ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

وضعیت جدید اوضاع بارش مناطق/ ۳ استان پربارش کشور کدامند؟

نویسنده: احمد اعجازی

وضعیت جدید اوضاع بارش مناطق/ ۳ استان پربارش کشور کدامند؟

بارش برف در مناطق شمالی,بارش برف در مناطق تهران,اوضاع بارش,وضعیت آب و هوا مشهد,وضعیت آب و هوا تهران,وضعیت آب و هوا رشت,وضعیت آب و هوا مازندران,وضعیت آب و هوا کرج,وضعیت آب و هوا اهواز,وضعیت آب و هوا تبریز,وضعیت آب و هوا آخر هفته,وضعیت آب و هوا قزوین,وضعیت آب و هوا کیش,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 تیر 1395

در حالی که در استان‌های گیلان، لرستان و ایلام دستکم ۷۴۳ میلیمتر باران باریده، در سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان جنوبی بارش‌ها نهایتا ۸۲ میلیمتر بود.

به گزارش مهر، از ابتدای مهرماه سال گذشته تا ۲۳ تیرماه سال جاری، ‌ استان گیلان با ۹۸۶ میلی‌متر بارندگی پُربارش‌ترین و استان یزد با ۶۰.۴ میلی‌متر بارندگی، کم‌بارش‌ترین استان‌های کشور اعلام شده‌اند.

همچنین استان گیلان در مقایسه با سال آبی گذشته ۴ درصد و استان یزد ۳۹ درصد کاهش بارش داشته‌اند. استان لرستان نیز با ۸۲۲ میلی‌متر بارندگی بعد از گیلان رتبه دوم و استان ایلام با ۷۴۳.۳ میلی‌متر بارندگی رتبه سوم  پُربارش‌های کشور را به خود اختصاص دادند.

بر پایه همین گزارش، استان سیستان و بلوچستان هم در فاصله‌ای بسیار اندک و با ۶۰.۶ میلی‌متر بارندگی بعد از یزد رتبه دوم و استان خراسان جنوبی با ۸۲.۰۷ میلی‌متر بارندگی رتبه سوم کم‌بارش‌های کشور را از آن خود کردند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت