ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

واردات ۸۲ قلم کالا مشمول ارز متقاضی شد

نویسنده: احمد اعجازی

واردات ۸۲ قلم کالا مشمول ارز متقاضی شد

واردات کالا از ترکیه,واردات کالا از چین,واردات کالا از آلمان,واردات کالا به ایران,واردات کالا از دبى,واردات کالا,واردات کالا از دبی,واردات کالا,واردات کالا از چین,واردات کالا از هند,کالاهای مشمول ارز مبادله ای,کالاهای مشمول ارز دولتی,کالاهای مشمول ارز مبادلاتی,کالاهای مشمول ارز مرجع,لیست کالاهای مشمول ارز مبادله ای,لیست کالاهای مشمول ارز دولتی,فهرست کالاهای مشمول ارز مبادله ای,لیست کالاهای مشمول ارز مبادلاتی,لیست کالاهای مشمول ارز مرجع,کالاهای مشمول دریافت ارز مرجع,

تاریخ انتشار : شنبه, 26 تیر 1395

وزارت صنعت اعلام کرد: به دنبال سیاست بازنگری در فهرست کالاهای وارداتی و نوع ارز اختصاص یافته به آنها، واردات ۸۲ قلم کالای دیگر از دریافت ارز مبادله‌ای ممنوع شد.

به گزارش مهر، واردات ۸۲ قلم ردیف تعرفه‌ اعلام شده از این پس از دریافت ارز مبادله‌ای ممنوع شده و واردات آنها به هر میزان که باشد فقط با ارز متقاضی امکان‌پذیر است.

این اقلام شامل نمک معمولی، شن و ماسه دارای ۹۵ درصد یا بیشتر سیلیس، سنگ، سنگ‌های اکوسین، ماسه سنگ، سایر سنگ‌های تراش یا ساختمان، زغال سنگ قیری، زغال قالبی، گلوله زغال سنگ و سوخت‌های جامد، زغال سنگ چوب‌نما، اکسیدها و هیدروکسیدهای آهن، خاک رنگی، رنگ‌های چینی و سرامیکی رولعابی، لعاب‌ها، فریت‌های شیشه‌ای، مصنوعات سنگی، گلوله‌های سرامیکی، سنگ‌های گران‌بهای بدلی و شمش مفتول‌سازی است.

بر اساس این گزارش، آیین‌نامه ممنوعیت استفاده از ارز مبادله‌ای در واردات اقلام مذکور از طریق دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان توسعه تجارت به گمرکات، بانک مرکزی و سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌های کشور ابلاغ شده است. همچنین به دلیل اقدامات اصلاحی دولت از مجموع ۷۳۵۰ ردیف تعرفه، تا کنون بیش از ۲۳۰۰ تعرفه در فهرست کالاهای وارداتی با ارز متقاضی قرار گرفته که از این میان نیز هزار ردیف تعرفه در گروه ۱۰ قرار دارد که واردات آنها علاوه بر ارز متقاضی با پرداخت ۲ برابر سود بازرگانی امکان‌پذیر است.

بر همین اساس روند تبدیل ارز مبادله‌ای به ارز متقاضی به طور مستمر در دست بررسی‌ کارشناسی است و اقلامی که به تصویب برسد به تدریج طی بخشنامه به دستگاه‌های ذیربط ابلاغ خواهد شد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت