ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پهلوگیری کشتی حامل کمک های ترکیه به غزه در بندر اسراییل (+عکس)

نویسنده: احمد اعجازی

پهلوگیری کشتی حامل کمک های ترکیه به غزه در بندر اسراییل (+عکس)

کمک به غزه,کمک به غزه,کمک به غزه اینترنتی,کمک به غزه آنلاین,کمک به غزه بانک ملی,کمک به غزه و لبنان,کمک مالی آمریکا به غزه,کمک رونالدو به غزه,کمک ایران به غزه,کمک به مردم غزه,کشتی کمک به غزه غزه الان,غزه الیوم,غزه تنتصر,غزه الله یحمیها,غزه انتصرت,غزه اخبار,غزه عکس,غزه نقشه,غزه جنگ,غزه شعر,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 14 تیر 1395

این کشتی حامل 11 هزار تن کمک های انسان دوستانه شامل اغذیه جات و دیگر لوازم اساسی برای مردم غزه است. این کشتی حامل 10 هزار اسباب بازی برای کودکان غزه ای نیز هست.

پس از گذشت شش سال از حادثه کشتی ترکیه ای ماوی مرمره در سواحل غزه، دیروز نخستین محموله کمک های انسان دوستانه ترکیه به مردم غزه پس از آن حادثه، در بندر “اشدود” اسراییل پهلو گیری کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه یک هفته پس از عادی سازی روابط ترکیه و اسراییل کشتی ” لیدی لیلا ” که با پرچم پاناما محموله کمک های بشر دوستانه ترکیه به مردم غزه را حمل می کرد ، وارد بندر اشدود اسراییل شد.

این کشتی حامل 11 هزار تن کمک های انسان دوستانه شامل  اغذیه جات و دیگر لوازم اساسی برای مردم غزه است. این کشتی حامل 10 هزار اسباب بازی برای کودکان غزه ای نیز هست.

شش سال پیش رژیم اسراییل با حمله به کشتی ترکیه ای ماوی مرمره که با کمک های بشر دوستانه عازم سواحل غزه بود 9 نفر از فعالان حاضر در این کشتی را کشت. ماوی مرمره می خواست محاصره غزه را بکشند و به همین خاطر قصد داشت به صورت مستقیم در بندر غزه پهلو بگیرد که در نتیجه حمله کماندوهای اسراییلی در این ماموریت ناکام ماند.

این حمله سبب قطع و تیرگی روابط دیپلماتیک بین آنکارا و تل آویو شد. یک هفته پیش مقامات ترکیه اعلام کردند روابط خود با اسراییل را بار دیگر از سر می گیرند.

مقامات اسراییل باریکه نوار غزه را محاصره کرده اند و می گویند هر گونه کمک های بشردوستانه به مردم غزه باید نخست به بنادر اسراییل برود تا پس از کسب اطمینان از نبود سلاح در محموله های ارسالی، بار آنها به غزه فرستاده شود.

 اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل,کشتی ترکیه

 اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل,کشتی ترکیه

 اخبار بین الملل,خبرهای بین الملل,کشتی ترکیه

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت