ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پرداخت با اثرانگشت جایگزین کارت‌های اعتباری

نویسنده: علی باستانی

پرداخت با اثرانگشت جایگزین کارت‌های اعتباری

 

کارت های اعتباری,اثرانگشت دوقلوها,اثرانگشت برای اندروید,اثر انگشت انسان,اثرانگشت سفارت,اثر انگشت مجارستان,اثرانگشت ویکی پدیا,اثرانگشت اندروید,اثر انگشت روی کاغذ,اثرانگشت هنگری,اثرانگشت دوقلوهای همسان,عابربانک,عابربانک پاسارگاد,عابر بانک ملی,عابر بانک سپه,عابر بانک ملت,عابر بانک رفاه,عابربانک تجارت,عابر بانک سامان,عابر بانک بانک تجارت,عابر بانک انصار,عابر کارت,عابر کارت بانک ملی,عابر کارت ملی,عابر کارت بانک ملت,عابر کارت بانک سپه,عابر کارت بانک تجارت,عابر کارت بانک صادرات,عابر کارت ملت,عابر کارت تجارت,کارت عابر بانک ویکی پدیا,

 

یک استارتاپ انگلیسی نوعی اسکنر بیومتریک را توسعه داده است که با نقشه‌برداری از رگ‌های انگشت کاربر، یک شناسه منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند.

یک استارتاپ انگلیسی موسوم به Sthaler نوعی اسکنر بیومتریک توسعه داده است که با نقشه‌برداری از رگ‌های انگشت کاربر، یک شناسه منحصربه‌فرد ایجاد می‌کند.

این استارتاپ قصد دارد از طریق اتصال این شناسه منحصربه‌فرد به کارت اعتباری یا حساب بانکی کاربران، امکان پرداخت و تراکنش‌های مالی را بدون استفاده از کارت‌های اعتباری پلاستیکی و تنها با اسکن انگشت کاربران فراهم کند.

قرار است این اسکنر بیومتریک که FingoPay نام دارد، ماه آینده در یک باشگاه شبانه انگلیسی به‌صورت آزمایشی مورد بهره‌برداری قرار گیرد. همچنین برخی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای مک‌دونالد در حال نصب و راه‌اندازی نمونه‌ای از این فناوری هستند.

رونمایی از این فناوری با افزایش اقبال عمومی از شناسه‌های بیومتریک، متقارن شده است و طرفداران آن معتقدند این شیوه پرداخت بسیار امن‌تر و کارآمدتر از گذرواژه‌ها و شناسه‌های متداول است.

به گفته مقامات شرکت Sthaler احتمال این‌که ساختار رگ‌های دو نفر کاملاً مشابه یکدیگر باشد، یک در 3.4 میلیارد است و درنتیجه جعل شناسه حاصل از به‌کارگیری این فناوری، غیرممکن است.

اسکنر FingoPay توسط شرکت هیتاچی ساخته‌شده و در حال حاضر در بانک Barkley به‌عنوان ابزاری برای شناسایی مشتریان تجاری و همچنین در دستگاه‌های خودپرداز ژاپنی کاربرد دارد؛ اما مجوز استفاده از این اسکنر به‌طور انحصاری توسط شرکت Sthaler صادر می‌شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت