ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پنج جزء اصلی تناسب اندام

نویسنده: احمد اعجازی

پنج جزء اصلی تناسب اندام

تناسب اندام بانوان,تناسب اندام بانوان با ورزش,تناسب اندام بانوان در خانه,تناسب اندام بانوان با تغذیه,تناسب اندام بانوان اندروید,تناسب اندام بانوان با بدنسازی,ورزش تناسب اندام بانوان,برنامه تناسب اندام بانوان,باشگاه تناسب اندام بانوان,سایت تناسب اندام بانوان,تناسب اندام زنان,تناسب اندام زنانه,تناسب اندام زنان بعد از زایمان,تناسب اندام زنان ایرانی,تناسب اندام زنان باردار,تناسب اندام زنان با ورزش,تناسب اندام زن,تناسب اندام زن و شوهر,تناسب اندام زن ومرد,تناسب اندام در زنان,تناسب اندام در خانه,تناسب اندام در خانه دانلود,ورزش تناسب اندام در خانه,تناسب اندام مردان در خانه,برنامه تناسب اندام در خانه,راههای تناسب اندام در خانه,حرکات تناسب اندام در خانه,تناسب اندام در منزل,ورزش برای تناسب اندام در خانه,دانلود برنامه تناسب اندام در خانه,تناسب اندام مردان,تناسب اندام مردانه,تناسب اندام مردان در خانه,تناسب اندام مردان لاغر,تناسب اندام مرد,مجله تناسب اندام مردان,عکس تناسب اندام مردان,تناسب اندام در مردان,راه های تناسب اندام مردان,تناسب اندام برای مردان,تناسب اندام بعد از زایمان,تناسب اندام بعد از زایمان طبیعی,تناسب اندام بعد از زایمان سزارین,تناسب اندام بعد از زایمان با تمرینات 8 گانه,تناسب اندام بعد از زایمان,راههای تناسب اندام بعد از زایمان,راز تناسب اندام شکیرا بعد از زایمان,تناسب اندام زنان بعد از زایمان,حفظ تناسب اندام بعد از زایمان,روش های تناسب اندام بعد از زایمان,تناسب اندام و لاغری,تناسب اندام و لاغری در خانه,تناسب اندام و لاغری,تناسب اندام و رژیم لاغری,راههای تناسب اندام و لاغری,تناسب اندام لاغری,تناسب اندام بدون لاغری صورت,لاغری و تناسب اندام به روش زومبا,لاغری و تناسب اندام با زومبا,تناسب اندام برای لاغری,تناسب اندام با شنا,تناسب اندام با شنا سوئدی,آموزش تناسب اندام با شنا,تناسب اندام با ورزش شنا,تناسب اندام با ورزش,تناسب اندام با ورزش شنا,تناسب اندام با ورزش و تغذیه,تناسب اندام با ورزش در خانه,تناسب اندام بانوان با ورزش,رابطه تناسب اندام با ورزش,تناسب اندام با چه ورزشی,تناسب اندام با حرکات ورزشی,تناسب اندام با کدام ورزش,تناسب اندام زنان با ورزش,تناسب اندام در بارداری,تناسب اندام در بارداری,حفظ تناسب اندام در بارداری,تناسب اندام در دوران بارداری,تناسب اندام در زمان بارداری,تناسب اندام بارداری,تناسب اندام و بارداری,حفظ تناسب اندام در دوران بارداری,کتاب تناسب اندام در دوران بارداری,تناسب اندام در دوره بارداری

پنج جزء اصلی تناسب اندام
تناسب اندام کلی فقط در صورتی می‌تواند حفظ شود که فرد به طور منظم ورزش کند و یک سبک زندگی سالم داشته باشد. این مقاله پنج جزء اصلی تناسب اندام را برای شما مشخص کرده است.

“کمبود فعالیت، حالت خوب هر انسانی را از بین می‌برد، در حالی که حرکت و ورزش جسمانی اصولی آن را حفظ و نگه داری می‌کند.” افلاطون (فیلسوف یونانی)

 

دپارتمان سلامت و خدمات انسانی آمریکا تناسب اندام را به صورت زیر تعریف کرده است :
یک سری ویژگی‌هایی که مردم دارند و یا کسب می‌کنند که مربوط به انجام فعالیت جسمانی است. مسلماً تناسب اندام ممکن است معنی‌های مختلفی برای افراد مختلف داشته باشد. برای برخی افراد تناسب اندام ممکن است به معنی سالم بودن باشد. برای برخی دیگر، ممکن است به معنای توانایی دویدن فاصله‌ی مشخصی در مدت زمان مشخص و یا بلند کردن وزنه‌ی مشخصی باشد. اما اگر شما واقعاً می‌خواهید تناسب کلی فرد را مشخص کنید مجبورید پنج جزء اصلی تناسب اندام را در نظر داشته باشید.

 

پنج عنصر اصلی تناسب اندام :
عناصر اصلی تناسب اندام عبارتند از :
استقامت قلبی و عروقی
قدرت ماهیچه‌ای
استقامت ماهیچه‌ای
انعطاف پذیری
ترکیب بدن

 

اجزای تناسب اندام,تناسب اندام, استقامت قلبی و عروقی

سطح تناسب اندام هم چنین با انعطاف پذیری مفاصل نیز مشخص می‌شود

 

استقامت قلبی و عروقی :
استقامت قلبی عروقی و یا قلبی تنفسی به عنوان توانایی قلب برای پمپ خون اکسیژن دار به خاطر انجام وظیفه‌ی ماهیچه‌های شما تعریف می‌شود. توانایی سرحال ماندن بدون احساس خستگی در طول انجام ورزش جسمانی، تناسب اندام فرد را مشخص می‌کند. شنا کردن، دوچرخه سواری، پیاده روی، پیاده روی سریع و ایروبیک مثالهای کلاسیک تمرینات و ورزش‌های مربوط به استقامت قلبی و ماهیچه‌ای هستند.

 

استقامت ماهیچه‌ای :
استقامت ماهیچه‌ای گاهی اوقات با قدرت ماهیچه‌ای اشتباه گرفته می‌شود. استقامت ماهیچه‌ای توانایی ماهیچه و یا گروهی از ماهیچه‌ها برای تکرار یک حرکت به صورت چندین بار و یا نگهداشتن وضعیت ویژه‌ای در طول بازه‌ای از زمان است. استقامت ماهیچه‌ای مربوط به قدرت ماهیچه‌ای و استقامت قلبی و عروقی است. انجام ورزش‌های مثل پیاده روی سریع، دوچرخه سواری و یا حتی رقص می‌تواند به افزایش استقامت ماهیچه‌ای کمک کند.

 

قدرت ماهیچه‌ای :
قدرت ماهیچه‌ای مقدار نیرویی است که یک ماهیچه‌ی منفرد و یا گروهی از ماهیچه‌ها می‌توانند بر علیه یک مقاومت سنگین اعمال کنند. قدرت ماهیچه با حداکثر مقدار قدرتی که یک ماهیچه دارد و یا مقدار وزنی که می‌تواند بلند کند و یا حرکت دهد تعیین می‌شود. قدرت ماهیچه می‌تواند با بلند کردن وزنه‌ها افزایش یابد.
انعطاف پذیری جسمانی :
سطح تناسب اندام هم چنین با انعطاف پذیری مفاصل شما مشخص می‌شود. اگر شما انعطاف پذیری خوبی در مفاصل خود داشته باشید می‌توانید از آسیب‌های مربوط به مفاصل جلوگیری کنید. ورزش‌هایی مثل کشش و شنا کردن می‌توانند به ارتقای انعطاف پذیری شما کمک کنند.

 

ترکیب بدن :
ترکیب بدن مستقیماً مربوط به سطح تناسب کلی است. ترکیب بدن، مقدار چربی بدن در مقایسه با مقدار جرم لاغری است. آن با درصد بافت‌های بدن شما که از چربی تشکیل یافته‌اند در مقابل بافت‌های بدون چربی، مشخص می‌شود.
نکته‌ی جمع بندی این که، تناسب اندام فرد نه تنها وابسته به اجزا گفته شده در بالا است بلکه هم چنین نتیجه‌ی سبک زندگی او، تغذیه و عادات اولیه نیز هست.

برچسب ها : آموزش تناسب اندام با شنا،باشگاه تناسب اندام بانوان،برنامه تناسب اندام بانوان،برنامه تناسب اندام در خانه،تناسب اندام با چه ورزشی،تناسب اندام با حرکات ورزشی،تناسب اندام با شنا،تناسب اندام با شنا سوئدی،تناسب اندام با کدام ورزش،تناسب اندام با ورزش،تناسب اندام با ورزش در خانه،تناسب اندام با ورزش شنا،تناسب اندام با ورزش و تغذیه،تناسب اندام بارداری،تناسب اندام بانوان،تناسب اندام بانوان اندروید،تناسب اندام بانوان با بدنسازی،تناسب اندام بانوان با تغذیه،تناسب اندام بانوان با ورزش،تناسب اندام بانوان در خانه،تناسب اندام بدون لاغری صورت،تناسب اندام برای لاغری،تناسب اندام برای مردان،تناسب اندام بعد از زايمان،تناسب اندام بعد از زایمان،تناسب اندام بعد از زایمان با تمرینات 8 گانه،تناسب اندام بعد از زایمان سزارین،تناسب اندام بعد از زایمان طبیعی،تناسب اندام در بارداري،تناسب اندام در بارداری،تناسب اندام در خانه،تناسب اندام در خانه دانلود،تناسب اندام در دوران بارداری،تناسب اندام در دوره بارداری،تناسب اندام در زمان بارداری،تناسب اندام در زنان،تناسب اندام در مردان،تناسب اندام در منزل،تناسب اندام زن،تناسب اندام زن و شوهر،تناسب اندام زن ومرد،تناسب اندام زنان،تناسب اندام زنان ایرانی،تناسب اندام زنان با ورزش،تناسب اندام زنان باردار،تناسب اندام زنان بعد از زایمان،تناسب اندام زنانه،تناسب اندام لاغری،تناسب اندام مرد،تناسب اندام مردان،تناسب اندام مردان در خانه،تناسب اندام مردان لاغر،تناسب اندام مردانه،تناسب اندام و بارداری،تناسب اندام و رژیم لاغری،تناسب اندام و لاغري،تناسب اندام و لاغری،تناسب اندام و لاغری در خانه،حرکات تناسب اندام در خانه،حفظ تناسب اندام بعد از زایمان،حفظ تناسب اندام در بارداری،حفظ تناسب اندام در دوران بارداری،دانلود برنامه تناسب اندام در خانه،رابطه تناسب اندام با ورزش،راز تناسب اندام شکیرا بعد از زایمان،راه های تناسب اندام مردان،راههای تناسب اندام بعد از زایمان،راههای تناسب اندام در خانه،راههای تناسب اندام و لاغری،روش های تناسب اندام بعد از زایمان،سایت تناسب اندام بانوان،عکس تناسب اندام مردان،کتاب تناسب اندام در دوران بارداری،لاغری و تناسب اندام با زومبا،لاغری و تناسب اندام به روش زومبا،مجله تناسب اندام مردان،ورزش برای تناسب اندام در خانه،ورزش تناسب اندام بانوان،ورزش تناسب اندام در خانه

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت