ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پیکر داوود رشیدی تشییع شد / مشایخی: رشیدی استاد من بود (+تصاویر)

نویسنده: احمد اعجازی

پیکر داوود رشیدی تشییع شد / مشایخی: رشیدی استاد من بود (+تصاویر)

,داوود رشیدی,داوود رشیدی و همسرش,داوود رشیدی و احترام برومند,داوود رشیدی درگذشت,داوود رشیدی و بهروز وثوقی,داوود رشیدیان,داوود رشیدی بهروز وثوقی,داوود رشیدی ژنو,داوود رشیدی کندو,داوود رشیدی فرزندان,داوود رشیدی احترام برومند,بهروز وثوقی داوود رشیدی,داود رشیدی ژنو,مشایخی,مشایخی خواننده سنتی,مشایخی عطاران,مشایخی و عطاران,مشایخی درگذشت,مشایخی خواننده,مشایخی آهنگساز,مشایخی موسیقی,مشایخی شریف,مشایخی ارمیا,مشایخی عطاران,جمشید مشایخی عطاران,مشایخی درباره عطاران,اعتراض مشایخی عطاران,شوخی عطاران مشایخی,جمشید مشایخی و عطاران,دعوای مشایخی و عطاران,جمشید مشایخی و عطاران,درگیری مشایخی و عطاران,جمشید مشایخی و رضا عطاران,جمشید مشایخی و رضا عطاران,جمشید مشایخی درگذشت,رضا مشایخی درگذشت,استاد مشایخی خواننده,مشایخی موسیقی دان,آموزشگاه موسیقی مشایخی,مشایخی شریف,ارمیا مشایخی مجاهد,ارینب مشایخی ارمیا,اورینب مشایخی ارمیا,بیوگرافی ارمیا مشایخی,ارمیا مشایخی و همسرش,ارمیا مشایخی اپارات,ارمیا مشایخی خمین,ارمیا مشایخی آکادمی گوگوش,اهنگ ارمیا مشایخی

تاریخ انتشار : یکشنبه, 07 شهریور 1395

علی نصیریان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در حالی روی سن آمد و سخنرانی کرد که اشک از چشمانش جاری شد و گفت: دوست داشتم با و روی صحنه باشم نه در مراسم تشییعت.

به گزارش میزان، مراسم تشییع پیکر داوود رشیدی بازیگر پیشکسوت سینما و تئاتر ایران با حضور هنرمندان مطرح سینما و تلویزیون کشورمان و جمع کثیری از دوستداران وی که عکس های وی را در دست گرفته اند از مقابل تالار وحدت تشییع شد.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,تشییع پیکر داوود رشیدی

 

در این مراسم علاوه بر خانواده برومند و رشیدی  چهره هایی همچون پرویز پرستویی، علی نصیریان، سپند امیر سلیمانی، علیرضا زرین دست، افشین سنگ چاپ، رضا درمیشیان ،داریوش فرهنگ، جمشید مشایخی، پرویز پورحسینی، بهمن فرمان آرا، رضا بنفشه خواه، مهدی سلوکی، آهو خردمند، مهدی فقیه، اصغر همت، مرادخانی معاون هنری وزارت ارشاد، حسین فریدون معاون رییس جمهور، ایوبی رییس سازمان سینمایی، علی مصفا، سیاوش طهمورث، کوروش طهامی، مجید مشیری، مجید مظفری، نیکی مظفری، رضا کیانیان، بیژن امکانیان، داریوش فرهنگ رضا ناجی، علی دهکردی و دیگر هنرمندان سینما نیز حضور یافتند.

پیکر داوود رشیدی بر دوش هنرمندانی چون رضا کیانیان، بیژن امکانیان، داریوش فرهنگ و رضا ناجی وارد محوطه تالار وحدت شد. این مراسم با ازدحام بیش از حد مردم و با قرائت قرآن بر پیکر داوود رشیدی برگزار شد.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,تشییع پیکر داوود رشیدی

 

علی نصیریان بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در حالی روی سن آمد و سخنرانی کرد که اشک از چشمانش جاری شد و گفت: من هرگز نمی خواستم در چنین شرایطی در تالار وحدت روی سن برای بدرقه تو برای سفر آخرتت صحبت کنم. من می خواستم با تو روی صحنه باشم .

وی افزود: داوود رشیدی یکی از ستون های استوار تئاتر نوین ایران است این تئاتر نوین که می گویم  منظورم آن جنبش و نهضتی بود که دانشجویان هنرپیشگی ازدهه 30 شروع کردند و در دهه 40 به ثمر رسید. داوود رشیدی و امثال آن از زمانی که به ما در تئاتر نوین آن زمان پیوستند با حضورشان به هنر تئاتر کشورمان غنا بخشیدند.

نصیریان تصریح کرد: داوود رشیدی در ابتدای کار خود بسیار به روز و جدید بود. حتی تا امروز نوین بودن آن ادامه داشت. داوود رشیدی در انتخاب نقش و کارگردانی بسیار متفاوت عمل می کرد چرا  که امروزی و مدرن بود.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,تشییع پیکر داوود رشیدی

 

وی افزود: داوود رشیدی ممتازترین بخش عمر هنریش کارگردانی تئاتر بود ولی منحصر به این کار نبود. داوود رشیدی بازیگر بسیار خوبی بود و یکی از آن پنج نفر بازیگرانی بود که در کار “علی حاتمی” در هزار دستان  حضور بسیار زیبایی داشت.

این بازیگر سینما  تصریح کرد: داوود رشیدی در آموزش بسیار دست داشت و بسیار تربیت کرد و در مدیریت فرهنگی و هنری چه در شورای تئاتر و اداره هنرهای دراماتیک تلاش گر بود و باعث پیشرفت کار تئاتر بود، رشیدی یکی از ستون های تئاتر ایران بود و کارهای بسیاری برای پیشرفت تئاتر ایران کرد.

در ادامه مراسم جمشید مشایخی به روی سن آمد و گفت: چرا زمانی که داوود رشیدی  بیمار بود کسی به سراغش نرفت و نگفت که رشیدی در کجای این هنر ایستاده است حالا حرفهای من و شما روی این سن چه فایده ای دارد.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,تشییع پیکر داوود رشیدی

 

وی افزود: در زمانی که وی مریض بود همسر رشیدی خانم  برومند سختی های زیادی کشید من برای وی بسیار احترام قائلم. من با داوود رشیدی کارهای بسیار زیادی دارم بعد از آثار ماندگار علی حاتمی در دو سه کار سینمایی با هم همکاری داشتیم. او استاد من بود و من خاک پای خانواده او هستم و به همه هنرمندان و خانواده او تسلیت عرض می کنم و امیدوارم قبل از اینکه کسی را از دست بدهیم قدرش را بدانیم.

سیاوش تهمورث بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون درا دامه مراسم به روی سن آمد و گفت: رسمی که در کشور ما نیست این است که تا زمانی که بازیگری زنده است بیایند و از او بپرسند چه می کنی؟ تا امثال من در زمان بودن  همکار و استادم حرف بزنیم.

وی افزود: اولین کارحرفه ای که بنده وارد تئاتر شدم و دیده شدم با داوود رشیدی بود در سال 1347.داوود رشیدی به دلیل مهربانی ، بلند نظری و بلند همتی اش بود که همه دوستش داشتند در فیلم هایی که بازی می کرد حتی با دوبله هیچ ظاهر خشنی از آن دیده نمی شد. او آنقدر مهربان، خوشرو و همیشه آماده پذیرایی از همه بود. روحش شاد و یادش گرامی.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,تشییع پیکر داوود رشیدی

 

در ادامه مراسم همسر داوود رشیدی احترام برومند به رو صحنه آمد و گفت: من قصد نداشتم صحبت کنم. همه به ما محبت کردند.مردم ، خبرنگاران، هنرمندان، از کل ایران برای کمک به ما زنگ زدند. شما اینقدر خوبید که دولت مردان تحت تاثیر قرار می گیرند.وقتی مردم اهمیت بدهند دولتمردان هم اهمیت می دهند.برای شادی روح کیارستمی و داوود من صلوات بفرستید.

بنا بر این گزارش مشخص شد جمعه همین هفته ساعت 16 در مسجد بلال صدا و سیما هم مراسم گرامیداشتی برای داوود رشیدی برگزار خواهد شد.

در پایان مراسم نماز میت با اقامه حجت السلام داعی بر پیکر هنرمند پیشکسوت خوانده شد و به سوی خانه ابدی تشییع شد.

 

اخباربازیگران,اخبارهنرمندان,تشییع پیکر داوود رشیدی

 

روحش شاد و یادش گرامی …

 

برچسب ها : آموزشگاه موسیقی مشایخی،ارمیا مشایخی آکادمی گوگوش،ارمیا مشایخی اپارات،ارمیا مشایخی خمین،ارمیا مشایخی مجاهد،ارمیا مشایخی و همسرش،ارینب مشایخی ارمیا،استاد مشایخی خواننده،اعتراض مشایخی عطاران،اهنگ ارمیا مشایخی،اورینب مشایخی ارمیا،بهروز وثوقی داوود رشیدی،بیوگرافی ارمیا مشایخی،جمشيد مشايخي درگذشت،جمشيد مشايخي و رضا عطاران،جمشيد مشايخي و عطاران،جمشید مشایخی عطاران،جمشید مشایخی و رضا عطاران،جمشید مشایخی و عطاران،داود رشیدی ژنو،داوود رشیدی،داوود رشیدی احترام برومند،داوود رشیدی بهروز وثوقی،داوود رشیدی درگذشت،داوود رشیدی ژنو،داوود رشیدی فرزندان،داوود رشیدی کندو،داوود رشیدی و احترام برومند،داوود رشیدی و بهروز وثوقی،داوود رشیدی و همسرش،داوود رشیدیان،درگیری مشایخی و عطاران،دعوای مشایخی و عطاران،رضا مشایخی درگذشت،شوخی عطاران مشایخی،مشايخي شريف،مشايخي عطاران،مشایخی،مشایخی آهنگساز،مشایخی ارمیا،مشایخی خواننده،مشایخی خواننده سنتی،مشایخی درباره عطاران،مشایخی درگذشت،مشایخی شریف،مشایخی عطاران،مشایخی موسیقی،مشایخی موسیقی دان،مشایخی و عطاران

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت