ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پراید و تیبا در برزخ!

نویسنده: احمد اعجازی

پراید و تیبا در برزخ!

,پراید و تیبا,مسابقه پراید و تیبا,مقایسه پراید و تیبا,تفاوت پراید و تیبا,قیمت پراید و تیبا,مقایسه پراید و تیبا 2,کورس پراید و تیبا,درگ پراید و تیبا,تفاوتهای پراید و تیبا,موتور پراید و تیبا,مسابقه پراید با تیبا,مقایسه پراید و تیبا از لحاظ فنی,مقایسه پراید و تیبا,مقایسه فنی پراید و تیبا,مقایسه پراید 111 و تیبا,مقایسه موتور پراید و تیبا,مقایسه ی پراید و تیبا,مقایسه پراید 131 و تیبا,تفاوت پراید و تیبا,فرق پراید و تیبا,تفاوت های پراید و تیبا,تفاوت فنی پراید و تیبا,تفاوت پراید تیبا,تفاوت پراید با تیبا 2,قیمت پراید و تیبا در خارج از ایران اعلام شد,قیمت پراید و تیبا,قیمت خودرو پراید و تیبا,قیمت انواع پراید و تیبا,قیمت پراید تیبا,قیمت پراید تیبا هاچ بک,قیمت پراید تیبا 2,قیمت پراید تیبا 93,قیمت لوازم یدکی پراید و تیبا,مقایسه پراید با تیبا 2,مقایسه پراید 111 با تیبا 2,مقایسه پراید 111 و تیبا 2,مقایسه پراید 131 با تیبا 2,مقایسه تیبا 2 و پراید 131,کورس پراید با تیبا,درگ پراید با تیبا,فرق بین پراید و تیبا,موتور پراید تیبا,تفاوت موتور پراید و تیبا

تاریخ ایجاد در شنبه, 08 آبان 1395

نماینده رنو در ایران در حالی اخیرا از احتمال تولید خودروی ارزان قیمت کوئید در ایران خودرو خبر داده که تحقق این موضوع عرصه را بر سایپا برای فروش محصولاتی چون پراید و تیبا تنگ خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، کوئید خودروی ارزان قیمت رنو است که این شرکت هم‌اکنون در هند و برزیل آن‌ را تولید می‌کند. قیمت این خودرو در هند ۴۵۰۰ یورو و در برزیل ۶۰۰۰ هزار یورو است. کوئید در چند سال اخیر گزینه اصلی رنو برای در اختیار گرفتن بازار خودروهای ارزان قیمت ایران بوده است.

 

ضعف خودروسازان ایرانی در تولید خودروهای ارزان و البته با کیفیت در سطوح قیمتی کمتر از ۳۰ و ۲۵ میلیون تومان موجب شده که هم ایران خودرو و هم سایپا مشتاق و به دنبال در اختیار گرفتن تولید این خودرو در ایران باشند.

 

ایران خودرو می‌خواهد با تولید کوئید وارد بازار خودروهای با قیمت کمتر از ۳۰ میلیون تومان شود و سایپا نیز می‌خواهد با تولید این خودرو از تبدیل شدن آن به رقیب پراید جلوگیری کرده و کوئید را نیز به سبد خودروهای ارزان قیمت خود اضافه کند.

 

هم‌اکنون در سطح قیمتی کمتر از ۳۰ میلیون تومان تنها دو خودروی پراید و تیبا در ایران تولید می‌شود و به گفته نماینده رنو در ایران، کوئید در صورت تولید در ایران قیمتی در حدود ۳۰ میلیون تومان (بسته به‌ آپشن‌های آن کمی کمتر و کمی بیشتر) خواهد داشت.

 

در این شرایط تنها ابهام باقی مانده در مورد کوئید، چگونگی و محل تولید این خودرو در ایران است که در این زمینه نیز اخیرا نماینده رنو اظهار کرده مذاکراتی در این زمینه با ایران خودرو در جریان است. پیمان کارگر صراحتا گفته که نظر شخصی وی “تولید کوئید در ایران خودرو است”.

 

بنابراین در صورت تحقق این موضوع و تولید کوئید در ایران خودرو، عرصه بر سایپا برای ادامه تولید و فروش دو خودروی پراید و تیبا به‌ویژه تیبا (با توجه به نزدیک بودن قیمت تیبا با کوئید) تنگ خواهد شد. با توجه به ظاهر به‌روز و مناسب کوئید در مقایسه با پراید و تیبا مطمئنا با تولید این خودرو بخشی از مشتریان پراید و تیبا جذب این خودروی فرانسوی خواهند شد.

 

البته پیش از این کوئید درگیر حاشیه‌ای در رابطه با کیفیت این خودرو شده بود. موسسه گلوبال ان کپ چندی پیش در گزارشی اعلام کرد تست سه نمونه خودروی کوئید نشان دهنده پایین بودن کیفیت و ایمنی این خودرو است به‌گونه‌ای که کوئید در تست‌ها نتوانسته حتی یک ستاره از پنج ستاره ایمنی را کسب کند.

 

طبق اعلام گلوبال ان کپ، کوئید در تست تصادف حتی نتوانسته یک ستاره از پنج ستاره کیفی را کسب کند. البته در پاسخ به این گزارش نماینده رنو در ایران اظهار کرد که کوئیدی که برای تولید در ایران انتخاب شده متفاوت از کوئید تولیدی در هند بوده و در تست تصادف سه ستاره کیفی را کسب خواهد کرد.

برچسب ها : پراید و تیبا،تفاوت پرايد و تيبا،تفاوت پراید با تیبا 2،تفاوت پراید تیبا،تفاوت پراید و تیبا،تفاوت فنی پراید و تیبا،تفاوت موتور پراید و تیبا،تفاوت های پراید و تیبا،تفاوتهای پراید و تیبا،درگ پراید با تیبا،درگ پراید و تیبا،فرق بین پراید و تیبا،فرق پراید و تیبا،قيمت پرايد و تيبا،قیمت انواع پراید و تیبا،قیمت پراید تیبا،قیمت پراید تیبا 2،قیمت پراید تیبا 93،قیمت پراید تیبا هاچ بک،قیمت پراید و تیبا،قیمت پراید و تیبا در خارج از ایران اعلام شد،قیمت خودرو پراید و تیبا،قیمت لوازم یدکی پراید و تیبا،کورس پراید با تیبا،کورس پراید و تیبا،مسابقه پراید با تیبا،مسابقه پراید و تیبا،مقايسه پرايد و تيبا،مقایسه پراید 111 با تیبا 2،مقایسه پراید 111 و تیبا،مقایسه پراید 111 و تیبا 2،مقایسه پراید 131 با تیبا 2،مقایسه پراید 131 و تیبا،مقایسه پراید با تیبا 2،مقایسه پراید و تیبا،مقایسه پراید و تیبا 2،مقایسه پراید و تیبا از لحاظ فنی،مقایسه تیبا 2 و پراید 131،مقایسه فنی پراید و تیبا،مقایسه موتور پراید و تیبا،مقایسه ی پراید و تیبا،موتور پراید تیبا،موتور پراید و تیبا

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت