ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ورود سامانه بارشی فعال به کشور و استقرار آن تا دو روز آینده

نویسنده: احمد اعجازی

ورود سامانه بارشی فعال به کشور و استقرار آن تا دو روز آینده

ورود سامانه بارشی به کشور,ورود سامانه بارشی,ورود سامانه بارشی جدید به کشور,ورود سامانه بارشی از فردا,ورود سامانه بارشی به جنوب کشور,ورود سامانه بارشی از دوشنبه به کشور,ورود سامانه بارشی از روز جمعه,ورود سامانه بارشی از دوشنبه,زمان ورود سامانه بارشی,پیش بینی ورود سامانه بارشی,

تاریخ انتشار : پنج شنبه, 30 اردیبهشت 1395

سازمان هواشناسی اعلام کرد: سامانه بارشی فعالی که از شمال‌ غرب وارد کشور می شود طی دو روز آینده موجب بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید و آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل‌ها در برخی از نقاط کشور خواهد شد.

به گزارش ایرنا ، « احد وظیفه » مدیر پیش بینی و هشدار سازمان مزبور افزود: ورود سامانه بارشی فعال از شمال‌ غرب به کشور در دو روز آینده بارش باران و در برخی نقاط به شکل رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در شمال غرب، غرب، دامنه های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق کشور و ارتفاعات زاگرس را موجب می شود.
وی اضافه کرد: اواخر امروز (پنجشنبه) و روز جمعه نفوذ زبانه پرفشار و ریزش هوای خنک از عرض های شمالی سبب کاهش دما در نوار شمالی کشور و تشدید بارش در سواحل دریای خزر و شمال شرق شده و دریای خزر مواج می‌شود.
وظیفه وضعیت جوی و بارش ها در روز پنجشنبه را، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید در کردستان، زنجان، گیلان، کرمانشاه، همدان، لرستان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، شمال سمنان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، برخی نقاط اصفهان، جنوب سیستان و بلوچستان، شمال‌شرق فارس، ارتفاعات کرمان و یزد پیش بینی کرد و از سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل‌ها در استان گیلان و غرب کردستان خبر داد.
این متخصص افزود: روز جمعه نیز رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان ‌شمالی، اصفهان، ارتفاعات کرمان و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل ها در شمال آذربایجان‌ شرقی، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان وجود دارد.
وظیفه گفت: وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی و موقت در این شرایط بویژه در مناطق کوهستانی و دره های پر شیب، مورد انتظار است و برای جلوگیری از برخورد صاعقه و کاهش خسارات احتیاط لازم باید به عمل آید.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی یادآور شد: بعدازظهر پنجشنبه و روز جمعه وزش باد شدید در استان خوزستان و بعدازظهر روز جمعه وزش باد نسبتا شدید در استان‌های البرز، تهران، قم، سمنان و شمال اصفهان سبب گرد و خاک، کاهش دید افقی و افت کیفیت هوا در این مناطق می‌شود.
به گزارش ایرنا، پیش از این داود پرهیزکار رئیس سازمان هواشناسی کشور اعلام کرده بود، میانگین بارش ها تاکنون بیش از دو درصد حد نرمال بوده و از ادامه بارش ها تا یک ماه آینده خبر داد.
به گفته وی، خرداد ماه امسال بارش ها کاهش خواهد داشت و وضعیت خشکی در قالب مناطق به غیر از شمال غرب و جنوب شرق کشور حاکم می شود.
به گفته رئیس سازمان هواشناسی کشور با وجود بارش های سال زراعی، مردم باید همچنان در مصرف آب صرفه جویی کنند زیرا میانگین بارش ها در جهان 700 میلیمتر است، اما در ایران به حدود 250 میلیمتر رسیده است.

برچسب ها : پیش بینی ورود سامانه بارشی،زمان ورود سامانه بارشی،سامانه بارشی،سامانه بارشی بعدی،سامانه بارشی جدید،سامانه بارشی جنوب غرب،سامانه بارشی در راه است،سامانه بارشی سودانی،سامانه بارشی غول بیابانی،سامانه بارشی کشور،سامانه بارشی هرمزگان،سامانه بارشی هفته آینده،هواشناسی،هواشناسی اصفهان،هواشناسی ایران،هواشناسی تبریز،هواشناسی تهران،هواشناسی رشت،هواشناسی شیراز،هواشناسی گیلان،هواشناسی مازندران،هواشناسی مشهد،ورود سامانه بارشی،ورود سامانه بارشی از دوشنبه،ورود سامانه بارشی از دوشنبه به کشور،ورود سامانه بارشی از روز جمعه،ورود سامانه بارشی از فردا،ورود سامانه بارشی به جنوب کشور،ورود سامانه بارشی به کشور،ورود سامانه بارشی جدید به کشور،ورود سامانه بارشی فعال به کشور و استقرار آن تا دو روز آینده،وضعیت هوا،وضعیت هوای اردبیل،وضعیت هوای تبریز،وضعیت هوای تهران،وضعیت هوای رشت،وضعیت هوای ساری،وضعیت هوای شیراز،وضعیت هوای کرج،وضعیت هوای کلاردشت،وضعیت هوای مشهد

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت