مکان‌هایی مثل مکزیک، افراد از سنین چهار یا پنج سالگی به غذاهای تند علاقه‌مند می‌شوند. از آنجا که تمام غذاها سس تند دارند و حیوانات هم غذای پسماند را در زباله‌ها می‌خورند، ظاهرا حیوانات هم با این غذاهای تند مشکلی ندارند.

نظریه روزین این است که ما به خاطر آشنایی فلفل را دوست داریم. او این فرایند را «لذت معکوس» می‌نامد. این تغییر ارتباطی با ظرفیت حس چشایی ما ندارد. بلکه به ذهن مربوط می‌شود. همین فرایند باعث می‌شود که افراد خوردنی‌ تلخی مثل قهوه را دوست داشته باشند.

اما تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که علاقه به سس تند صرفا به این خاطر نیست که ما از بچگی با آن بزرگ می‌شویم، بلکه ما چالش و هیجان آن را ترجیح می‌دهیم. «نادیا بایرنز» و «جان هیز» از دانشگاه پنسیلوانیا در مقاله پژوهشی‌شان می‌گویند بین نوع شخصیت و علاقه به غذای فلفلی رابطه‌ای وجود دارد.

آنها بین کسانی که علاقه به غذای فلفلی دارند و کسانی که حس ماجراجویی زیادی دارند، رابطه مستقیمی پیدا کردند. این دسته از افراد معمولا ماجراجو هستند و از ترن هوایی و هیجان لذت می‌برند.

در واقع همین رابطه است که باعث شده فلفل در چین محبوبیت زیادی داشته باشد. دو استان چینی «سیچوان» و «هونان» به خاطر غذای تندشان شهرت زیادی دارند. در این دو استان، فلفل بیانگر چیزی فراتر از فرهنگ چین است. «مائو زدونگ»، کسی که در هونان به دنیا آمده می‌گوید: «غذای افراد انقلابی فلفل قرمز است. کسی که نمی‌تواند فلفل قرمز را تحمل کند، توانایی جنگیدن ندارد.»

اما نوعی از فلفل وجود دارد که تقریبا هیچ‌کس نمی‌تواند آن را تحمل کند. Bhut Jolokia یا فلفل روح، یکی از تندترین فلفل‌های جهان است. در مقیاس اسکویل، مقیاسی برای سنجش میزان تندی فلفل، فلفل روح بیش از یک میلیون واحد اسکویل دارد. هر از گاهی، گزارش‌هایی به دست می‌رسد که بعضی از افراد با خوردن آن بیمار شده‌اند.

برچسب ها : تهیه غذاهای تند هندی،خوردن غذاهاي تند در بارداري،خوردن غذاهاي تند در دوران بارداري،خوردن غذاهای تند در بارداری،خوردن غذاهای تند در دوران بارداری،خوردن غذاي تند در بارداري،خوردن غذای تند در بارداری،خوردن غذای تند در دوران بارداری،طرز پخت غذاهای تند هندی،طرز تهیه غذاهای تند جنوبی،طرز تهیه غذاهای تند مکزیکی،طرز تهیه غذاهای تند هندی،غذاهاي تند در بارداري،غذاهای تند،غذاهای تند ایرانی،غذاهای تند جنوبی،غذاهای تند در بارداری،غذاهای تند در دوران بارداری،غذاهای تند مکزیکی،غذاهای تند هندی،غذاهای تند و سریع،غذاهای تند و لاغری،غذاي تند بارداري،غذاي تند در بارداري،غذای تند ایرانی،غذای تند بارداری،غذای تند جنوبی،غذای تند در بارداری،غذای تند در دوران بارداری،غذای تند مکزیکی،غذای تند هندی،غذای تند و سریع،غذای تند و لاغری،مصرف غذاهای تند در بارداری،مصرف غذاهای تند در دوران بارداری،مصرف غذاي تند در بارداري،مصرف غذای تند در بارداری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت