ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چالش جدید موسس فیسبوک

نویسنده: علی باستانی

%da%86%d8%a7%d9%84%d8%b4-%d8%ac%d8%af%db%8c%d8%af-%d9%85%d9%88%d8%b3%d8%b3-%d9%81%db%8c%d8%b3%d8%a8%d9%88%da%a9

 

,موسس فیسبوک,مؤسس فیسبوک,نام موسس فیس بوک,موسس سایت فیسبوک,موسس شرکت فیسبوک,موسس فیسبوک کیست,مؤسس فیسبوک اسالنا,مؤسس فیسبوک مارک,مؤسس فیسبوک یتزوج صدیقته,مؤسس فیسبوک مارک زوکربرغ,مؤسس فیسبوک مارک زوکربیرج,مؤسس فیسبوک مارک زوکربیرغ,مؤسس فیسبوک مارک زوکربرج یتزوج صدیقته,مؤسس فیسبوک وزوجته,مؤسس شبکه فیس بوک

 

در ماه ژانویه، مارک زاکربرگ بزرگترین چالش شخصی خود در سال که قادر به کنترل خانه خود با استفاده از هوش مصنوعی است را اعلام کرد.
وی با استفاده از هوش مصنوعی خانه خود را با الهام از خانه J.A.R.V.I.S کاراکتر فیلم مرد آهنی شبیه سازی کرده است.

مارک زاکربرگ مدیر عامل شرکت فیس بوک آمادگی تقریبی خود را برای نمایش AI یا همان هوش مصنوعی اعلام کرد.

او در یک تالار پرسش و پاسخ در فیسبوک بصورت زنده از رم در روز دوشنبه ۲۹ اوت گفت “من امیدوارم یک نسخه آزمایشی از آن را در ماه آینده به نمایش بگذارم”.

خانه هوشمند AI زاکربرگ قادر است کنترل خانه از جمله اتصال چراغ ها و ترموستات ها را در دست بگیرد. اینکار با کمک مهندسین فیسبوک طراحی شده و با استفاده از نرم افزارهای تشخیص چهره و صدا صورت می گیرد. با استفاده از این کار می شود کارهایی مانند باز کردن در خانه بدون نیاز به دریافت یک کد دستوری خاص را برای اولین بار انجام داد.

زاکربرگ گفت “انجام بعضی کارها با این شیوه در اوایل بسیار سرگرم کننده خواهد بود و من بدنبال پیشبرد و نشان دادن آن به جهان هستم”.

بنیانگذار فیس بوک اعتراف کرد که او تنها کسی است که در حال حاضر میتواند از AI برای کنترل منزلش استفاده کند و همسرش پریسیلا چان هنوز نمی تواند این کار را انجام دهد، اما زاکربرگ می گوید به زودی به او نیز دسترسی به این کنترل را خواهد داد.

هنوز معلوم نیست دقیقا زاکربرگ قصد دارد نهایتا چه کاری را با استفاده از AI انجام دهد. خانه هوشمند AI زاکربرگ که بعنوان یک چالش شخصی آغاز شده ممکن است نشان دهنده رقابتی باشد با شرکت های بزرگی مانند آمازون اکو، گوگل هوم (Google Home) و هر شرکتی که قصد رقابت با پروژه خانه هوشمند اپل را دارد. شما اینگونه فکر نمی کنید؟

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت