ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

وزیر کشور ترکیه: کودتا سرکوب شد

نویسنده: احمد اعجازی

وزیر کشور ترکیه: کودتا سرکوب شد

وزیر کشور ترکیه,سخنان موهن وزیر کشور ترکیه,کودتا ترکیه,کودتا چیست,کودتا به انگلیسی,کودتا 28 مرداد,کودتا نوژه,کودتا امارات,کودتا در امارات,کودتا در ترکیه,کودتا آبراهامیان,کودتا یرواند آبراهامیان,کودتای ترکیه,کودتای نظامی در ترکیه,کودتای ارتش ترکیه,کودتای نوژه,کودتای 28 مرداد,کودتای 1299,کودتای شیلی,کودتای قطب زاده,کودتای 28 مرداد سال 1332,کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲,

تاریخ انتشار : شنبه, 26 تیر 1395

همزمان با آزادی رئیس ستاد مشترک ترکیه از دست «کودتاچیان»، وزیر کشور ترکیه گفت: تلاش برای کودتا سرکوب شده است.

به گزارش انتخاب، افکان آلا، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد که تلاش برای کودتا در این کشور سرکوب شده است.

در همین ارتباط، استاندار شهر استانبول گفت که ارتش ترکیه که کودتا را قبول ندارد، در مسیر شهر قرار دارد.

بنا بر گزارش شبکه خبری «ان.تی.وی» ترکیه، «خلوصی آکار» رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه که در بازداشت «کودتاچیان» بود، نیز آزاد شده است.

گزارش‌های خبری نشان میدهد که پلیس ترکیه موفق شده است با آن بخش از ارتش ترکیه که حامی کودتاست، مذاکره کند تا از خیابان‌ها عقب‌نشینی کنند.

همچنین روزنامه حریت گزارش داد که پایگاه‌های ژاندارمری در آنکارا که اصلی‌ترین خواستگاه «کودتاچیان» بود، به دست نیروهای دولتی بازپس گرفته شد.

طبق اعلام رسانه‌های ترکیه، این کشور از اواخر شب گذشته شاهد تلاش بخشی از ارتش ترکیه برای کودتا علیه دولت رجب طیب اردوغان و بینالی ایلدیریم (رئیس جمهور و نخست‌وزیر) بود که به نتیجه نرسید و شکست خورد اما دست کم 60 نفر طی 10 ساعت کشته شدند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت