ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پنتاگون کشته‌شدن سرکرده داعش در افغانستان را تأیید کرد

نویسنده: احمد اعجازی

پنتاگون کشته‌شدن سرکرده داعش در افغانستان را تأیید کرد

پنتاگون چیست؟,پنتاگون وزارت اطلاعات,پنتاگون ویکی پدیا,پنتاگون کابل,پنتاگون امریکا,پنتاگون چیست,پنتاگون کوچک,پنتاگون افغانستان,پنتاگون سایت,پنتاگون یعنی چه,سرکرده داعش کیست,سرکرده داعش کشته شد,سرکرده داعش به هلاکت رسید,سرکرده داعش در فلوجه,سرکرده داعش کجاست,سرکرده داعش ابوبکر البغدادی,سرکرده داعش,سرکرده داعش بغدادی,سرکرده داعش زن,سرکرده داعش بیوگرافی,داعش در افغانستان,داعش در افغانستان و پاکستان,داعش در افغانستان آپارات,داعش در افغانستان جدید,گروه داعش در افغانستان,حضور داعش در افغانستان,جنایات داعش در افغانستان,اخبار داعش در افغانستان,جنایت داعش در افغانستان,فیلم داعش در افغانستان,

تاریخ انتشار : شنبه, 23 مرداد 1395

 پنتاگون با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای عملیات ویژه آمریکا و افغانستان به‌طور مشترک حمله هوایی انجام دادند که بر اثر این حمله سرکرده گروه تروریستی داعش در افغانستان کشته شد.

به گزارش  تسنیم به‌نقل از «سی.ان.ان.»، «گوردون تروبریج» دبیر مطبوعاتی وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای گفت: نیروهای عملیات ویژه افغانستان و آمریکا به‌طور مشترک حمله هوایی را انجام دادند که در این حمله «حافظ سعید خان» سرکرده داعش در افغانستان مورد هدف قرار گرفت و کشته شد.

بر اساس این بیانیه، مرگ سرکرده داعش در افغانستان بر تلاش‌های انجام شده توسط افراد منتسب به این گروه تروریستی برای جذب نیرو تأثیر می‌گذارد.

در این بیانیه آمده است: ولایت «ننگرهار» در شرق افغانستان از تابستان 2015 میلادی، همواره بستر مناسبی برای فعالیت‌های  افراد این گروه تروریستی بوده است.

برخی از مقامات امنیتی و دولتی افغانستان نیز قبلاً مرگ سرکرده داعش را در شرق این کشور تأیید کرده بودند.

همچنین برخی از رسانه‌های افغانستان گزارش کردند که «عبدالحسیب لوگری» جانشین حافظ سعید شده است.

طالبان افغانستان از همان ابتدای ظهور افراد وابسته به گروه تروریستی داعش در برابر آنها موضع گرفتند.

همچنین «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم گفته بود: امارت اسلامی افغانستان در برابر اشغال گسترده این کشور مبارزه می‌کند و دست به جهاد بسیار وسیعی زده است. همچنین آنها، متوجه فتنه‌گران داعش نیز هستند و با همکاری ملت تاکنون توانسته‌ایم که جای پایی برای گروه تروریستی داعش در افغانستان باز نشود.

مجاهد افزود: اکنون نیز داعش در یک نقطه ضعیف در شرق افغانستان در شرایط نامناسب و بدی در نزدیک مرز حضور دارد که بیشتر اعضای آن نیز ارتباطی با مردم افغانستان ندارند و افغان نیستند اما تأکید می‌کنیم که در سایر نقاط این کشور از جمله جوزجان اثری از داعشی‌ها را مشاهده نمی‌کنیم و البته اجازه حضور هم نخواهیم داد.

سخنگوی طالبان تأکید کرد: باید توجه داشت که اداره کابل و آمریکایی‌ها از مسئله وجود داعش سوء استفاده می‌کنند تا با بزرگنمایی این گروه تروریستی، راه و دلایل جدید را برای تداوم اشغال و وحشت فراهم کنند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت