ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

وزیر صنعت: پرداخت تسهیلات 10 میلیون تومانی به خریداران فرش دستباف آغاز شد

نویسنده: احمد اعجازی

9506-31t104

وزیر صنعت و معدن,وزیر صنعت,وزیر صنعت معدن وتجارت,وزیر صنعت ومعدن وتجارت,وزیر صنعت معدن,وزیر صنعت و معدن کیست,وزیر صنعت،معدن و تجارت,وزیر صنعت و معدن ایران,وزیر صنعت دولت نهم,استیضاح وزیر صنعت,فرش دستباف,فرش دستباف قم,فرش دستباف کاشان,فرش دستباف تبریز طرح ماهی,فرش دستباف قیمت,فرش دستباف کرمان,فرش دستباف تبریز,فرش دستباف دست دوم,فرش دستباف تبریز طرح سالاری,فرش دستباف اصفهان,خریداران فرش دستباف,خریداران فرش ایران,خریداران فرش دستبافت,خریداران فرش ایرانی,خریداران فرش ماشینی,خریداران فرش,خریداران فرش دست دوم,خریداران فرش دستباف ایران,خریداران فرش قدیمی,خریداران فرش دستباف ایرانی,

تاریخ انتشار : دوشنبه, 01 شهریور 1395

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت گفت: برای رونق فرش دستباف طبق تفاهم‌نامه‌ای که با صندوق مهر به امضا رسیده خریداران از امروز می‌توانند از تسهیلات 10 میلیون تومانی برای خرید فرش استفاده کنند.

به گزارش فارس، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت،‌معدن و تجارت امروز در حاشیه آیین گشایش بیست و پنجمین نمایشگاه فرش دستباف ایران گفت: علی‌رغم اینکه کشورهای مختلف سعی کرده‌اند تا با تقلید از فرش ایرانی فرش‌هایی مشابه فرش ایرانی تولید کنند، اما همچنان فرش‌های ایرانی برای اهل فن کاملا شناخته شده است و این فرش‌ها با چند برابر قیمت در جهان نسبت به سایر فرش‌های مشابه عرضه می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری سالانه نمایشگاه فرش دستباف ایرانی اظهار داشت: پس از برجام یکسری محدودیت‌ها برای تجارت این کالا برداشته شد بطوری که بحث تحریم فرش‌ به آمریکای شمالی برطرف شد و برای اولین بار صادرات فرش به آمریکا پس از تحریم‌ آغاز شد.

وزیر صنعت‌، معدن و تجارت بیان داشت: صادرات فرش دستباف در 4 ماهه ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد رشد و حدود 83 میلیون دلار بوده است.

وی افزود: امیدواریم با رونق بازارهای خارجی و برطرف شدن برخی مسائل پس از تحریم بازار این کالا رونق یابد.

صنعت،‌معدن و تجارت افزود: تحریم‌ها در بازار این کالا سایه‌ افکنده بود به طوری که چند فروشگاه عرضه فرش در این مدت تعطیل شده بودند.

نعمت‌زاده همچنین به بازار داخلی فرش دستباف اشاره کرد و گفت: برای رونق بازار این کالا در داخل براساس توافقنامه‌ای که با صندوق مهر به امضا رسیده خریداران فرش دستباف می‌توانند از این صندوق به میزان 10 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد و بازپرداخت 3 ساله دریافت کنند که از امروز پرداخت این تسهیلات در نمایشگاه آغاز می‌شود.

وی با اشاره به اینکه صادرات فرش دستباف نسبت به کالاهای صنعتی ناچیز است اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود امسال 400 تا 500 میلیون دلار فرش دستباف و صنایع دستی صادر شود که این میزان 40 درصد بیش از سال گذشته است.

نعمت‌زاده اظهار داشت: البته این رقم در مورد پیش‌بینی ما از صادرات 50 میلیارد دلاری در صادرات غیرنفتی تا پایان سال جاری رقم ناچیزی است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت