ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

وقتی شیطان گریه می کند!

نویسنده: احمد اعجازی

وقتی شیطان گریه می کند!

شیطان پرستان,شیطان پرستان ایران,شیطان پرستان معروف,شیطان پرستان,شیطان پرستان ایرانی,شیطان پرستان تهران,شیطان پرستان زن,شیطان پرستان عکس,شیطان پرستان تهران,شیطان پرستان چه کسانی هستند,شیطان پرستی,شیطان پرستان,شیطان پرست,شیطان پرستان ایران,شیطان پرستی چیست,شیطان پرستی در کلش,شیطان پرستان در ایران,شیطان پرستی ویکی پدیا,شیطان پرستی کلش,شیطان پرستها,شیطان پرستان ایران,انجمن شیطان پرستان ایرانی,چهره شیطان پرستان ایرانی,شیطان پرست ایرانی,شیطان پرستی ایرانی,شیطان پرست ایران,شیطان پرستی ایرانیان,شیطان پرستان ایرانی,شیطان پرستی ایران,سایت شیطان پرستان ایران,شیطان پرستی چیست,شیطان پرستی چیست ویکی پدیا,شیطان پرست چیست؟,شیطان پرستی چیست,فرقه شیطان پرستی چیست؟,علامت شیطان پرستی چیست؟,دین شیطان پرستی چیست,هدف شیطان پرستی چیست؟,علائم شیطان پرستی چیست,ایین شیطان پرستی چیست,شیطان تاسمانی,شیطان تاسمانیا,شیطان تاسمانی اپارات,کارتون شیطان تاسمانی,شیطان های تاسمانی,عکس شیطان تاسمانی,صدای شیطان تاسمانی,درباره شیطان تاسمانی,حیوان شیطان تاسمانی,سرطان شیطان تاسمانی,شیطان پرستی در کلش,شیطان کوه,شیطان کوه کجاست؟,شیطان کوه,شیطان کوه شمال,شهر شیطان کوه,تاریخ شیطان کوه لاهیجان,عکس شیطان کوه لاهیجان,عکس شیطان کوه,تصاویر شیطان کوه لاهیجان,تاریخچه شیطان کوه,شیطان و دوشیزه پریم,شیطان و دوشیزه پریم دانلود pdf,شیطان و دوشیزه پریم – پائولو کوئیلو (کاروان),شیطان و دوشیزه پریم – پائولو کوئیلو,شیطان و دوشیزه پریم دانلود,شیطان و دوشیزه پریم – پائولو کوئیلو (کاروان),شیطان و دوشیزه پریم pdf,کتاب شیطان و دوشیزه پریم پائولو کوئیلو,کتاب شیطان و دوشیزه پریم اثر پائولو کوئیلو,دانلود شیطان و دوشیزه پریم – پائولو کوئیلو,شیطان پرستان در ایران,شیطان پرستی در ایران+فیلم,شیطان پرست در ایران,شیطان پرستی در ایران دانلود,شیطان پرستی در ایران و جهان,شیطان پرستی در ایران مقاله,شیطان پرستی در ایران آپارات,شیطان پرستی در ایران ppt,شیطان پرستی در ایران ویکیپدیا,تصاویر شیطان پرستان در ایران

 

شنایی مختصری با شیطان
در قرآن مجید در 63 آیه نام شیطان، در 11 آیه نام ابلیس و در 17 آیه نام شیاطین آمده است. قرآن شناسنامه شیطان و ماهیت او را این طور بیان می دارد: از آیات متعدد قرآن استفاده می شود که ماده اولیه شیطان[1] «آتش» بوده است؛ مثلاً، در آیه ای می فرماید: «و اذقلنا للملائکه اسجدوا لادم فسجدوا الاّ ابلیس کانَ من الجنّ ففسق عن امر ربّه.» [2]چنان که ملاحظه می شود، این آیه شریفه، ابلیس را از جن می داند. ابلیس اسم خاص همان شیطانی است که اغواگر حضرت آدم بود و خدای تعالی در قرآن گاهی با عنوان «ابلیس» و گاهی با عنوان «شیطان» از او تعبیر می کند.[3]خود شیطان هم خلقت خود را از آتش می داند، آن جا که خداوند از او سؤال می کند: چه چیزی مانع سجده کردن تو بر آدم شد، گفت: «انا خیرٌ منه خلقتنی من نارٍ و خلقته من طینٍ.» در جای دیگر می گوید: «ءَاسجدُ لمن خلقت طینا» [4]به تصریح قرآن، شیطان از فرمان خدا سرپیچی کرد: «ابی واستبکر و کان من الکافرین» [5]؛ «کان من الجنّ استکبرو کان من الکافرین؛[6] «انّ الشیطان کان للرّحمن عصّیا.» [7]و قرآن شیطان را دارای ذریّه می داند، آن جا که می فرماید: «واذ قلنا للملائکه اسجدوا لآدم فسجدوا الاّ ابلیس کان من الجن ففسق عن امر ربّه افتتخذونه و ذرّیّته اولیاء من دونی و هم لکم عدوٌ بئس للظالمین بدلاً.» [8] قرآن در آیات متعددی، شیطان را دشمن آشکار انسان می داند و انسان را از پی روی او برحذر می دارد: «و انّ الشیطان للانسان عدوٌ مبینٌ» [9].

آیا قادرید شیطان را بگریانید؟
با مقدمه ای که ذکر کردیم، حال قصد داریم مسئله ای را مطرح کنیم که شاید سوال شما خواننده عزیز هم باشد و آن اینکه چه وقتهایی شیطان از فرط ناراحتی گریه کرده و چه اوقاتی ما می توانیم او را به گریه اندازیم؟
با اندکی تفحص روشن می شود که علاوه بر مواردی که شیطان را آزار داده و ناراحت می کند برخی کارها نیز در طول زندگی آدم علیه السلام و فرزندانش و در طول تاریخ، ابلیس را چنان آزار داده که باعث ناله و زاری ابلیس شده و حتی او را به گریه واداشته است که در زیر به برخی از آن موارد اشاره می کنیم:
1- وقتی حضرت آدم توبه کرد و خدا توبه اش را پذیرفت شیطان ملعون چنان از سوز دل ناله کرد که ملائکه آسمان و زمین را متوجه کرد و همه او را لعنت کردند.

2- روزی که حضرت یوسف از دست زلیخا گریخت، شیطان از سوز دل ناله ای کرد که ملائکه صدای او را شنیدند و لعنتش کردند.

3- در غدیر خم، وقتی پیامبر صلی الله علیه و آله، امام علی علیه السلام را به خلافت منصوب کرد و فرمود: “من کنتُ مولاهُ فعلیٌّ مولاه”، شیطان از دل پردردش ناله ای کشید و گفت: از این پس چه کنم و چاره ام چیست؟ اولادش را جمع کرد و گفت: تا می توانید مردم را به شک اندازید، محبت، ولایت و دوستی علی علیه السلام را چنان بر مردم متشبه کنید که او را به خدایی باور کنند و از غلو به جهنم بروند و عده ای از راه و روش او برگردند و جهنمی شوند.

4- روز عاشورا بسیار زحمت کشید تا زمینه ای فراهم کرد که همه لشکر عمر سعد، علیه امام حسین علیه السلام شوریدند و او را به شهادت رساندند. آنگاه همه شیاطین، روی زمین پخش شدند و با شادی و خوانندگی ابراز خرسندی کردند. شیطان می گفت: عجب خلق خدا را گمراه کردم و به مقصودم رسیدم. پس از اینکه شیطان از ثواب و مقام و منزلت پیروان و زیارت کنندگان امام حسین علیه السلام آگاه شد از کرده خود پشیمان شده و از روی حسرت نعره ای کشیده که همه ملائکه لعنتش کردند. گفت: واویلا، قضیه بر عکس شد و مردم بیشتری داخل بهشت شدند.

صدقه دادن یکی از کارهایی است که شیطان را گریان میکند

 

5- وقتی که پیامبر صلی الله علیه و آله، به پیامبری مبعوث شد و مردم را از نادانی، گمراهی و جهنم نجات داد و به سوی بهشت رهنمون شد، ابلیس ناله کرد و فریاد کشید.

6- وقتی سوره مبارکه “حمد” نازل شد، ابلیس فریاد زد و ناله کرد، چون می گفت: این سوره سبب آمرزش گناهان اولاد آدم می شود.

7- امام صادق علیه السلام فرمودند: وقتی انسان در برابر خدا سجده کند و آن را طول دهد، شیطان از ناراحتی فریادش بلند می شود و به کناری رفته و شروع به گریه می کند و می گوید: وای بر من، این بنده خدا چگونه او را اطاعت می کند و در مقابل او به خاک می افتد، در حالی که من او را معصیت نمودم و به آدم سجده نکردم.

8- دیدار با مومن: دید و بازید مومنان از یکدیگر شیطان را چنان ناراحت می کند که به صورت خود زده و دست و پای خود را زخمی می کند.

9- صدقه دادن. روزی پیامبر صلی اله علیه و آله از شیطان پرسید: ای ملعون! چرا مانع از صدقه دادن می شوی؟ عرض کرد: یا رسول الله! اگر ارّه ای بر سر من بگذارند و مانند درخت و چوب سرم را ارّه کنند، برای من راحت تر از صدقه دادن اشخاص است. آن حضرت پرسیدند: چرا صدقه چنان ناراحتت می کند؟
در جواب گفت: در صدقه دادن پنج خصلت است: مال را زیاد می کند، مریضان را شفا می دهد، بلاها را دفع می کند. صدقه دهندگان، به سرعت برق از پل صراط می گذرند، بدون حساب داخل بهشت می شوند و برای ایشان عذابی نیست. پیامبر صلی الله علیه و آله فرمودند: خدا عذابت را زیاد کند.
سخن آخر اینکه:
شیطان به عنوان دشمن دیرینه و پرکینه، از انجام هر عمل صالح و شایسته ای که منجر به سعادت افراد شود ناراحت و محزون می شود. پس مبارزه با شیطان جزء آسانترین کارهاست و کافیست برای مبارزه با او فقط کارهای انسانی و دینی خود را انجام دهیم تا بدین وسیله به خدای تعالی و به کمال خویش نزدیکتر شویم.

برچسب ها : انجمن شیطان پرستان ایرانی،ایین شیطان پرستی چیست،تاریخ شیطان کوه لاهیجان،تاریخچه شیطان کوه،تصاویر شیطان پرستان در ایران،تصاویر شیطان کوه لاهیجان،چهره شیطان پرستان ایرانی،حیوان شیطان تاسمانی،دانلود شیطان و دوشیزه پریم + پائولو کوئیلو،درباره شیطان تاسمانی،دین شیطان پرستی چیست،سایت شیطان پرستان ایران،سرطان شیطان تاسمانی،شهر شیطان کوه،شيطان پرستان،شيطان پرستان ايراني،شيطان پرستان تهران،شيطان پرستي ايران،شيطان پرستي چيست،شيطان کوه،شيطان و دوشيزه پريم + پائولو كوئيلو،شيطان و دوشيزه پريم + پائولو كوئيلو (كاروان)،شيطان و دوشيزه پريم pdf،شيطان و دوشيزه پريم دانلود،شیطان پرست،شیطان پرست ایران،شیطان پرست ایرانی،شیطان پرست چیست؟،شیطان پرست در ایران،شیطان پرستان،شیطان پرستان ایران،شیطان پرستان تهران،شیطان پرستان چه کسانی هستند،شیطان پرستان در ایران،شیطان پرستان زن،شیطان پرستان عکس،شیطان پرستان معروف،شیطان پرستها،شیطان پرستی،شیطان پرستی ایرانی،شیطان پرستی ایرانیان،شیطان پرستی چیست،شیطان پرستی چیست ویکی پدیا،شیطان پرستی در ایران ppt،شیطان پرستی در ایران آپارات،شیطان پرستی در ایران دانلود،شیطان پرستی در ایران مقاله،شیطان پرستی در ایران و جهان،شیطان پرستی در ایران ویکیپدیا،شیطان پرستی در ایران+فیلم،شیطان پرستی در کلش،شیطان پرستی کلش،شیطان پرستی ویکی پدیا،شیطان تاسمانی،شیطان تاسمانی اپارات،شیطان تاسمانیا،شیطان کوه،شیطان کوه شمال،شیطان کوه کجاست؟،شیطان های تاسمانی،شیطان و دوشیزه پریم،شیطان و دوشیزه پریم + پائولو کوئیلو (کاروان)،شیطان و دوشیزه پریم دانلود pdf،صدای شیطان تاسمانی،عکس شیطان تاسمانی،عکس شیطان کوه،عکس شیطان کوه لاهیجان،علائم شیطان پرستی چیست،علامت شیطان پرستی چیست؟،فرقه شیطان پرستی چیست؟،كتاب شیطان و دوشیزه پریم اثر پائولو كوئیلو،کارتون شیطان تاسمانی،کتاب شیطان و دوشیزه پریم پائولو کوئیلو،هدف شیطان پرستی چیست؟

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت