ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پوتین : انتظار کاهش تولید نفت ایران غیر منصفانه است

نویسنده: احمد اعجازی

پوتین : انتظار کاهش تولید نفت ایران غیر منصفانه است

,تولید نفت ایران,تولید نفت ایران در زمان شاه,تولید نفت ایران 2012,تولید نفت ایران در روز,تولید نفت ایران در سال 56,تولید نفت ایران در سال 93,تولید نفت ایران در سال 1355,تولید نفت ایران روزانه,تولید نفت ایران در سال 91,وضعیت تولید نفت ایران,میزان تولید نفت ایران در سال 2016,تولید نفت ایران در روز,میزان تولید نفت ایران در روز,میزان تولید نفت ایران در روز,تولید روزانه نفت ایران در سال 93,تولید روزانه نفت ایران در سال 92,تولید روزانه نفت در ایران,میزان تولید روزانه نفت در ایران,میزان تولید نفت ایران در سال 1356,میزان تولید نفت ایران در سال 95,میزان تولید نفت روزانه ایران,تولید روزانه نفت ایران,تولید روزانه نفت خام ایران,تولید روزانه نفت ایران چقدر است,تولید روزانه نفت خام ایران,ظرفیت تولید روزانه نفت ایران,میزان تولید نفت ایران در سال 91,وضعیت تولید نفت در ایران,کاهش تولید نفت ایران

تاریخ انتشار : شنبه, 13 شهریور 1395

پوتین : این منصفانه نیست که از ایران انتظار داشته باشیم پس از بیرون آمدن از دوره تحریم ها تولید نفت خود را به سطح پیش از تحریم بازنگرداند.

رییس جمهوری روسیه اعلام کرد این حق ایران است که پس از گذشت حدود 3 سال از تحریم های نفتی، تولید نفت خود را به سطح قبل از تحریم بازگردانده و سهم پیشین خود را در بازار جهانی نفت بازیابد.

به گزارش عصر ایران ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در مصاحبه با شبکه خبری بلومبرگ آمریکا درباره طرح کاهش تولید کشورهای صادر کننده نفت برای افزایش قیمت این محصول در بازار جهانی صحبت کرد.

پوتین با اشاره به اینکه ممکن است میزان تولید نفت توسط ایران مورد تجدیدنظر قرار گیرد، در عین حال تاکید کرد که سطح تولید ایران به دلیل تحریم ها پایین بوده است و این غیر منصفانه است که در همان سطح نگه داشته شود.

رییس جمهوری روسیه در این مصاحبه با دفاع از موضع ایران در تلاش برای افزایش سطح تولید نفت ، گفت معتقد است می توان با مستثنا کردن ایران به توافقی بین کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای کاهش تولید نفت رسید. پوتین گفت در این زمینه کشورش پیشنهادهایی دارد که آن را با عربستان سعودی و دیگر تولید کنندگان عمده نفت جهان مطرح خواهد کرد.

پوتین کاهش تولید نفت را با توجه به شرایط کنونی بازار منطقی دانست ولی در عین حال تاکید کرد ، نمی توان از ایران انتظار داشت مادامی که سهم پیشین خود از بازار جهانی نفت را باز نیافته، در این طرح مشارکت کند.

رییس جمهوری روسیه دلیل شکست نشست 5 ماه پیش در دوحه قطر بین کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای کاهش تولید نفت را تغییر ناگهانی موضع عربستان دانست.

او گفت معتقد است در شرایط کنونی می توان با استثنا قایل شدن برای ایران، به توافقی در این زمینه دست یافت. او محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان را یک طرف گفت و گوی منعطف و منطقی در این باره دانست.

پوتین گفت که در حاشیه نشست جی بیست در پکن که در هفته آینده برگزار خواهد شد، در این زمینه با ” محمد بن سلمان ” فرزند پادشاه عربستان گفت و گو خواهد کرد.

گفتنی است در نشست دوحه که در آوریل سال جاری و به منظور توافق تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک برای کاهش تولید نفت برگزار شده بود، ایران به دلیل اینکه این اقدام را در شرایط پس از تحریم ها یک خود تحریمی دانسته بود، شرکت نکرد.

در پی عدم شرکت ایران دولت عربستان سعودی نیز اعلام کرد مادامی که ایران از هر گونه توافق جمعی مبنی بر کاهش تولید نفت مستثنی باشد، هیچ فرمولی را برای کاهش تولید نفت نمی پذیرد.

قرار است در ماه جاری میلادی نشست دیگری بین کشورهای عضو و غیر عضو اوپک برای تصمیم گیری در این باره در الجزایر تشکیل شود و سخنان ولادیمیر پوتین بیانگر آن است که مسکو خواهد کوشید با پیشنهادهایی دولت عربستان را برای تغییر نظر و حمایت از کاهش تولید نفت راضی کند.

برچسب ها : پوتین : انتظار کاهش تولید نفت ایران غیر منصفانه است،توليد روزانه نفت ايران،توليد روزانه نفت خام ايران،توليد نفت ايران در روز،تولید روزانه نفت ایران چقدر است،تولید روزانه نفت ایران در سال 92،تولید روزانه نفت ایران در سال 93،تولید روزانه نفت خام ایران،تولید روزانه نفت در ایران،تولید نفت ایران،تولید نفت ایران 2012،تولید نفت ایران در روز،تولید نفت ایران در زمان شاه،تولید نفت ایران در سال 1355،تولید نفت ایران در سال 56،تولید نفت ایران در سال 91،تولید نفت ایران در سال 93،تولید نفت ایران روزانه،ظرفیت تولید روزانه نفت ایران،کاهش تولید نفت ایران،ميزان توليد نفت ايران در روز،میزان تولید روزانه نفت در ایران،میزان تولید نفت ایران در روز،میزان تولید نفت ایران در سال 1356،میزان تولید نفت ایران در سال 2016،میزان تولید نفت ایران در سال 91،میزان تولید نفت ایران در سال 95،میزان تولید نفت روزانه ایران،وضعیت تولید نفت ایران،وضعیت تولید نفت در ایران

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت