ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

واکنش بذرپاش به خبر پاداش 600میلیونی در سایپا

نویسنده: احمد اعجازی

واکنش بذرپاش به خبر پاداش 600میلیونی در سایپا

بذرپاش نماینده مجلس,بذرپاش اینستاگرام,بذرپاش دستی,بذرپاش و حمید رسایی,بذرپاش و زیباکلام,بذرپاش و رسایی,بذرپاش کودپاش,بذرپاش مدیرعامل سایپا شد,بذرپاش و منصوری,بذرپاش عارف,پاداش میلیونی مدیران تامین اجتماعی,پاداش میلیونی,پاداش میلیونی تامین اجتماعی,پاداش 45 میلیونی شهردار شیراز,پاداش های میلیونی تامین اجتماعی,پاداش 400 میلیونی,سایپا یدک,سایپا دیزل,سایپا خودرو,سایپا گروپ,سایپا ساینا,سایپا آریو,سایپا کاشان,سایپا 111,سایپا z300,سایپا برلیانس,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 08 تیر 1395

اعضای هیات مدیره سابق سایپا در واکنش به خبر روزنامه ایران اعلام کرد: پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به این اعضا در سال‌های ۸۷ و۸۸ قویا تکذیب می‌شود.

به گزارش مهر، اعضای هیات مدیره سابق سایپا در نامه ای با شفاف سازی نسبت به حقوق و پاداش‌ پرداختی به اعضای هیات مدیره، اعلام کردند: «پرداخت پاداش ۶۰۰ میلیونی به اعضای هیات مدیره سایپا در سال‌های ۸۷ و۸۸ قویا تکذیب می‌شود، این در حالی است که عدد ذکر شده (۳۰۰ میلیون) در صورت مالی مصوب مجمع عمومی شرکت سایپا، عددی است که به سهامداران حقوقی (سازمان گسترش، شستا، گروه بهمن) پرداخت می‌شود.

همچنین سهامداران حقوقی طبق سیاست‌های ابلاغی از آن مبلغ، مبلغی را به اعضای حقیقی اختصاص می‌دهد که طبق ابلاغ وقت سازمان گسترش به شرکت‌های زیر مجموعه حداکثر پاداش مصوب برای اعضای غیرموظف ۱۰ میلیون تومان، موظف ۲۰ میلیون تومان و مدیرعامل ۳۰ میلیون تومان در سال بوده است که کمتر از ۵درصد عدد ذکر شده آن رسانه است. لازم به ذکر است برخی از اعضا همین مبلغ را نیز دریافت ننموده‌اند که مدارک آن در اسناد مالی سازمان گسترش موجود است.»

در همین حال، مهرداد بذرپاش در واکنش به مطلب «پاداش ۶۰۰ میلیونی بذرپاش و اعضای هیات مدیره سایپا»   در برخی رسانه‌ها با بیان اینکه این پاداش به هیچ عنوان به اعضای هیات مدیره سابق پرداخت نشده است، گفت: عدد ذکر شده (۳۰۰ میلیون تومان) در صورت مالی که مصوب مجمع عمومی سایپا است، به سهامداران حقوقی پرداخت می شود و این مبلغ به هیچ عنوان به اعضای هیات مدیره پرداخت نشده است.

وی افزود: براساس سیاست‌های وزارت صنایع وقت و ابلاغ سازمان گسترش و نوسازی حداکثر سقف پرداختی پاداش سالیانه اعضای هیات مدیره شرکت‌های زیرمجموعه مبلغ ۳۰ میلیون تومان در سال بوده است.

جوابیه دفتر صاحب امتیاز روزنامه وطن امروز
خبر فوق وپرداخت پاداش 600میلیونی به اعضای هیات مدیره سایپا در سالهای 87 و88 قویا تکذیب می شود .لازم به ذکر است که عدد ذکر شده (300 میلیون) در صورت مالی سایپا مصوب مجمع عمومی شرکت سایپا ،عددی است که به سهامداران حقوقی(سازمان گسترش،شستا،گروه بهمن) پرداخت می شود و سهامداران حقوقی طبق سیاستهای ابلاغی از آن مبلغ ،مبلغی را به اعضای حقیقی اختصاص می دهد که طبق ابلاغ وقت سازمان گسترش به شرکتهای زیر مجموعه حداکثر پاداش مصوب برای اعضای غیرموظف10 و موظف20 ومدیرعامل 30 میلیون تومان در سال بوده است که کمتر از 5درصد عدد ذکر شده آن رسانه می باشد.

لازم به ذکر است برخی از اعضا همین مبلغ را نیز دریافت ننموده اند که مدارک آن در اسناد مالی سازمان گسترش موجود می باشد.

هیات مدیره وقت شرکت سایپا
محمد کمانی-وحید دستجردی-افشین روغنی-مهرداد بذرپاش-علی ملک

“مطلب ذکر شده در روزنامه ارگان دولت که متعلق به بیت المال است از اساس تکذیب می شود.”

مطلبی که گرچه با دستور مقامات ارشد دولتی که پیرو افشاگری های فیش های نجومی توسط روزنامه وطن امروز عصبانی می باشند ،نگارش ومنتشر شده کذب محض است. عدد ذکر شده در صورت های مالی شرکت سایپا وپاداش درج شده در آن که روزنامه ایران قصد دارد با برجسته سازی آن نوعی تسویه حساب از پیگیری موضوع فیش های نجومی توسط روزنامه وطن امروز با آقای بذرپاش داشته باشد، به هیچ عنوان به افراد هیئت مدیره پرداخت نگردیده است.

توجه شما را به نکات ذیل جلب می نمایم؛

1. عدد ذکر شده (300 میلیون تومان) در صورت مالی که مصوب مجمع عمومی سایپا می باشد به سهامداران حقوقی پرداخت می شود واین مبلغ به هیچ عنوان به اعضای هیات مدیره پرداخت نشده است. سهامداران حقوقی وقت شرکت که اعضای هیئت مدیره شرکت سایپا را انتخاب می کنند عبارتند از سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی وگروه بهمن .

2. طبق سیاستهای وزارت صنایع وقت وابلاغ سازمان گسترش و نوسازی حداکثر سقف پرداختی پاداش سالیانه اعضای هیات مدیره شرکتهای زیرمجموعه مبلغ 30 میلیون تومان در سال بوده است که این یعنی 5درصد عدد ذکر شده در گزارش شما ویعنی یک/هشتم دریافتی یک ماه مدیرعامل یک بانک دولتی کنونی که اسم آن در رسانه ها ذکر گردیده است که مدارک آن در اسناد مالی سازمان گسترش موجود می باشد.

3. آقای بذرپاش تنها نیمی از سال 88 را در شرکت سایپا بعنوان مدیرعامل بوده است.

4. کاش شما هم بجای تخریب رقبای سیاسی در کنار مردم ماجرای فیش های نجومی را پیگیری می نمودید نه اینکه با فرافکنی سعی در انحراف موضوع اصلی داشته باشید.

5. کل پاداش دریافتی اعضای وقت هیات مدیره سایپا در یک سال نصف حقوقهای ماهانه برخی مدیران دولت و10درصد حقوق یک ماه برخی مدیران بانکی کنونی هم نبوده است که برخی از اعضای هیات مدیره، آن را نیز دریافت ننموده اند.

بارها اعلام آمادگی کرده ایم که با حضور دوربین صداوسیما به منازل برخی مدیران دولتی ومنتقدین برویم تا سطح زندگی برای مردم شفاف وروشن شود که مردم بهترین قاضی می باشند.

در آخر شما که همکار رسانه ای می باشید وبطور قطع دستور از مقامات ارشد دولت دریافت کرده اید را حلال کرده ولی مسببان اصلی این دروغ پردازی را در این ماه عزیز وشبهای نورانی به خداوند می سپاریم.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت