ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پیک امسال بدون خاموشی گذشت

نویسنده: احمد اعجازی

پیک امسال بدون خاموشی گذشت

برق کشور,برق کشور ترکیه,شبکه برق کشور,اداره برق کشور,دبیرخانه برق کشور,شرکت برق کشور,مصرف برق کشور,سازمان برق کشور,تولید برق کشور,ظرفیت برق کشور,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 25 مرداد 1395

میزان مصرف برق در کشور امسال رکورد شکن شد به همین دلیل پیش بینی های متعددی از سوی مسولان مبنی بر خاموشی سراسری کشور صورت گرفت اما با پیگیری های صورت گرفته پانزدهمین سال بدون خاموشی ناشی از تولید در ایران نیز رقم خورد.

احمدی یزدی معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر  در گفتگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت پیک مصرف برق در کشور، گفت: معمولا تا 15 شهریور ماه از مشترکان درخواست داریم که نسبت به مدیرتی مصرف اهتمام داشته باشند چرا که بر اساس تجربیات سال‌های گذشته ممکن است اوج مصرف برق را در شهریور ماه نیز شاهد باشیم.

وی با بیان اینکه این درخواست بیشتر از مشترکان صنعتی و کشاورزی و همچنین مشترکان پرمصرف خانگی است، گفت: اگر در شهریور ماه نیز مدیریت مصرف صورت بگیرد قطعا با هیچگونه مشکلی مواجه نخواهیم شد.

معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر ادامه داد: با توجه به پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی که قرار است در روزهای آتی هوا خنک‌تر شود قطعا وضعیت مصرف برق نیز متعادل‌تر خواهد شد اما با این وجود تقاضای ما از مردم این است که تا 20 روز آینده نیز با صنعت برق همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه پیک امسال تابستان بدون خاموشی ناشی از تولید پشت سر گذاشته شد، گفت: قطعا این مساله به دلیل همکاری 33 میلیون مشترک تحقق یافته و امسال نیز توانستیم پانزدهمین سال بدون خاموشی را رقم بزنیم.

به گفته وی، سی‌ام تیرماه با همکاری مردم توانستیم 2500 مگاوات میزان برق مصرف را کاهش دهیم که همین مساله موجب شد در کشور خاموشی اتفاق نیفتاد.

معاون دفتر مدیریت مصرف برق شرکت توانیر گفت: برخی از خاموشی‌ها که در مناطق مختلف شاهد آن بودیم ناشی از حوادث گوناگون بود که آن هم با همکاری مسئولان ظرف چند ساعت برطرف شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت