ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پخش سریال «ماری کوری» از شبکه نمایش

نویسنده: علی باستانی

%d9%be%d8%ae%d8%b4-%d8%b3%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%84-%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%b1%db%8c-%d8%a7%d8%b2-%d8%b4%d8%a8%da%a9%d9%87-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4

 

,سریال ماری کوری,فیلم ماری کوری,فیلم زندگی ماری کوری,دانلود فیلم ماری کوری,فیلم ماری کوری,فیلم عن ماری کوری,ماری کوری,ماری کوری بیوگرافی,ماری کوری و همسرش,ماری کوری ایران,ماری کوری سخنان,ماری کوری جایزه نوبل,ماری کوری,ماری کوری,ماری کوری اقوال,ماری کوری وزوجها,ماری کوریلی,ماری کوری بالانجلیزی,ماری کوریللی,ماری کوری نوبل,ماری کوری یوتیوب,ماری کوری اکتشفت,ماری کوری جائزه نوبل,ماری کوری ویکی پدیا,ماری کوری الزوج/الزوجه,قصه ماری کوری وزوجها

 

سریال «ماری کوری» به کارگردانی جان گلنیستر، از این هفته در جدول پخش شبکه نمایش قرار گرفته است.

سریال «ماری کوری» محصول ۱۹۷۷ انگلستان است که زندگی ماریا اسکلودوسکا کوری، نخستین زن برنده جایزه نوبل، را به تصویر می کشد.

این سریال که موفق به دریافت جایزه بفتا شده است، حدود بیش از دو دهه پیش از سیما پخش شده است و از ۱۵ مهر به شبکه نمایش می آید.

این سریال از آشنایی ماریا با همسرش پیر کوری آغاز می شود و مهمترین لحظات زندگی وی را به نمایش می‌گذارد.

ماریا اسکلودوسکا کوری که با نام ماری کوری مشهور است، نخستین زنی بود که برنده جایزه نوبل شد. همچنین تنها دانشمندی است دو بار جایزه علمی نوبل را در رشته های فیزیک و شیمی دریافت کرده است. او در ورشوی لهستان به دنیا آمد و به افتخار لهستان نخستین عنصری که کشف کرد را پولونیوم نامید.

گفتنی است سریال پنج قسمتی «ماری کوری» از ۱۵ مهر هر شب ساعت ۱۹ از شبکه نمایش پخش خواهد شد و روز بعد ۳ بامداد و ۱۳:۳۰ تکرار می شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت