ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

وزیر کار ترکیه آمریکا را به دست داشتن در کودتا متهم کرد

نویسنده: احمد اعجازی

وزیر کار ترکیه آمریکا را به دست داشتن در کودتا متهم کرد

وزیر کار و امور اجتماعی,وزیر کار دولت روحانی,وزیر کار دولت نهم,وزیر کار,وزیر کار ربیعی,وزیر کار دولت یازدهم,وزیر کار احمدی نژاد,وزیر کار و تعاون,وزیر کار دولت دهم,وزیر کار کیست,اخبار ترکیه فارسی,اخبار ترکیه امروز,اخبار ترکیه,اخبار ترکیه و سوریه,اخبار ترکیا الیوم,اخبار ترکیه و ایران,اخبار ترکیه,اخبار ترکیه به فارسی,اخبار ترکیه trt,اخبار ترکیه فنیه,اخبار کودتای ترکیه,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 27 تیر 1395

وزیر کار ترکیه با اشاره به حضور فتح‌الله گولن در آمریکا و آنچه او بی‌توجهی واشنگتن به هشدارهای آنکارا خواند، گفت کاخ سفید از کودتا در ترکیه پشتیبانی کرده است.

به گزارش فارس، «سلیمان سویلو» وزیر کار ترکیه روز شنبه دولت آمریکا را به دست داشتن در کودتای ناکام علیه دولت رجب طیب اردوغان متهم کرد.

به نوشته پایگاه «هابردار»، وی گفت «فتح‌الله گولن» از رهبران معارضان دولت ترکیه که در آمریکا به سر می‌برد، پشت این کودتا بوده و واشنگتن هم از او حمایت کرده است.

سویلو گفت: «آمریکا از کودتا پشتیبانی کرده است. او (گولن) ماه‌هاست که از آنجا چندین مجله را اداره می‌کند.»

وی افزود: «ماه‌هاست که داریم در مورد فتح‌الله گولن به ایالات متحده پیام می‌دهیم. ایالات متحده باید فتح‌الله گولن را (به ترکیه) مسترد کند.»

بامداد شنبه گروهی از نیروهای ارتش ترکیه تلاش کردند با برقراری وضعیت منع آمد و شد و حمله به مراکز دولتی و رسانه‌ای، کنترل کشور را به دست گیرند.

تلاش برای کودتا پس از آنکه اردوغان پیامی تصویری منتشر کرده و از حامیانش خواست به خیابان‌ها بیایند، با شکست مواجه شد.

مقامات دولت ترکیه به اتفاق گولن را مسئول این حادثه دانسته‌اند، با این حال این رهبر مذهبی که در تبعید به سر می‌برد و شبکه گسترده‌ای حامیان را داخل ترکیه دارد، این اتهام را رد کرده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت