ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

همیشه یک راه حل وجود دارد!

نویسنده: احمد اعجازی

همیشه یک راه حل وجود دارد!

,داستان های آموزنده,داستان های آموزنده اخلاقی,داستان های آموزنده کوتاه,داستان های آموزنده و زیبا,داستان های آموزنده برای کودکان,داستان های آموزنده روانشناسی,داستان های آموزنده برای جوانان,داستان های آموزنده عاشقانه,داستان های آموزنده و جالب,داستان های آموزنده مذهبی,داستان های آموزنده اخلاقی برای کودکان,حکایت های آموزنده اخلاقی,داستان های اخلاقی و اموزنده,داستان های کوتاه اموزنده اخلاقی,داستان های کوتاه آموزنده و اخلاقی,داستان های آموزنده کوتاه برای کودکان,داستان های آموزنده کوتاه جدید,داستان های آموزنده کوتاه انگلیسی,داستان های آموزنده کوتاه عاشقانه,داستان های کوتاه آموزنده و زیبا,داستان های کوتاه اموزنده و جالب,داستان های کوتاه اموزنده برای نوجوانان,داستان های کوتاه آموزنده به زبان انگلیسی,داستان های کوتاه آموزنده مذهبی,داستان های اموزنده و زیبا جدید,حکایت های آموزنده و زیبا,داستان های آموزنده و زیبا,داستان های آموزنده زیبا,داستان های آموزنده ی زیبا,داستان های اموزنده زیبا,داستان های کوتاه اموزنده زیبا,داستان های بسیار زیبا و آموزنده,داستان های آموزنده برای کودکان دبستانی,داستان های آموزنده برای کودکان پیش دبستانی,داستان های آموزنده برای کودکان و نوجوانان,حکایت های آموزنده برای کودکان,داستان های کوتاه آموزنده برای کودکان,داستان های آموزنده کودکانه,داستان های آموزنده کودکان,دانلود قصه های آموزنده برای کودکان,داستان های آموزنده روانشناسی,داستان های کوتاه آموزنده روانشناسی,داستان های کوتاه و آموزنده روانشناسی,قصه های اموزنده برای نوجوانان,داستان های کوتاه آموزنده برای جوانان,حکایت های آموزنده برای نوجوانان,داستان های اموزنده عاشقی,داستان های کوتاه اموزنده عاشقانه,داستان های آموزنده و عاشقانه,داستان های اموزنده ی عاشقانه,داستان های کوتاه و اموزنده عاشقانه,داستان های آموزنده و جالب کوتاه,داستان های اموزنده و جالب,حکایت های آموزنده و جالب,دانلود داستان های آموزنده و جالب,داستان های اموزنده جالب,داستان های کوتاه آموزنده جالب,داستان های بسیار جالب و آموزنده,داستان های آموزنده ی جالب,داستان های جالب و آموزنده جدید,داستان های آموزنده ی مذهبی,داستان های کوتاه و آموزنده مذهبی,حکایت های آموزنده مذهبی,قصه های آموزنده مذهبی,داستان های آموزنده و مذهبی,دانلود داستان های آموزنده مذهبی

داستانهای آموزنده

 

روزگاری یک دهقان در قریه زندگی می کرد که باید پول زیادی را که از یک پیرمرد قرض گرفته بود، پس می داد.

دهقان دختر زیبایی داشت که خیلی ها آرزوی ازدواج با او را داشتند. وقتی پیرمرد طمعکار متوجه شد دهقان نمی تواند پول او را پس بدهد، پیشهاد یک معامله کرد و گفت اگر با دختر دهقان ازدواج کند قرض او را می بخشد، و دخترش از شنیدن این حرف به وحشت افتاد و پیرمرد کلاه بردار برای اینکه حسن نیت خود را نشان بدهد گفت: …

اصلا یک کاری می کنیم، من یک سنگریزه سفید و یک سنگریزه سیاه در کیسه ای خالی می اندازم، دختر تو باید با چشمان بسته یکی از این دو را بیرون بیاورد. اگر سنگریزه سیاه را بیرون آورد باید همسر من بشود و بدهی بخشیده می شود و اگر سنگریزه سفید را بیرون آورد لازم نیست که با من ازدواج کند و بدهی نیز بخشیده می شود، اما اگر او حاضر به انجام این کار نشود باید پدر به زندان برود.

این گفت و گو در جلوی خانه کشاورز انجام شد و زمین آنجا پر از سنگریزه بود. در همین حین پیرمرد خم شد و دو سنگریزه برداشت. دختر که چشمان تیزبینی داشت متوجه شد او دو سنگریزه سیاه از زمین برداشت و داخل کیسه انداخت. ولی چیزی نگفت!

سپس پیرمرد از دخترک خواست که یکی از آنها را از کیسه بیرون بیاورد.

دخترک دست خود را به داخل کیسه برد و یکی از آن دو سنگریزه را برداشت و به سرعت و با ناشی بازی، بدون اینکه سنگریزه دیده بشود، وانمود کرد که از دستش لغزیده و به زمین افتاده. پیدا کردن آن سنگریزه در بین انبوه سنگریزه های دیگر غیر ممکن بود.

در همین لحظه دخترک گفت: آه چقدر من دست و پا چلفتی هستم! اما مهم نیست. اگر سنگریزه ای را که داخل کیسه است دربیاوریم معلوم می شود سنگریزه ای که از دست من افتاد چه رنگی بوده است….

و چون سنگریزه ای که در کیسه بود سیاه بود، پس باید طبق قرار، آن سنگریزه سفید باشد. آن پیرمرد هم نتوانست به حیله گری خود اعتراف کند و شرطی را که گذاشته بود به اجبار پذیرفت و دختر نیز تظاهر کرد که از این نتیجه حیرت کرده است.

برچسب ها : حکایت های آموزنده اخلاقی،حکایت های آموزنده برای کودکان،حکایت های آموزنده برای نوجوانان،حکایت های آموزنده مذهبی،حکایت های آموزنده و جالب،حکایت های آموزنده و زیبا،داستان هاي آموزنده روانشناسي،داستان هاي آموزنده و زيبا،داستان هاي اموزنده زيبا،داستان هاي اموزنده و جالب،داستان های آموزنده،داستان های آموزنده اخلاقی،داستان های آموزنده اخلاقی برای کودکان،داستان های آموزنده برای جوانان،داستان های آموزنده برای کودکان،داستان های آموزنده برای کودکان پیش دبستانی،داستان های آموزنده برای کودکان دبستانی،داستان های آموزنده برای کودکان و نوجوانان،داستان های آموزنده روانشناسی،داستان های آموزنده زیبا،داستان های آموزنده عاشقانه،داستان های آموزنده کوتاه،داستان های آموزنده کوتاه انگلیسی،داستان های آموزنده کوتاه برای کودکان،داستان های آموزنده کوتاه جدید،داستان های آموزنده کوتاه عاشقانه،داستان های آموزنده کودکان،داستان های آموزنده کودکانه،داستان های آموزنده مذهبی،داستان های آموزنده و جالب،داستان های آموزنده و جالب کوتاه،داستان های آموزنده و زیبا،داستان های آموزنده و عاشقانه،داستان های آموزنده و مذهبی،داستان های آموزنده ی جالب،داستان های آموزنده ی زیبا،داستان های آموزنده ی مذهبی،داستان های اخلاقی و اموزنده،داستان های اموزنده جالب،داستان های اموزنده عاشقی،داستان های اموزنده و زیبا جدید،داستان های اموزنده ی عاشقانه،داستان های بسیار جالب و آموزنده،داستان های بسیار زیبا و آموزنده،داستان های جالب و آموزنده جدید،داستان های کوتاه آموزنده برای جوانان،داستان های کوتاه آموزنده برای کودکان،داستان های کوتاه آموزنده به زبان انگلیسی،داستان های کوتاه آموزنده جالب،داستان های کوتاه آموزنده روانشناسی،داستان های کوتاه آموزنده مذهبی،داستان های کوتاه آموزنده و اخلاقی،داستان های کوتاه آموزنده و زیبا،داستان های کوتاه اموزنده اخلاقی،داستان های کوتاه اموزنده برای نوجوانان،داستان های کوتاه اموزنده زیبا،داستان های کوتاه اموزنده عاشقانه،داستان های کوتاه اموزنده و جالب،داستان های کوتاه و آموزنده روانشناسی،داستان های کوتاه و آموزنده مذهبی،داستان های کوتاه و اموزنده عاشقانه،دانلود داستان های آموزنده مذهبی،دانلود داستان های آموزنده و جالب،دانلود قصه های آموزنده برای کودکان،قصه های آموزنده مذهبی،قصه های اموزنده برای نوجوانان

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت