ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

وضعیت شیوع هپاتیت در کشور/ ساخت واکسن هپاتیت A

نویسنده: احمد اعجازی

وضعیت شیوع هپاتیت در کشور/ ساخت واکسن هپاتیت A

,هپاتیت A,هپاتیت A چیست,هپاتیت A چیست,هپاتیت A B C,هپاتیت A درمان,هپاتیت A در کودکان,هپاتیت A در بارداری,هپاتیت Ag,هپاتیت A B,هپاتیت A B,هپاتیت نوع A چیست؟,بیماری هپاتیت A چیست,هپاتیت چیست و انواع آن,هپاتیت چیست و علائم آن,هپاتیت چیست B,هپاتیت چیست,هپاتیت A B C D E,تفاوت هپاتیت A B C,راههای انتقال هپاتیت A B C,هپاتیت A درمان دارد,هپاتیت درمان میشود,هپاتیت درمان دارد یا نه,هپاتیت درمان,هپاتیت درمان گیاهی,درمان هپاتیت A در کودکان,هپاتیت نوع A در کودکان,علائم هپاتیت A در کودکان,هپاتیت A کودکان,هپاتیت ب در کودکان,هپاتیت ا در کودکان,هپاتیت C در کودکان,هپاتیت ویروسی در کودکان,هپاتیت ب در بارداری,هپاتیت بی در بارداری,هپاتیت C در بارداری,هپاتیت B در بارداری,هپاتیت بارداری,هپاتیت آ در بارداری,هپاتیت سی در بارداری,Hbsag هپاتیت,هپاتیت A B C,هپاتیت A و B,هپاتیت B چیست,هپاتیت B+راه های انتقال,هپاتیت B و C,هپاتیت B مزمن,هپاتیت B و ازدواج,هپاتیت B چیست,هپاتیت B مزمن,هپاتیت B و C,هپاتیت B غیرفعال,هپاتیت B درمان داردهپاتیت c,هپاتیت a,هپاتیت چیست,هپاتیت ب,هپاتیت b چیست,هپاتیت c و ازدواج,هپاتیت بی چیست,هپاتیت سی چیست,هپاتیت آ,هپاتیت دارویی,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 04 آبان 1395

رئیس شبکه ملی هپاتیت، از تهیه واکسن هپاتیت A با همکاری وزارت بهداشت خبر داد و گفت: این واکسن طی ۲ الی ۳ سال آینده در اختیار نوزادان قرار می گیرد.

به گزارش مهر به نقل از رادیو سلامت، دکتر سید موید علویان با اشاره به اهمیت هپاتیت B و C، گفت: این بیماری ها، احتمال مزمن شدن دارند و ممکن است به کبد آسیب برسانند اما خوشبختانه برای هپاتیت B واکسن و برای هپاتیت C درمان موثر وجود دارد.

 

وی با اشاره به کاهش موارد بروز بیماری هپاتیت در ایران، افزود: شیوع هپاتیت در کشور ما نسبت به سایر کشورهای همسایه کمتر است که دلیل آن کنترل بیماری و رعایت بهداشت است، اما این کافی نیست.

 

علویان با اشاره به فعالیت شبکه هپاتیت در کشور، ادامه داد: راهکار کاهش میزان شیوع هپاتیت آشنایی افراد جامعه با راه های پیشگیری از این بیماری است.

 

رئیس شبکه ملی هپاتیت افزود: هپاتیت A داریم که در کشور شیوع متوسط رو به پایین داریم که در اینجا به افرادی که به کشورهای همسایه بخصوص عراق سفر می کنند توصیه می کنیم حتماً نکات بهداشتی و آشامیدنی را رعایت کنند. چون این بیماریاز طریق آب آشامیدنی و غذا  منتقل می شود و حتماً دستهای خودشان را با آب صابون بشورید و از هرمکانی غذایی تهیه نکنند.

 

وی در خصوص بیماری هپاتیت D ، گفت: اگر در خانواده سابقه هپاتیت d وجود داشته باشد، انجام آزمایش خون لازم است و اگر به بییماری مبتلا نیست حتماً واکسن را بزند. مهمترین راه انتقال این بیماری در قبل از سال ۱۳۷۳، انتقال از مادر به کودک یا ۵ سال اول زندگی بوده است به همین دلیل اکثر افرادی که در ایران مبتلا هستند سابقه ابتلا ندارند و این ها با آزمایش بدهند تا متوجه بیماری شان شود؛ اما بعد از سال ۱۳۷۳ شیوع بیماری  زیر ۲۲ سال بسیار نادر داریم آن هم به دلیل تزریق واکسن در دوره نوزادی است؛ اما  راه های انتقال این بیماری از طریق خون نیز می باشد مانند: مراجعه به دندانپزشک تجربی که رعایت بهداشت نمی کنند یا مراجعه به آزمایشگاه های زنانه یا بروز رفتارهای جنسی پرخطر.

 

علویان در مورد هپاتیت C و B، افزود: افرادی که تا قبل از سال ۱۳۷۵ خون گرفتند یا عمل شده اند باید آزمایش هپاتیت C را انجام دهند اما راه دیگر انتقال آن اعتیاد تزریقی است که حدود ۴۰ درصد معتادان تزریقی هپاتیت C دارد لذا درمان معتادان خیلی مهم است.

 

وی گفت: باید با اطلاع رسانی و آگاهی دادن به مردم باید راه های پیشگیری از بیماری هپاتیت را آموزش دهیم و افرادی هم که مبتلا هستند مراجعه کنند تا درمان شوند که این درمان زیر نظر پوشش بیمه ای است که تا سه ماه این بیماری درمان شود.

 

رئیس شبکه ملی هپاتیت اظهار داشت: مشکل ما این است که بیماران هپاتیت ناشناخته هستند و حدود ۸۰ درصد آنها نمی دانند مبتلا هستند. از این رو، آگاهی بخشی و تشویق به آزمایش در این امر ضروری است.

برچسب ها : Hbsag هپاتیت،بیماری هپاتیت A چیست،تفاوت هپاتیت A B C،درمان هپاتیت A در کودکان،راههای انتقال هپاتیت A B C،علائم هپاتیت A در کودکان،هپاتيت A B،هپاتيت A B C،هپاتيت A چيست،هپاتيت B چيست،هپاتيت B درمان داردهپاتیت c،هپاتيت B غيرفعال،هپاتيت B مزمن،هپاتيت B و C،هپاتيت درمان،هپاتیت a،هپاتیت A B،هپاتیت A B C،هپاتیت A B C D E،هپاتیت A چیست،هپاتیت A در بارداری،هپاتیت A در کودکان،هپاتیت A درمان،هپاتیت A درمان دارد،هپاتیت A کودکان،هپاتیت A و B،هپاتیت Ag،هپاتیت b چیست،هپاتیت B در بارداری،هپاتیت B مزمن،هپاتیت B و C،هپاتیت B و ازدواج،هپاتیت B+راه های انتقال،هپاتیت C در بارداری،هپاتیت C در کودکان،هپاتیت c و ازدواج،هپاتیت آ،هپاتیت آ در بارداری،هپاتیت ا در کودکان،هپاتیت ب،هپاتیت ب در بارداری،هپاتیت ب در کودکان،هپاتیت بارداری،هپاتیت بی چیست،هپاتیت بی در بارداری،هپاتیت چيست،هپاتیت چیست،هپاتیت چیست B،هپاتیت چیست و انواع آن،هپاتیت چیست و علائم آن،هپاتیت دارویی،هپاتیت درمان دارد یا نه،هپاتیت درمان گیاهی،هپاتیت درمان میشود،هپاتیت سی چیست،هپاتیت سی در بارداری،هپاتیت نوع A چیست؟،هپاتیت نوع A در کودکان،هپاتیت ویروسی در کودکان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت