ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چاقی 20 درصدی جمعیت دانش‌آموزی/ادامه طرح سنجش سلامت پیش دبستانیها پس از شهریور

نویسنده: احمد اعجازی

چاقی 20 درصدی جمعیت دانش‌آموزی/ادامه طرح سنجش سلامت پیش دبستانیها پس از شهریور

جمعیت دانش آموزی کشور,جمعیت دانش آموزی ایران,جمعیت دانش آموزی,جمعیت دانش آموزان کشور,جمعیت دانش آموزان ایران,جمعیت دانش آموزان تهران,جمعیت دانش آموزان,آمار جمعیت دانش آموزی,جمعیت دانش آموزان اصفهان,جمعیت دانش آموزان شهر اصفهان,طرح سنجش سلامت نوآموزان,طرح سنجش سلامت دانش آموزان,طرح سنجش سلامت کودکان,طرح سنجش سلامت خوزستان,طرح سنجش سلامت 95,طرح سنجش سلامت,طرح سنجش سلامت دانشگاه تهران,طرح سنجش سلامت دانشجویان,طرح سنجش سلامت دانشگاه ایران,طرح سنجش سلامت دانشجویان دانشگاه تهران,چاقی دانش آموزان,علل چاقی دانش آموزان,چاقی در دانش آموزان,علل چاقی در دانش آموزان,عوارض چاقی در دانش آموزان,شیوع چاقی در دانش آموزان,

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 20 مرداد 1395

معاون تربیت‌بدنی و امور سلامت وزارت آموزش و پرورش با اشاره به چاقی و اضافه وزن 20 درصدی در جمعیت دانش‌آموزی گفت که این یک زنگ خطر برای نسل آینده است.

به گزارش ایسنا، مهرزاد حمیدی در سومین روز از سی و سومین اجلاس مدیران و رؤسای آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه برنامه محوری، مدرسه محوری، عدالت محوری، اخلاق محوری، مشارکت محوری، کیفیت محوری و علم محوری از جمله سیاست‌های حوزه تربیت‌بدنی هستند گفت: در حال حاضر 20 درصد دانش‌آموزان چاق یا دارای اضافه وزن هستند و این رو به افزایش است.

وی افزود: این یک زنگ خطر برای نسل آینده است و اگر ادامه پیدا کند در سنین میانسالی با بیماریهای مختلف مواجه می شویم. بنابراین افزایش تحرک و بهداشت همگانی باید مورد توجه قرار بگیرد.

معاون تربیت بدنی و امور سلامت وزارت آموزش و پرورش به المپیادهای درون مدرسه‌ای نیز اشاره و اظهار کرد: این طرح رضایت دانش‌آموزان، والدین و معلمان را به دنبال داشته است و مدارس را شاد و استعدادیابی را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، مجید قدمی، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی نیز گفت: پوشش هفت گروه دانش آموزی آسیب دیده بینایی، شنوایی، ذهنی، اختلالات رفتاری و عاطفی، مشکلات ویژه یادگیری و چندمعلولیتی ها را برعهده داریم. سیاست ما توسعه آموزش تلفیقی است و تلاش می کنیم دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در کنار دانش‌آموزان عادی تحصیل کنند.

وی با بیان اینکه معلولیت مشکل فرد نیست بلکه مشکل جامعه است، گفت: البته خط قرمزهایی هم داریم که شامل دانش‌آموزان چند معلولیتی و دانش‌آموزان معلول ذهنی است. ما نباید با سیستم گلخانه‌ای جلو برویم.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین به سنجش سلامت پیش از دبستان با همکاری آموزش و پرورش ابتدایی و عشایری اشاره کرد و گفت: سنجش نوآموزان پیش‌دبستانی برای کودکان عشایری رایگان شده است که بار مالی 600 تا 700 میلیون تومانی دارد.

قدمی افزود: امسال پایگاه‌های سنجش در پایان شهریور تعطیل نمی‌شود و 300 تا 400 هزار نوآموز پیش‌دبستانی ارزیابی خواهند شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت