ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

پخت بهتر و خوشمزه‌تر ماهی و میگو

نویسنده: احمد اعجازی

پخت بهتر و خوشمزه‌تر ماهی و میگو

میگو پلو,میگو پلو جنوبی,میگو پلو بوشهری,میگو پلو با گشنیز,میگو پلو با کشمش,میگو پلو با شوید,میگو پلو مجلسی,میگو پلو با کشمش و گردو,میگو پلو شیرین,میگو پلو بوشهری,میگو پفکی,میگو پفکی با سس تارتار,میگو پفکی با خمیر بنیه,میگو پفکی با ماءالشعیر,میگو پفکی شف طیبه,میگو پفکی سبز و ترش,میگو پفکی با دلستر,میگو پفکی+سس,میگو پفکی رستورانی,میگو پفکی ایران شف,میگو سوخاری,میگو سوخاری پفکی,میگو سوخاری شف,میگو سوخاری با سس,میگو سوخاری با ماءالشعیر,میگو سوخاری طرز تهیه,میگو سوخاری با سس تارتار,میگو سوخاری با خمیر بنیه,میگو سوخاری با دلستر,میگو سوخاری آماده,میگو پلو جنوبی,میگو پلو جنوبی,پلو میگوی جنوبی,طرز تهیه میگو پلو جنوبی,دستور پخت میگو پلو جنوبی,طرز تهیه ی میگو پلو جنوبی,میگون,میگون تهران,میگون نو,میگون مهمانسرای جهانگردی,میگون نگین قصران,میگون سیل زده,میگون تاجیک,میگون استاد شهریار,میگون در تهران,میگون نقشه,میگو پلو بوشهری,میگو پلو بوشهری,طرز تهیه میگو پلو بوشهری,میگو کبابی,میگو کبابی در فر,میگو کبابی با سس تارتار,میگوی کبابی,سس میگو کبابی,تهیه میگو کبابی,طرزتهیه میگو کبابی,آموزش میگو کبابی,پخت میگو کبابی,دستور میگو کبابی,میگو به انگلیسی,شاه میگو به انگلیسی,ترجمه میگو به انگلیسی,معنی میگو به انگلیسی,میگو سوخاری به انگلیسی,میگو پلو شیرازی,طرز تهیه میگو پلو شیرازی,دستور پخت میگو پلو شیرازی,میگو پلو شیراز
برای اینکه ماهی در هنگام سرخ کردن خرد نشود، بهتر است ابتدا قسمت بدون پوست را در روغن سرخ کنید، سپس قسمت پوست ماهی را سرخ کنید تا این اتفاق پیش نیابد.

 

* برای مزه‌دار کردن ماهی قبل از سرخ کردن ماهی را فیله کنید و در شیر و پیاز خلالی خرد کرده به مدت 3 ساعت بخوابانید. سپس در آبکش بریزید، با نمک و فلفل مزه‌دار کنید، در آرد سوخاری بغلتانید و سرخ کنید.

 

* برای آن که بوی ماهی از دست زدوده شود بهتر است دست‌های خود را با محلول سرکه و آب و یا آب و نمک بشویید.

 

* برای این که میگو در هنگام پخت سفت نشود، آب، نمک و 2 قاشق سوپ‌خوری سرکه را در قابلمه‌ی مناسبی بریزید و بجوشانید، میگو را بیفزایید و 10 ثانیه صبر کنید. شعله را خاموش کنید و میگوها را در آبکش بریزید.

 

* برای اینکه ماهی در هنگام پخت (آب‌پز) متلاشی نشود، بهتر است مقداری سرکه و نمک در آب‌جوش بریزید و ماهی را در آن بپزید.

 

* برای اینکه ماهی در هنگام سرخ کردن خرد نشود، بهتر است ابتدا قسمت بدون پوست را در روغن سرخ کنید، سپس قسمت پوست ماهی را سرخ کنید تا این اتفاق پیش نیابد.

 

* اگر می‌خواهید ماهی منجمد طعم تازگی و خوبی به خود بگیرد، فیله‌ی ماهی یخ زده را در شیر قرار دهید تا انجماد آن در شیر به آرامی باز شود و آن‌گاه خواهید دید که مزه‌ی یخ‌زدگی را از ماهی می‌کشد و طعم دل‌پذیری به آن می‌بخشد.

برای این که میگو در هنگام پخت سفت نشود، آب، نمک و 2 قاشق سوپ‌خوری سرکه را در قابلمه‌ی مناسبی بریزید و بجوشانید، میگو را بیفزایید و 10 ثانیه صبر کنید. شعله را خاموش کنید و میگوها را در آبکش بریزید

* برای اینکه هنگام تمیز کردن، ماهی از زیر دستتان سُر نخورد، ابتدا کمی نمک روی تخته‌ی کار بپاشید. سپس ماهی را روی آن قرار دهید و به راحتی آن را تمیز کنید.

 

* راه تشخیص تازگی ماهی این است که در ظرف مناسبی به میزان کافی آب بریزید، سپس ماهی را درون آب قرار دهید. اگر ماهی شناور بماند تازه است. اگر به ته ظرف فرو رود احتمالاً از صید آن مدت زیادی گذشته است.

 

* برای پخت ماهی شوریده: ماهی شوریده گوشتی لطیف دارد و بهتر است به صورت شکم پُر یا سرخ‌شده مصرف شود. دقت داشته باشید که برای پر کردن شکم این ماهی، فقط تا قسمت کمر ماهی باز شود.

 

* برای این که میگو در هنگام پخت شکل حلزونی به خود نگیرد، پس از تمیز کردن با چاقوی تیز 4 برش در بند پشت میگو به عمق نیم سانتیمتر ایجاد کنید. میگو دیگر در هنگام پخت حلزونی شکل نمی‌شود.

 

* از بهترین طعم‌دهنده‌ها به گوشت ماهی می‌توان به ترکیبی از زعفران، نمک، فلفل سیاه و سرکه اشاره کرد.

 

* برای مزه دار کردن گوشت ماهی قبل از سرخ کردن ماهی را در مخلوط آرد، زردچوبه، ادویه‌ی ماهی، نمک و فلفل بغلتانید، سپس آن را در روغن سرخ کنید.

 

* برای این که در هنگام پخت ماهی در فر، پوست ماهی به سینی فر نچسبد، بهتر است ماهی را روی صفحه‌ی سیلیکونی یا سینی تفلون بپزید. یا سینی را چرب کرده و قدری آرد سمولینا یا آرد سوخاری درشت روی سینی بپاشید.

برچسب ها : آموزش میگو کبابی،پخت میگو کبابی،پلو میگوی جنوبی،ترجمه میگو به انگلیسی،تهیه میگو کبابی،دستور پخت میگو پلو جنوبی،دستور پخت میگو پلو شیرازی،دستور میگو کبابی،سس میگو کبابی،شاه میگو به انگلیسی،طرز تهیه میگو پلو بوشهری،طرز تهیه میگو پلو جنوبی،طرز تهیه میگو پلو شیرازی،طرز تهیه ی میگو پلو جنوبی،طرزتهیه میگو کبابی،ماهي شكم پر جنوبي،ماهي شكم پر در فر،ماهي قزل آلا در فر،ماهي مرکب،ماهي و گربه شهرام مكري،ماهی تیلاپیا،ماهی تیلاپیا پخت،ماهی تیلاپیا جیوه،ماهی تیلاپیا حلال،ماهی تیلاپیا خواص،ماهی تیلاپیا در بارداری،ماهی تیلاپیا در فر،ماهی تیلاپیا دستور پخت،ماهی تیلاپیا قیمت،ماهی تیلاپیا نخورید،ماهی سالمون،ماهی سالمون برای زنان باردار،ماهی سالمون چیست،ماهی سالمون در بارداری،ماهی سالمون در فر،ماهی سالمون شکم پر،ماهی سالمون طرز تهیه،ماهی سالمون قیمت،ماهی سالمون نروژی،ماهی سالمون ویکی پدیا،ماهی سفید،ماهی سفید پرورشی،ماهی سفید جنوب،ماهی سفید در فر،ماهی سفید دودی،ماهی سفید رودخانه،ماهی سفید رودخانه ای،ماهی سفید سرخ شده،ماهی سفید شکم پر،ماهی سفید شمال،ماهی سياه کوچولو،ماهی سیاه کوچولو،ماهی سیاه کوچولو اثر صمد بهرنگی،ماهی سیاه کوچولو به انگلیسی،ماهی سیاه کوچولو سینا،ماهی سیاه کوچولو صوتی،ماهی سیاه کوچولو فرشید مثقالی،ماهی سیاه کوچولو فیلم،ماهی سیاه کوچولو محسن چاوشی،ماهی سیاه کوچولوی بهرنگی،ماهی شکم پر،ماهی شکم پر با رب انار،ماهی شکم پر بدون فر،ماهی شکم پر جنوبی،ماهی شکم پر در فر،ماهی شکم پر شمالی،ماهی شکم پر شمالی در فر،ماهی شکم پر قزل آلا،ماهی صفت،ماهی صفت 2015،ماهی صفت 94،ماهی صفت تقلید صدای رفسنجانی،ماهی صفت جدید،ماهی صفت جدید 93،ماهی صفت چیز،ماهی صفت حمیرا،ماهی قزل آلا،ماهی قزل آلا خال قرمز،ماهی قزل آلا در فر،ماهی قزل آلا سالمون،ماهی قزل آلا سوخاری،ماهی قزل آلا شکم پر،ماهی قزل آلا طرز تهیه،ماهی قزل آلای رنگین کمان،ماهی قزل آلای سالمون،ماهی مرکب،ماهی مرکب جهنمی،ماهی مرکب حرام است،ماهی مرکب حلال است؟،ماهی مرکب حلال یا حرام؟،ماهی مرکب خواص،ماهی مرکب در حل جدول،ماهی مرکب غول پیکر،ماهی مرکب و نهنگ،ماهی و گربه،ماهی و گربه iranproud،ماهی و گربه youtube،ماهی و گربه پالت،ماهی و گربه جشنواره فجر،ماهی و گربه دانلود،ماهی و گربه ساخته شهرام مکری،ماهی و گربه فیلم کامل،ماهی و گربه نقد،معنی میگو به انگلیسی،ميگو پلو بوشهري،ميگو پلو جنوبي،میگو به انگلیسی،میگو پفکی،میگو پفکی ایران شف،میگو پفکی با خمیر بنیه،میگو پفکی با دلستر،میگو پفکی با سس تارتار،میگو پفکی با ماءالشعیر،میگو پفکی رستورانی،میگو پفکی سبز و ترش،میگو پفکی شف طیبه،میگو پفکی+سس،میگو پلو،میگو پلو با شوید،میگو پلو با کشمش،میگو پلو با کشمش و گردو،میگو پلو با گشنیز،میگو پلو بوشهری،میگو پلو جنوبی،میگو پلو شیراز،میگو پلو شیرازی،میگو پلو شیرین،میگو پلو مجلسی،میگو سوخاری،میگو سوخاری آماده،میگو سوخاری با خمیر بنیه،میگو سوخاری با دلستر،میگو سوخاری با سس،میگو سوخاری با سس تارتار،میگو سوخاری با ماءالشعیر،میگو سوخاری به انگلیسی،میگو سوخاری پفکی،میگو سوخاری شف،میگو سوخاری طرز تهیه،میگو کبابی،میگو کبابی با سس تارتار،میگو کبابی در فر،میگون،میگون استاد شهریار،میگون تاجیک،میگون تهران،میگون در تهران،میگون سیل زده،میگون مهمانسرای جهانگردی،میگون نقشه،میگون نگین قصران،میگون نو،میگوی کبابی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت