ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پودرهای دارای آلودگی هورمونی تهدیدی جدی برای جوانان

نویسنده: احمد اعجازی

پودرهای دارای آلودگی هورمونی تهدیدی جدی برای جوانان

پودرهای بدنسازی,پودرهای بدنسازی عوارض,پودرهای بدنسازی داروخانه,پودرهای بدنسازی بانوان,پودرهای بدنسازی san,پودرهای بدنسازی,قیمت پودرهای بدنسازی,انواع پودرهای بدنسازی,پودرهای مکمل بدنسازی,مضرات پودرهای بدنسازی,پروتئین بدنسازی,پروتئین بدنسازی,پروتئین بدنسازی whey,پروتئین بدنسازی ایرانی,پروتئین بدنسازی jumbo,پروتئین بدنسازی چیست,پروتئین بدنسازی فروش,پروتئین بدنسازی بانوان,پروتئین بدنسازی گینر,پروتئین بدنسازی اصل,

تاریخ انتشار : شنبه, 16 مرداد 1395

رئیس مرکز تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: جوانان از خرید پودرهای با آلودگی هورمونی از مراکز غیرمجاز در شیراز خودداری کنند.

به گزارش خبرجنوب ؛ باباجعفری افزود: متاسفانه انواع و اقسام پودرهای با آلودگی هورمونی در بازار غیرمجاز در برخی خیابان های شیراز از جمله انوری در دسترس است و به راحتی به فروش می رسد. وی یادآور شد: این پودرها حاوی کورتن است و به همین دلیل تاثیر منفی بر سیستم ایمنی می گذارد و باعث ایجاد اختلالات هورمونی و گوارشی می شود.
نایب رئیس انجمن تغذیه کشور گفت: مصرف این پودرها بدون مشورت با مشاور تغذیه باعث کاهش دفع آب بدن و در نتیجه تورم می شود به طوری که این موارد برروی کلیه، کبد و قلب اثر منفی می گذارد و حتی میتواند با فشار به قلب، مرگ را به دنبال داشته باشد. وی ادامه داد: این پودرها به صورت کاملا غیرقانونی در باشگاه ها و برخی خیابان ها از جمله انوری به فروش میرسد و برخی بابت خرید آنها، مبلغهای یک تا 2 میلیون هزینه می کنند. این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: افراد حتی اگر ورزشکارند نباید خودسرانه از این داروها استفاده کنند و مواردی از این قبیل تنها باید با مشورت مشاورین تغذیه و از داروخانه ها تهیه شود.

 

دکتر باباجعفری افزود: تهیه داروهای چاقی و لاغری نیز از این خیابانها و مراکز غیرمجاز نگران کننده است و متاسفانه با وجود هشدارها، برخی افراد و به ویژه زنان اقدام به تهیه کپسولهای لاغری مضر از این مراکز از جمله خیابان انوری می کنند. این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: این کپسول ها و مواد لاغری و چاقی حاوی آمفتامین است و با وجود اینکه سالهاست مصرف این قبیل مواد برای لاغری در دنیا ممنوع شده، اما برخی افراد سودجو همچنان اقدام به فروش این مواد میکنند و مردم نیز فریب آنها را
می خورند.باباجعفری افزود: بی خوابی، اضطراب، افسردگی و تاثیر بر سیستم عصبی از جمله عوارض مصرف داروهای این بازار غیرمجاز است.
سوءتغذیه نتیجه مصرف انرژی زاهارئیس مرکز تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین مصرف بیش از حد انرژی زاها را نگران کننده دانست و گفت: این مواد ترکیبی از چند نوع ویتامین و البته بیشتر شکر است که استفاده از آن را توصیه نمیکنیم چرا که مصرف مداوم آنها باعث سیری می شود و از دریافت املاح دیگر توسط بدن جلوگیری کرده و سوءتغذیه به وجود می آورد لذا بهتر است آبمیوه های طبیعی جایگزین انرژی زاها شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت