ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

چاقی و آسیب به مغز

نویسنده: احمد اعجازی

چاقی و آسیب به مغز

,آسیب به مغز,آسیب به ساقه مغز,عوامل آسیب به مغز,چاقی صورت,چاقی صورت با داروی گیاهی,چاقی صورت با روغن زیتون,چاقی صورت بدون بازگشت,چاقی صورت با شیر خشک,چاقی صورت در یک هفته,چاقی صورت و گونه,چاقی صورت با سیب زمینی,چاقی صورت با ژله,چاقی صورت با تغذیه,چاقی,چاقی سریع,چاقی شکم,چاقی شکمی,چاقی مفرط,چاقی بعد از ازدواج,چاقی در ایران,چاقی صورت با داروهای گیاهی,چاقی صورت با گیاهان دارویی,چاق شدن صورت با داروی گیاهی,چاق شدن صورت با داروهای گیاهی,چاقی صورت با دارو گیاهی,چاقی صورت با درمان گیاهی,چاقی سریع صورت,چاقی سریع با قرص,چاقی سریع با داروی گیاهی,چاقی سریع و موثر,چاقی سریع بدن,چاقی سریع با داروهای گیاهی,چاقی سریع بدون عوارض,چاقی سریع صورت با تغذیه,چاقی سریع در یک هفته,چاقی شکمی در زنان,چاقی شکم و پهلو,چاقی شکمی درمان,چاقی شکم بعد از زایمان,چاقی شکم زنان,چاقی شکمی در کودکان,چاقی شکمی چیست,چاقی شکم وباسن,چاقی شکمی زنان,چاقی شکمی و درمان آن,چاقی شکمی طب سنتی,چاقی شکمی نی نی سایت,چاقی شکمی در طب سنتی,چاق شدن صورت با روغن زیتون,چاقی مفرط چیست,چاقی مفرط,چاقی مفرط در کودکان,چاقی مفرط در ایران,چاقی مفرط یعنی چه,درمان چاقی مفرط,معافیت چاقی مفرط,درمان چاقی مفرط,جراحی چاقی مفرط,چاقی بعد از ازدواج,چاقی پس از ازدواج,علت چاقی بعد از ازدواج,چاقی زنان بعد از ازدواج,علل چاقی بعد از ازدواج,علت چاقی بعد از ازدواج چیست,علت چاقی بعد از ازدواج,دلایل چاقی بعد از ازدواج,درمان چاقی بعد از ازدواج,چاقی در ایران,آمار چاقی در ایران,شیوع چاقی در ایران,چاقی کودکان در ایران,درصد چاقی در ایران,آمار چاقی در ایران و جهان,اپیدمیولوژی چاقی در ایران,نمودار چاقی در ایران,میزان چاقی در ایران

 

هرچه شاخص توده بدنی بالاتر باشد، التهاب نیز افزایش می یابد. پژوهش های پیشین نشان داده اند که التهاب، به ویژه در مغز، می تواند تاثیر منفی بر عملکرد مغز و شناخت داشته باشد.

افرادی که اضافه وزن دارند یا به چاقی مبتلا هستند احتمال بیشتری دارد از مشکلات شناختی رنج ببرند و با خطر افزایش یافته ابتلا به زوال عقل در آینده مواجه هستند. ما می دانیم که چاقی می تواند به چندین مشکل سلامت مانند فشار خون بالا، دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی، و سرطان منجر شود. اگرچه زوال شناختی بخشی عادی از روند افزایش سن محسوب می شود، اما مشخص شده است چاقی می تواند این مشکل را تشدید کند.

 

به گزارش عصر ایران به نقل از “ایت لایو”، پژوهش جدید دانشگاه آریزونا نشان داده است که دارا بودن یک شاخص توده بدنی (BMI) بالا می تواند به زوال مغزی منجر شود. اضافه وزن می تواند التهاب در مغز را موجب شود که این اندام را از کارایی همیشگی خود دور می کند.

 

به گفته کایل بوراسا، پژوهشگر ارشد این مطالعه، هرچه شاخص توده بدنی بالاتر باشد، التهاب نیز افزایش می یابد. پژوهش های پیشین نشان داده اند که التهاب، به ویژه در مغز، می تواند تاثیر منفی بر عملکرد مغز و شناخت داشته باشد.

 

این مطالعه شامل دو نمونه جداگانه از مردم بوده است. پژوهشگران در مجموع حدود 21 هزار و 500 نفر را مورد آزمایش قرار داده و به مقایسه شاخص توده بدنی، التهاب و شناخت شرکت کنندگان اقدام کردند. هر دو گروه ارتباط قوی بین شاخص توده بدنی بالا و کاهش عملکرد مغز را نشان داده اند.

 

اختلال شناختی خفیف می تواند تاثیر منفی بر کیفیت زندگی فرد مبتلا داشته باشد و خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد.

 

به رغم یافته های جدید، پژوهشگران به این نکته اشاره داشته اند نتایج کسب شده نمی توانند به طور قطع علیت را ثابت کنند. در شرایطی که ارتباط بین شاخص توده بدنی بالا و زوال شناختی مشاهده شده است اما شواهد بیشتر برای تایید این ارتباط نیاز است.

برچسب ها : آسیب به ساقه مغز،آسیب به مغز،آمار چاقی در ایران،آمار چاقی در ایران و جهان،اپیدمیولوژی چاقی در ایران،جراحی چاقی مفرط،چاق شدن صورت با داروهای گیاهی،چاق شدن صورت با داروی گیاهی،چاق شدن صورت با روغن زیتون،چاقي بعد از ازدواج،چاقي در ايران،چاقي مفرط،چاقی،چاقی بعد از ازدواج،چاقی پس از ازدواج،چاقی در ایران،چاقی زنان بعد از ازدواج،چاقی سریع،چاقی سریع با داروهای گیاهی،چاقی سریع با داروی گیاهی،چاقی سریع با قرص،چاقی سریع بدن،چاقی سریع بدون عوارض،چاقی سریع در یک هفته،چاقی سریع صورت،چاقی سریع صورت با تغذیه،چاقی سریع و موثر،چاقی شکم،چاقی شکم بعد از زایمان،چاقی شکم زنان،چاقی شکم و پهلو،چاقی شکم وباسن،چاقی شکمی،چاقی شکمی چیست،چاقی شکمی در زنان،چاقی شکمی در طب سنتی،چاقی شکمی در کودکان،چاقی شکمی درمان،چاقی شکمی زنان،چاقی شکمی طب سنتی،چاقی شکمی نی نی سایت،چاقی شکمی و درمان آن،چاقی صورت،چاقی صورت با تغذیه،چاقی صورت با دارو گیاهی،چاقی صورت با داروهای گیاهی،چاقی صورت با داروی گیاهی،چاقی صورت با درمان گیاهی،چاقی صورت با روغن زیتون،چاقی صورت با ژله،چاقی صورت با سیب زمینی،چاقی صورت با شیر خشک،چاقی صورت با گیاهان دارویی،چاقی صورت بدون بازگشت،چاقی صورت در یک هفته،چاقی صورت و گونه،چاقی کودکان در ایران،چاقی مفرط،چاقی مفرط چیست،چاقی مفرط در ایران،چاقی مفرط در کودکان،چاقی مفرط یعنی چه،درصد چاقی در ایران،درمان چاقي مفرط،درمان چاقی بعد از ازدواج،درمان چاقی مفرط،دلايل چاقي بعد از ازدواج،شیوع چاقی در ایران،علت چاقي بعد از ازدواج،علت چاقی بعد از ازدواج،علت چاقی بعد از ازدواج چیست،علل چاقی بعد از ازدواج،عوامل آسیب به مغز،معافیت چاقی مفرط،میزان چاقی در ایران،نمودار چاقی در ایران

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت