ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

واکنش آموزش وپرورش به ارائه دیپلم شرطی/ تحویل مدرک باآموزش مهارت

نویسنده: احمد اعجازی

واکنش آموزش وپرورش به ارائه دیپلم شرطی/ تحویل مدرک باآموزش مهارت

تحویل مدرک دیپلم,تحویل مدرک,تحویل مدرک تحصیلی,تحویل مدارک خودرو,تحویل مدارک به سفارت ایتالیا,تحویل مدارک به سفارت کانادا,تحویل مدارک به سفارت استرالیا,تحویل مدارک پزشکی,تحویل مدارک بیمه تامین اجتماعی,تحویل مدارک وزارت نیرو,ارائه دیپلم رسمی,ارائه دیپلم,ارائه دیپلم در تبریز,ارائه دیپلم کامپیوتر,ارائه دیپلم کاردانش,ارائه مدرک دیپلم,مراکز ارائه دیپلم,ارائه مهارت دیپلم,ارائه مدرک فوق دیپلم,

اریخ انتشار : یکشنبه, 03 مرداد 1395

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران گفت: دانش‌آموزان دوره متوسطه باید از سال آینده مهارتی را بیاموزند که گفته می‌شود ارائه دیپلم در گروی این آموزش‌ها است.

به گزارش مهر، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران از مهارت‌آموزی دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم خبر داد و گفت: بر اساس تحول نظام آموزشی در شورای عالی آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین، کلیه دانش‌آموزان در دوره متوسطه دوم رشته‌های تجربی، ریاضی و علوم انسانی موظف به گذراندن ۱۸۰ تا ۲۴۰ ساعت آموزش مهارتی هستند در غیر این صورت امکان دریافت مدرک دیپلم را ندارند.

وی افزود: به احتمال زیاد سال آینده دولت بودجه مستقلی را برای مهارت‌آموزی دانش‌آموزان تخصیص دهد و چون سازمان فنی و حرفه‌ای بزرگترین و موثق‌ترین مرکز یاددهی مهارت بوده، ممکن است مهارت‌آموزی دانش‌آموزان را به ما و دیگر مراکز خصوصی بسپارند.

جزئیات ارائه مهارت‌آموزی به دانش‌آموزان

در این باره مهدی نوید ادهم در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: بندی در سند تحول بنیادین است که همه دانش‌آموزان در رشته‌های ریاضی، تجربی و علوم انسانی، فنی و حرفه‌ای و کاردانش باید یک مهارت بیاموزند.

وی افزود: این طرح از سال تحصیلی آینده در تعداد معدودی از مدارس به صورت آزمایشی اجرا می‌شود.

دبیر شورای عالی آموزش و پرورش تصریح کرد: کلیات این طرح که دانش‌آموزان دوره متوسطه باید مهارتی بیاموزند صحیح است، اما سطح کمی و کیفی آن هنوز مشخص نیست.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت