ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

هک اسرار نظامی فرانسه

نویسنده: علی باستانی

هک اسرار نظامی فرانسه

 

,اسرار نظامی ایران,اسرار نظامی ایران باستان,اسرار لو رفته نظامی ایران,اسرار نظامی اسرائیل,اسرار نظامی,اسرار نظامی دفینه,اسرار نظامی امریکا,اسرار نظامی گنج,اسرار نظامی سپاه,اسرار نظامی سنگها,اسرار نظامی آلمان نازی,اسرار نظامی روسیه

 

مقامات فرانسوی و هندی در حال تحقیقات در مورد نحوه نشت اطلاعات هزاران سند متعلق به یک شرکت پیمانکار صنایع دفاعی فرانسه هستند. این شرکت قرار بود تا شش زیردریایی کلاس Scorpene را تا قبل از پایان سال 2016 تحویل نیروی دریایی هند دهد.
هکرها بیش از 22 هزار صفحه سند را به سرقت برده‌اند که شامل اطلاعات مفصل فنی این زیردریایی‌ها است. این اطلاعات به یک سایت خبری استرالیایی موسوم به The Australian  تحویل داده‌شده و این سایت هم بخشی از این اطلاعات را منتشر کرده است.

شرکت DCNS می‌گوید از موضوع آگاه است و مقامات فرانسوی در حال تحقیق در مورد این موضوع هستند. امید می‌رود این تحقیقات ماهیت دقیق اسناد افشاشده را مشخص کند، زیرا این امر به مشتریان این شرکت و خود آن آسیب رسانده است. دولت هند هم خواستار دریافت نتایج این بررسی‌ها شده است.

برخی کارشناسان امنیتی معتقدند این اقدام با حمایت یک دولت خارجی انجام‌شده یا ممکن است توسط یک گروه خلاف‌کار سازمان‌یافته طراحی‌شده باشد. دسترسی به این اطلاعات می‌تواند به نفع کشورهای متخاصم با هند و فرانسه و همین‌طور به نفع شرکت‌های رقیب DCNS باشد.

DCNS اخیراً بزرگ‌ترین قرارداد کاری خود را با استرالیا نیز منعقد کرد تا 12 زیردریایی را برای نیروی دریایی ارتش این کشور طراحی کند. این رویداد هکری ممکن است مقامات استرالیایی را وادار به بازنگری در قرارداد یادشده کند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت