ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پسرانی که از طریق IVF متولد می‌شوند مشکل ناباروری خواهند داشت

نویسنده: احمد اعجازی

پسرانی که از طریق IVF متولد می‌شوند مشکل ناباروری خواهند داشت

,مشکل ناباروری در مردان,مشکلات ناباروری در مردان,مشکل ناباروری مردان,مشکلات ناباروری مردان,مشکلات ناباروری در مردان و زنان,دلایل مشکلات ناباروری در مردان,مشکل ناباروری,مشکل ناباروری مردان,مشکل ناباروری بهنوش بختیاری,مشکل ناباروری در زنان,مشکل ناباروری زنان,مشکلات ناباروری,مشکلات ناباروری در زنان,مشکلات ناباروری زنان,حل مشکل ناباروری مردان,درمان مشکلات ناباروری مردان,مشکلات زنان نابارور,مشکلات ناباروری چیست,مشکلات ناباروری,انواع مشکلات ناباروری

تاریخ انتشار : شنبه, 24 مهر 1395

نتایج مطالعات جدید نشان داده است، مشکلات باروری از پدر به پسر به ارث می‌رسد.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، محققان دریافتند مشکلات باروری هم زمینه ارثی دارد و ممکن است از پدر به پسر به ارث برسد. این بررسی جدید که با هدف تحقیق روی ناباروری در مردان انجام شده نشان داده است، کیفیت اسپرم در پسران متولد شده از لقاح آزمایشگاهی(IVF) نسبت به پسرانی که طبیعی به دنیا آمده‌اند، پایین‌تر است.

 

این یافته‌ها نتیجه مطالعه دقیق بر روی روش‌های باروری آزمایشگاهی است و نشان داده است، مشکلات باروری پدر به فرزند پسر به ارث می‌رسد.

 

محققان دانشگاه وریج بروکسل در بلژیک بر روی گروهی از پسران که از طریق IVF به دنیا آمده بودند، بررسی‌هایی انجام داده و به نتایجی دست یافتند.

 

نتایج این مطالعه نیازمند بررسی بیشتر است و اینکه چرا مشکلات باروری ممکن است از نسلی به نسل بعد منتقل شود.

 

این بررسی در مجله Human Reproduction منتشر شده است.

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت