ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پروتئین گوشت قرمز موجب چاقی می شود

نویسنده: احمد اعجازی

پروتئین گوشت قرمز موجب چاقی می شود

پروتئین گوشت قرمز,میزان پروتئین گوشت قرمز,مقدار پروتئین گوشت قرمز,درصد پروتئین گوشت قرمز,درصد پروتئین گوشت قرمز,پروتئین موجود در گوشت قرمز,پروتئین های گوشت قرمز,گوشت قرمز مضرات,گوشت قرمز,گوشت قرمز در بارداری,گوشت قرمز و دیابت,گوشت قرمز در خواب,گوشت قرمز چیست,گوشت قرمز و بدنسازی,گوشت قرمز و فشار خون,گوشت قرمز برای زن باردار,گوشت قرمز برای دیابت,چاقی صورت,چاقی سریع,چاقی صورت با شیر خشک,چاقی صورت با روغن زیتون,چاقی صورت در یک هفته,چاقی صورت بدون بازگشت,چاقی صورت با سیب زمینی,چاقی صورت و گونه,چاقی شکم,چاقی شکمی,

تاریخ انتشار : شنبه, 16 مرداد 1395

مطالعه محققان نشان می دهد پروتئین موجود در گوشت موجب چاقی می شود چراکه بعد از چربی ها و کربوهیدرات ها هضم می شود.

به گزارش مهر، مطالعه جدید محققان دانشگاه آدلاید استرالیا نشان می دهد پروتئین موجود در گوشت به اندازه مواد قندی در چاقی نقش دارد.

در این مطالعات مشخص شد که گوشت قرمز بعد از چربی، شکر و کربوهیدرات ها عامل مهمی برای افزایش وزن و چاقی محسوب می شود. چربی ها و کربوهیدرات ها انرژی کافی برای رفع نیازهای ما را تامین می کنند و سریع تر از پروتئین ها هضم می شوند. از اینرو انرژی ذخیره شده در گوشت یا بعدا استفاده می شود و یا اگر مازاد بر نیاز بدن باشد، به چربی تبدیل شده و در بدن ذخیره می شود.

طبق این مطالعه، گوشت در رژیم غذایی مدرن موجب ایجاد انرژی اضافی شده که در نهایت منجر به چاقی می شود.

در مطالعات قبلی، علت چاقی ناشی از گوشت، وجود میزان چربی در آن عنوان شده بود. محققان در این مطالعه رابطه بین مصرف گوشت و نرخ چاقی را در ۱۷۰ کشور جهان بررسی کردند.

مسیج هنبرگ، استاد دانشگاه آدلاید، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان می دهد دسترسی به مواد قندی در یک کشور ۵۰ درصد علت چاقی را توجیه می کند، در حالیکه عامل ۵۰ درصد دیگر چاقی در این کشورها، مصرف گوشت است.»

به گفته محققان، چربی ها و کربوهیدرات ها در رژیم های غذایی امروزی انرژی کافی را برای تامین نیازهای روزانه ما فراهم می کنند؛ اما با توجه به دیر هضم بودن پروتئین گوشت در قیاس با چربی و کربوهیدرات، انرژی حاصل از پروتیین مازاد می شود و در نتیجه تبدیل به چربی شده و به صورت چربی در بدن ذخیره می شود

 

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت