ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

ورزش‌های بی خطر در زمان عادت ماهانه

نویسنده: علی باستانی

ورزش‌های بی خطر در زمان عادت ماهانه

 

عادت ماهانه زنان,عادت ماهانه زنان به انگلیسی,عادت ماهانه زنان چند روز است,عادت ماهانه زنان در ماه رمضان,عادت ماهانه زنان بعد از زایمان,عادت ماهانه زنانه چیست,عادت ماهانه زنان در دوران شیردهی,عادت ماهانه زنان و بارداری,عادت ماهانه زنان سیده,عادت ماهانه زنان یعنی چه,عادت ماهانه در زنان,عادت ماهانه در زنان شیرده,عادت ماهانه زنان در ماه رمضان,عادت ماهانه زنان در دوران شیردهی,عادت ماهیانه در زنان,عادت ماهیانه در زنان شیرده,علائم عادت ماهانه در زنان,تاخیر عادت ماهانه در زنان,سیکل عادت ماهانه در زنان,مدت عادت ماهانه در زنان,عادت ماهانه مردان,عادت ماهانه مردانه,درباره عادت ماهانه مردان,عادت ماهانه در مردان,عکس عادت ماهانه مردان,عادت های ماهانه در مردان,عادت ماهانه ی مردان,عادت ماهانه در مردان چیست؟,عادت ماهانه در دوران بارداری,عادت ماهیانه در دوران بارداری,عادت ماهانه در زمان بارداری,عادت ماهانه در دوران بارداری,عادت ماهانه در دوران حاملگی,درد عادت ماهانه در دوران بارداری,عادت ماهانه در زمان بارداری,عادت ماهیانه در زمان بارداری,قطع عادت ماهانه در دوران بارداری,عادت ماهیانه در دوران حاملگی,عادت ماهانه بعد از سقط,عادت ماهانه بعد از سقط جنین,عادت ماهیانه بعد از سقط,عادت ماهانه پس از سقط,عادت ماهیانه پس از سقط جنین,زمان عادت ماهانه بعد از سقط جنین,اولین عادت ماهانه بعد از سقط,زمان عادت ماهانه بعد از سقط,عادت ماهیانه پس از سقط,عادت ماهیانه بعد از سقط جنین,عادت ماهانه نامنظم,عادت ماهانه نامنظم و بارداری,عادت ماهانه نامنظم بعد از زایمان,عادت ماهانه نامنظم چیست,عادت ماهیانه نامنظم,عادت ماهیانه نامنظم و بارداری,درمان عادت ماهانه نامنظم,علت عادت ماهیانه نامنظم,دلایل عادت ماهیانه نامنظم,چرا عادت ماهانه نامنظم میشود,عادت ماهانه در مردان,عادت ماهانه در مردان چیست؟,عادت ماهانه مردانه,عادت های ماهانه در مردان,عادت ماهانه مردان,عادت ماهانه در مرد,عادت ماهانه ی مردان,عادت ماهانه به انگلیسی,ترجمه عادت ماهانه به انگلیسی,معنی عادت ماهانه به انگلیسی,عادت ماهانه زنان به انگلیسی,عادت ماهانه به زبان انگلیسی,کلمه عادت ماهانه به انگلیسی,عادت ماهانه بعد از زایمان,عادت ماهانه بعد از زایمان طبیعی,عادت ماهانه بعد از زایمان,عادت ماهانه پس از زایمان,اولین عادت ماهانه بعد از زایمان,زمان عادت ماهانه بعد از زایمان,شروع عادت ماهانه بعد از زایمان,عادت ماهانه زنان بعد از زایمان,عادت ماهانه نامنظم بعد از زایمان,عادت ماهانه بعد زایمان

 

 

به اغلب زنان توصیه می‌شود که در زمان عادت ماهانه‌شان ورزش نکنند. اما حقیقت امر این است که در واقع ممکن است ورزش در این دوره، برای شما مفید باشد! دلیلش این است که ورزش، گردش خون را افزایش می‌دهد، نفخ را کم می‌کند، و حتی به کاهش دردهای شکم در دوره قاعدگی کمک می‌کند.چندین تمرین مطمئن وجود دارد که می‌توانید در طول دوره پریودتان آنها را امتحان کنید. تنها قانون طلایی برای ورزش کردن در این زمان، این است که از بلند کردن وزنه‌های سنگین، و خسته کردن بیش از حد خودتان خودداری کنید.

مطمئنا از اینکه بعد از ورزش در زمان عادت ماهانه، چقدر احساس شعف و شادی می‌کنید، متعجب خواهید شد. اکثر خانم‌ها در طول این دوران، احساس تحریک پذیری و نفخ کرده، و دردهای شدیدی را در نواحی شکم خود تجربه می‌کنند. بنابراین شاید ایده ورزش کردن در این دوران بنظرتان مسخره بیاید، مخصوصا از آنجایی که قادر نیستید قدرت اراده و نیرویتان را برای ورزش، جمع و جور کنید.

این طبیعی است که نتوانید تمرینات معمولتان را انجام دهید. راز ورزش کردن در طول این دوره، این است که بتدریج شروع کنید و ابتدا با حرکات کششی خودتان را گرم کنید. با انجام تمرینات سبک، علائم قاعدگی به حداقل خواهند رسید. در ادامه، چند تمرین مناسب برای خانم‌ها در زمان عادت ماهانه، معرفی شده است.

پیاده روی نیروبخش

مناسب ترین تمرین در زمان عادت ماهانه، برای اینکه احساس راحتی داشته باشید، کاردیوی کم شدت است. دلیلش این است که این نوع تمرین، عضلات شما را حرکت داده و ضربان قلبتان را هم افزایش می‌دهد. اگر شدیدا احساساتتان تغییر کرده است، می‌توانید این تمرین را در هوای آزاد انجام دهید. یک پیاده روی سریع در محله، شما را شاداب و سرزنده کرده، و ذهنتان را آرام خواهد کرد.

دویدن

اگر احساس بی قراری و نفخ می‌کنید، همیشه ایده خوبی است که یک دوی تفریحی آرام انجام دهید. اما بسیار مهم است که به یاد داشته باشید بیشتر از توانایی‌تان به خود فشار نیاورید. بدانید که چه زمانی باید تمرین را متوقف کنید تا بیش از حد به بدنتان فشار نیاورید. دویدن، یک تمرین عالی برای افزایش گردش خون و افزایش سوخت و ساز بدنتان در این دوره است. همچنین، یک راه عالی برای افزایش سطح انرژی شماست. همیشه قبل از دویدن، مقدار زیادی آب بنوشید.

ایروبیک

ایروبیک، یک تمرین عالی در زمان عادت ماهانه است، چرا که به شما کمک می‌کند عرق کنید، و در حین انجام آن به شما خوش هم می‌گذرد! انجام ایروبیک حتی برای نیم ساعت، تضمین خواهد کرد که کیفیت تمرینتان را کاهش نمی‌دهید و قطعا احساس می‌کنید که با این تمرین کم شدت، سطح انرژی‌تان افزایش یافته است.

ورزش‌های بی خطر در زمان عادت ماهانه

پلانک

پلانک، یک تمرین فوق العاده در طول دوره‌های پریود شماست، زیرا باعث می‌شود که کل بدنتان، یک تمرین شدید انجام دهد، بدون آنکه مجبور باشید تلاش اضافه کنید! تمام کاری که باید انجام دهید، این است که رو به شکم دراز بکشید، و سعی کنید تنها با تکیه دادن ساعد و انگشتان پاهایتان به زمین، بدنتان را بالا، و ثابت نگاه دارید. برای چندین لحظه در این وضعیت بمانید، سپس تمرین را تکرار کنید.

تمرینات شکم

انجام تمرینات شکم در زمان عادت ماهانه، یک راه عالی برای شل کردن عضلات شکم است. ممکن است فکر کنید که انجام دراز نشست زیان بار خواهد بود، اما در واقع به تسکین دردی که بخاطر گرفتگی عضلات شکمتان احساس می‌کنید، کمک می‌کنند!

تمرینات خانگی

هنگامیکه عادت ماهانه‌تان را تجربه می‌کنید، طبیعتا مخالف ایده‌ی رفتن به باشگاه یا بیرون رفتن از خانه برای پیاده روی سریع یا آهسته دویدن هستید. بنابراین اگر چند ویدیوی ورزش در خانه تهیه کنید، به شما کمک خواهد کرد که در طول این دوره، هر زمان و هرچقدر که تمایل داشتید، ورزش کنید. بدین ترتیب، بجای اینکه در طول عادت ماهانه در تخت بمانید و از این پهلو به آن پهلو غلت بزنید، برای بهبود سلامتی و بهره مندی از مزایای آن، این تمرینات را انجام دهید.

برچسب ها : اولین عادت ماهانه بعد از زایمان،اولین عادت ماهانه بعد از سقط،تاخیر عادت ماهانه در زنان،ترجمه عادت ماهانه به انگلیسی،چرا عادت ماهانه نامنظم میشود،درباره عادت ماهانه مردان،درد عادت ماهانه در دوران بارداری،درمان عادت ماهانه نامنظم،دلایل عادت ماهیانه نامنظم،زمان عادت ماهانه بعد از زایمان،زمان عادت ماهانه بعد از سقط،زمان عادت ماهانه بعد از سقط جنین،سیکل عادت ماهانه در زنان،شروع عادت ماهانه بعد از زایمان،عادت ماهانه بعد از زايمان،عادت ماهانه بعد از زایمان،عادت ماهانه بعد از زایمان طبیعی،عادت ماهانه بعد از سقط،عادت ماهانه بعد از سقط جنین،عادت ماهانه بعد زایمان،عادت ماهانه به انگلیسی،عادت ماهانه به زبان انگلیسی،عادت ماهانه پس از زایمان،عادت ماهانه پس از سقط،عادت ماهانه در دوران بارداري،عادت ماهانه در دوران بارداری،عادت ماهانه در دوران حاملگی،عادت ماهانه در زمان بارداري،عادت ماهانه در زمان بارداری،عادت ماهانه در زنان،عادت ماهانه در زنان شیرده،عادت ماهانه در مرد،عادت ماهانه در مردان،عادت ماهانه در مردان چیست؟،عادت ماهانه زنان،عادت ماهانه زنان بعد از زایمان،عادت ماهانه زنان به انگلیسی،عادت ماهانه زنان چند روز است،عادت ماهانه زنان در دوران شیردهی،عادت ماهانه زنان در ماه رمضان،عادت ماهانه زنان سیده،عادت ماهانه زنان و بارداری،عادت ماهانه زنان یعنی چه،عادت ماهانه زنانه چیست،عادت ماهانه مردان،عادت ماهانه مردانه،عادت ماهانه نامنظم،عادت ماهانه نامنظم بعد از زایمان،عادت ماهانه نامنظم چیست،عادت ماهانه نامنظم و بارداری،عادت ماهانه ی مردان،عادت ماهیانه بعد از سقط،عادت ماهیانه بعد از سقط جنین،عادت ماهیانه پس از سقط،عادت ماهیانه پس از سقط جنین،عادت ماهیانه در دوران بارداری،عادت ماهیانه در دوران حاملگی،عادت ماهیانه در زمان بارداری،عادت ماهیانه در زنان،عادت ماهیانه در زنان شیرده،عادت ماهیانه نامنظم،عادت ماهیانه نامنظم و بارداری،عادت های ماهانه در مردان،عکس عادت ماهانه مردان،علائم عادت ماهانه در زنان،علت عادت ماهیانه نامنظم،قطع عادت ماهانه در دوران بارداری،کلمه عادت ماهانه به انگلیسی،مدت عادت ماهانه در زنان،معنی عادت ماهانه به انگلیسی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت