ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

وضعیت تولید خودرو در ایران

نویسنده: علی باستانی

وضعیت تولید خودرو در ایران

 

تولید خودرو در ایران,تولید خودرو در ایران,آمار تولید خودرو در ایران,میزان تولید خودرو در ایران,تولید خودرو جدید در ایران,تعداد تولید خودرو در ایران,تولید کنندگان خودرو در ایران,تولید خودرو برقی در ایران,شرکتهای تولید خودرو در ایران,تاریخچه تولید خودرو در ایران,وضعیت تولید خودرو در ایران,وضعیت تولید خودرو ایران,گزارشی از وضعیت تولید تایر خودرو در ایران,تولید خودرو,تولید خودروهای جدید در ایران,تولید خودرو در سال 95,تولید خودرو جدید در ایران,تولید خودرو برقی در ایران,تولید خودرو در سال 95,تولید خودرو جدید ایران خودرو,تولید خودرو جدید سایپا,تولید خودروهای جدید ایران خودرو,تولید خودرو مگان,

 

تولید انواع خودرو در کشور ۵.۹ درصد افزایش یافت.

خرداد ماه امسال تولید انواع خودرو در کشور با رشد ۵.۹ درصدی از ۱۰۰ هزار و ۶۰۶ دستگاه در خرداد ۱۳۹۴ به ۱۰۶ هزار و ۵۵۴ دستگاه افزایش یافته است.

در این مدت تولید انواع سواری نیز با افزایش همراه بوده به‌گونه‌ای که تولید این محصولات با رشد ۶.۵ درصدی از ۹۲ هزار و ۵۱۲ دستگاه در خرداد ۱۳۹۴ به ۹۸ هزار و ۵۶۸ دستگاه افزایش یافته است.

تولید انواع وانت نیز مانند سواری‌ها افزایش یافته و با رشد ۵.۹ درصدی از ۶۸۸۳ دستگاه در خرداد ۱۳۹۴ به ۷۲۹۱ دستگاه رسیده است. خرداد ماه امسال تولید مینی‌بوس و میدل‌باس با کاهش ۴۷.۴ درصدی همراه بوده و از ۳۸ دستگاه در خرداد ۱۳۹۴ به ۲۰ دستگاه کاهش یافته است.

در این مدت تولید انواع اتوبوس با کاهش ۲۶.۲ درصدی از ۴۲ دستگاه در خرداد ۱۳۹۴ به ۳۱ دستگاه رسیده است. تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز با کاهش ۴۳.۱ درصدی از ۱۱۳۱ دستگاه در خرداد ۱۳۹۴ به ۶۴۴ دستگاه کاهش یافته است.

اما در سه ماهه نخست امسال نیز تولید انواع خودرو در کشور با رشد ۰.۵ درصدی از ۲۶۳ هزار و ۶۸۶ دستگاه در سه ماهه نخست ۱۳۹۴ به ۲۶۵ هزار و ۱۰۵ دستگاه افزایش یافته است. در این مدت تولید انواع وانت با افزایش ۱۷.۶ درصدی از ۱۵ هزار و ۸۷۴ دستگاه در سه ماهه نخست ۱۳۹۴ به ۱۸ هزار و ۶۷۵ دستگاه رسیده است.

در سه ماهه نخست امسال تولید انواع مینی‌بوس و میدل‌باس با کاهش ۵۶.۳ درصدی همراه بوده و از ۱۱۲ دستگاه در سه ماهه نخست ۱۳۹۴ به ۴۹ دستگاه کاهش یافته است. در این مدت تولید انواع اتوبوس نیز مانند مینی‌بوس با کاهش همراه بوده و با افت ۵۴.۸ درصدی از ۱۹۹ دستگاه در سه ماهه نخست ۱۳۹۴ به ۹۰ دستگاه رسیده است.

در این مدت تولید انواع کامیونت، کامیون و کشنده نیز کاهش یافته و با افت ۴۱.۷ درصدی از ۳۱۰۸ دستگاه در سه ماهه نخست سال گذشته به ۱۸۱۳ دستگاه کاهش یافته است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت