ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

همه چیز درباره آنفلوانزای خوکی

نویسنده: علی باستانی

همه چیز درباره آنفلوانزای خوکی (1)

 

 

آنفولانزای خوکی در کرمان,آنفولانزای خوکی در کرمانشاه,آنفولانزای خوکی کرمان,آنفولانزا خوکی علائم,آنفولانزا خوکی چیست,آنفولانزای خوکی چیست؟,علائم آنفولانزای خوکی چیست؟,آنفولانزای خوکی بابک نهرین,دانلود آنفولانزای خوکی بابک نهرین,آنفلوانزای خوکی در ایران,آنفولانزای خوکی چیست؟,آنفولانزا خوکی چیست,علائم آنفولانزای خوکی چیست؟,آنفلوانزای خوکی چیست,آنفولانزای خوکی درمان,علایم آنفولانزا خوکی,علایم آنفولانزای خوکی,علائم آنفولانزا خوکی,آنفولانزای خوکی علائم,علایم بیماری انفولانزای خوکی

 

آنفلوآنزای خوکی بیماری تنفّسی خوک‌ها است که از ویروس آنفلوآنزای نوع «A» نشأت می‌گیرد. ویروس آنفلوآنزای خوکی (SIV) به بیماری آنفلوآنزایی اشاره دارد که توسط اورتومیکسوویروس‌هایی ایجاد می‌شود که در میان خوک‌ها بوم‌گیر هستند.

 

آنفلوآنزای خوکی یک بیماری ویروسی است که معمولاً خوک را مبتلا می‌کند امّا هرساله مواردی از ابتلای انسان به این بیماری، به ویژه از راه تماس با این جانور، گزارش می‌شود. این بیماری در انسان از طریق تماس با فرد مبتلا نیز سرایت می‌کند و نشانه‌های معمول آن تب، سرگیجه، خشکی مفصل‌ها، حالت تهوع و در موارد پیشرفته، بیهوشی و مرگ است. موارد انسانی آنفلوآنزای خوکی ابتدا بیشتر در افرادی رخ می‌داد که در فاصلهٔ نه چندان دوری در نزدیکی خوک‌ها به‌سر می‌برند اما الان ویروس از انسانی به انسان دیگر منتقل می شود

 

علایم آنفلوآنزای خوکی
علایم این بیماری که همانند آنفلوآنزای فصلی است، عبارت است از:
* تب، که معمولا درجات بالای تب در بیماران دیده می شود اما برخلاف آنفلوآنزای فصلی برخی اوقات وجود ندارد.
* سرفه،گرفتگی یا آب ریزش بینی، گلودرد
* بدن درد،سردرد،لرز
* خستگی که بعضی اوقات می تواند مفرط باشد
* اسهال و استفراغ که نسبت به آنفلوآنزای فصلی کمی بیشتر است.

 

علایم حاد آنفلوآنزای خوکی
علایم حاد این بیماری در کودکان که نیاز به مراجعه فوری به پزشک دارند،به شرح زیر است:
* مشکل در تنفس و نفس کشیدن تند و سریع
* آبی یا خاکستری شدن رنگ پوست
* تمایل به مصرف مایعات کم می شود
* استفراغ مکرر و حاد
* خواب آلودگی
* علایم آنفلوآنزای حاد می تواند ذات الریه و از کار افتادن سیستم تنفسی باشد.

 

همه چیز درباره آنفلوانزای خوکی (4)

راههای پیشگیری از آنفلوآنزای خوکی
ویروس‌هاى H۱N۱ آنفولانزاى خوک بسیار متفاوت با ویروس‌هاى ۱N۱H انسان است ، بنابراین، واکسن‌های مورد استفاده براى انفلوانزاى فصلى انسان براى جلوگیری از ابتلا به ویروس‌هاى H۱N۱ آنفولانزاى خوکی نه در بدن خوک و نه در بدن انسان ایمنی ایجاد نمی کند. بنابراین تا زمان تهیه واکسن این نوع آنفلوانزا صرفا می توان به توصیه های پزشکی و سازمانهای بهداشتی عمل کرد.

پزشکان در پاسخ به این سوال که هر فرد چطور می‌تواند از خود و خانواده‌اش در برابر این بیماری مراقبت کند، اظهار می دارند: در حال حاضر باید احتیاط‌های معمول برای آنفلوآنزا را انجام داد که شامل پوشاندن جلوی دهان و بینی به هنگام عطسه و سرفه کردن با یک دستمال کاغذی که باید پس از مصرف حتما دور انداخته شود و مخصوصا از عطسه کردن در کف دست باید خودداری شود. دستهایتان را باید مرتب بشوئید و در صورت نبودن آب و صابون از ژل پاک کننده استفاده شود. اگر هم بیمار شده‌اید در خانه بمانید.

همان طور که هوشیاری در برابر آلودگی برای پیشگیری از ابتلای شما و خانواده تان به بیماری ضروری است، در صورتی که خود مشکوک به ابتلا به آنفلوآنزا هستید، حتما هنگام عطسه و سرفه جلوی دهان و بینی خود را بگیرید. اگر دستمال به همراه ندارید، هنگام عطسه یا سرفه قسمت داخلی آرنج خود را در برابر دهان و بینی بگیرید تا دستانتان آلوده نشوند. احتیاط های معمول را به کار بندید. آنفلوآنزای خوکی مانند هر نوع سرماخوردگی دیگر از راه تماس سرفه و عطسه منتقل می شود. دست های خود را به طور مرتب بشویید. اگر آب و صابون در دسترس نیست، می توانید از ژل های تمیزکننده دست استفاده کنید.

در مورد استفاده از ماسک برای پیشگیری از ابتلا و جلوگیری از شیوع این بیماری ‌مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا معتقد است شواهد علمی کافی وجود ندارد که تایید کند که ماسک واقعا در خارج از تاسیسات مراقبت‌های بهداشتی کاربرد دارد.

در این قسمت نیز چند توصیه جدی به همراه موارد عملی برای جلوگیری از بیماری خطرناک آنفلوانزای خوکی آمده است:
1- دستهای خود را مرتباً بشویید: ذرات و قطرات کوچک ناشی از سرفه و عطسه بیماری را منتقل می کنند. این ذرات به دستهای ما منتقل می شوند و بعد هر چیزی را که ما لمس کنیم آلوده کننده می شود.

راه صحیح دست شستن : به غیر از پشت و روی دستها و انگشتان ، زیر ناخنها ، بین انگشتان و دور مچها را به مدت کافی با آب گرم یا داغ کف مالی کنید و بعد خوب بشویید. دستهای خود را نه تنها قبل از غذا خوردن و بعد از دستشویی رفتن بلکه بعد از استفاده کردن از حوله یا پوشاندن دهان بعد از سرفه یا عطسه بشویید.درست است تعداد دفعات خیلی زیاد می شود درست مثل تعداد دفعاتی که اگر شما در اورژانش یا اتاق عمل مشغول به کارمی بودید این کار را انجام می دادید.

2- وقتی عطسه یا سرفه می کنید دهان خود را بپوشانید : اگر دستمال ندارید از شانه یا گودی آرنج خود استفاده کنید.اگر این ذرات به لباس یا یقه شما منتقل شوند خیلی بهتر است از اینکه در هوا و بین افراد دیگر انتشار یابند.بعد دستهای خود را بشویید. در ضمن اجسام صاف مثل سکه بیشتر از اجسام زبر و منفذدار مثل کاغذ ویروس را منتقل می کنند.

3- در خانه بمانید: اگر بیمار هستید در خانه بمانید و همیشه دستهای خود را بشویید تا دیگران را آلوده نکنید.

4- صورت خود را لمس نکنید: دستهای خود را از غشاهای مخاطی ( چشم- دهان – بینی ) دور نگه دارید چون ویروس از این راه ها وارد بدن می شود.

5- از افراد بیمار دوری کنید.

همه چیز درباره آنفلوانزای خوکی (2)

چهار ماده غذایی برای مقابله با آنفولانزای خوکی
همانطور که می‌دانید هر روز بر تعداد مبتلایان به آنفلوانزای A افزوده می‌شود، پس برای عدم ابتلا به این بیماری و حذف این روند، پیشگیری‌های اساسی باید صورت گیرد. در اینجا متخصصان، مصرف ۴ ماده غذایی را توصیه کرده اند که سیستم ایمنی بدن را در مقابله با این ویروس مقاوم‌تر می‌کند. مصرف هویج، قارچ، انار و چای سبز از جمله اقدامات پیشگیرانه در برابر ابتلا به آنفلوانزای نوع A یا آنفلوانزای خوکی است.

 

هویج
برای مقابله با این بیماری، هویج انتخاب مناسبی است، زیرا منبع غنی بتاکاروتن (پیش ساز ویتامین A) است و بتاکاروتن، مقاومت بدن را در مقابله با این بیماری، بالا می‌برد. طبق تحقیقات هر چه بتاکاروتن بیشتر مصرف شود، سلول‌های ایمنی بدن که شامل سلول‌های کشنده طبیعی هستند، زیاد‌تر می‌شوند.

 

قارچ
شما حتما از شنیدن این خبر که سس قارچ، سیستم ایمنی بدن را مقاوم می‌کند، خوشحال خواهید شد. طبق تحقیقات اخیر‌ با استفاده از قارچ، سلول‌های دفاع کننده طبیعی افزایش پیدا می‌کنند و در نتیجه سیستم ایمنی بدن مقاوم‌تر می‌شود.

 

انار
یکی از دلایلی که از انار به عنوان میوه‌ای شگفت انگیز یاد می‌شود، داشتن خاصیت آنتی‌اکسیدانی آن است. انار بیشترین ظرفیت آنتی اکسیدانی را برای مهار یا خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد دارد و با داشتن این خاصیت می‌تواند با بیماری‌های مختلف از جمله آنفلوانزا، مقابله کند. اگر انار در دسترس شما نیست می‌توانید از آب انار بسته بندی شده (بدون قند و مواد افزودنی) استفاده کنید.

 

چای سبز
در چای سبز نوعی آنتی اکسیدان به نام “کاتچین” وجود دارد که می‌تواند سلول‌های ایمنی بدن را افزایش دهد و طبق تحقیقات انجام شده، این ماده روند انتشار ویروس را کند می‌کند. از دیگر ترکیبات چای سبز،”ال‌تیانین” است. طبق تحقیقاتی که در دانشگاه هاروارد انجام شده، این ماده، مقاومت سیستم ایمنی بدن را افزایش می‌دهد.

 

همه چیز درباره آنفلوانزای خوکی (3)

درمان آنفلوآنزای خوکی
1- تزریق واکسن، یکی از بهترین درمان ها برای جلوگیری از عفونی شدن می باشد. این واکسن، محتوی ویروس مرده H1N1 می باشد. نوزادان از 6 ماهگی تا سالمندان و حتی زنان باردار هم می توانند این واکسن را تزریق کنند.

 

2- دو داروی ضد ویروسی برای پیشگیری و یا کاهش عوارض آنفلوآنزای خوکی وجود دارد، به نام های Relenza و Tamiflu . این داروها را بدون تجویز پزشک نباید مصرف نکنید.

 

پس از مصرف این داروها، اگر علائم آنفلوآنزا بیشتر از 48 ساعت در بدن باقی ماند، از این داروها استفاده نکنید.

 

افرادی که باید واکسن آنفلوآنزا بزنند
زنان باردار
افراد مراقبت کننده از نوزادان کوچکتر از 6 ماه
افراد شاغل در خانه های بهداشت و اورژانس ها
افراد 6 ماهه تا 24 ساله
افراد 25 تا 64 ساله که در معرض خطر بیماری مانند آسم و دیابت قرار دارند و افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند.

 

نحوه تزریق واکسن
تزریق واکسن آنفلوآنزای خوکی
در حال حاضر، افراد بیشتر از 10 سال، یک تزریق واکسن نیاز دارند. با تزریق واکسن به افراد بزرگسال و سالم، در طی 21 روز آنتی بادی های محافظتی در بدن تولید می شود.

متاسفانه تزریق واکسن در نوزادان 6 ماهه تا کودکان 9 ساله، این اثر محافظتی را ندارد. برای همین 2 تزریق برای این گروه سنی باید انجام شود. 21 روز بعد از تزریق اول، تزریق دوم انجام می شود.

این واکسن هیچ خطری برای جنین و مادر باردار ندارد. اما با این حال بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

برچسب ها : آنفلوانزای خوکی چیست،آنفلوانزای خوکی در ایران،آنفولانزا خوکی چیست،آنفولانزا خوکی علائم،آنفولانزاي خوكي علائم،آنفولانزای خوکی بابک نهرین،آنفولانزای خوکی چیست؟،آنفولانزای خوکی در کرمان،آنفولانزای خوکی در کرمانشاه،آنفولانزای خوکی درمان،آنفولانزای خوکی کرمان،برای پیشگیری از ام اس،برای جلوگیری از سکته قلبی،بيماران جذامي،بيماري بهجت چيست،بيماري بهجت+درمان،بيماري جذام چيست،بيماري جذامي،بيماري زونا+درمان،بيماري لايم چيست،بيماري لوپوس و بارداري،بيماری جذام،بيماری زونا،بیماران جذامی ایران،بیماران جذامی در ایران،بیماری،بیماری ام اس،بیماری اوتیسم،بیماری اوتیسم در ایران،بیماری اوتیسم در بزرگسالان،بیماری اوتیسم در بزرگسالی،بیماری اوتیسم در کودکان،بیماری اوتیسم کودکان،بیماری اوتیسم ویکی پدیا،بیماری اوتیسم+pdf،بیماری اوتیسم+عکس،بیماری اوتیسمی،بیماری بهجت،بیماری بهجت چشمی،بیماری بهجت چیست،بیماری بهجت درمان،بیماری بهجت و بارداری،بیماری بهجت و درمان آن،بیماری بهجت+علائم،بیماری جذام،بیماری جذام در ایران،بیماری جذام ویکیپدیا،بیماری چشمی بهجت،بیماری زونا،بیماری زونا به انگلیسی،بیماری زونا چیست،بیماری زونا در بارداری،بیماری زونا در بزرگسالان،بیماری زونا و درمان،بیماری زونا و درمان آن،بیماری زونا واگیردار است؟،بیماری سل،بیماری سل به انگلیسی،بیماری سل چیست،بیماری سلحشور،بیماری سلنا گومز،بیماری سلنا گومز چیست،بیماری سلولیت،بیماری سلولیت چیست؟،بیماری سلیاک،بیماری سلیاک چیست،بیماری کرون،بیماری کرونا،بیماری کرونا چیست،بیماری کرونا در ایران،بیماری کرونا در عربستان،بیماری کرونا در مکه،بیماری کرونا ویروس،بیماری کرونر،بیماری کرونر قلبی،بیماری کرونری قلب،بیماری لایم،بیماری لایم pdf،بیماری لایم چیست،بیماری لایم در ایران،بیماری لایم در کودکان،بیماری لایم سگ،بیماری لایم و درمان،بیماری لوپوس،بیماری لوپوس اریتماتوز،بیماری لوپوس اریتماتوز سیستمیک،بیماری لوپوس پوستی،بیماری لوپوس در دوران بارداری،بیماری لوپوس درمان،بیماری لوپوس سلنا گومز،بیماری لوپوس و بارداری،بیماری لوپوس+علائم،پيشگيري از ام اس،پيشگيري از پروستات،پيشگيري از جرم،پيشگيري از ريزش مو،پيشگيري از سرطان پروستات،پيشگيري از سرطان سينه،پيشگيري از سكته قلبي،پیشگیری،پیشگیری از آنفولانزا،پیشگیری از اعتیاد،پیشگیری از اعتیاد pdf،پیشگیری از اعتیاد ppt،پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر،پیشگیری از اعتیاد در خانواده،پیشگیری از اعتیاد در محیط کار،پیشگیری از اعتیاد در مدارس،پیشگیری از اعتیاد در نوجوانان،پیشگیری از اعتیاد زنان،پیشگیری از اعتیاد+مقاله،پیشگیری از ام اس،پیشگیری از ایدز،پیشگیری از بارداری اورژانسی،پیشگیری از بیماری ام اس،پیشگیری از بیماری پروستات،پیشگیری از پروستات،پیشگیری از پوکی استخوان،پیشگیری از جرم،پیشگیری از جرم در اسلام،پیشگیری از جرم در جامعه،پیشگیری از جرم در قانون اساسی،پیشگیری از جرم در قرآن،پیشگیری از جرم در نهج البلاغه،پیشگیری از جرم دندان،پیشگیری از جرم مقاله،پیشگیری از جرم و جنایت،پیشگیری از دیابت،پیشگیری از دیابت ارثی،پیشگیری از دیابت بارداری،پیشگیری از دیابت بزرگسالی،پیشگیری از دیابت حاملگی،پیشگیری از دیابت در بارداری،پیشگیری از دیابت در کودکان،پیشگیری از دیابت نوع 1،پیشگیری از دیابت نوع 2،پیشگیری از دیابت نوع دو،پیشگیری از ریزش مو،پیشگیری از ریزش مو ارثی،پیشگیری از ریزش مو در مردان،پیشگیری از ریزش موی ارثی،پیشگیری از ریزش موی سر،پیشگیری از سرطان،پیشگیری از سرطان پروستات،پیشگیری از سرطان خون،پیشگیری از سرطان دهانه رحم،پیشگیری از سرطان رحم،پیشگیری از سرطان روده،پیشگیری از سرطان ریه،پیشگیری از سرطان کبد،پیشگیری از سرطان معده،پیشگیری از سکته قلبی،پیشگیری سکته قلبی،جلوگیری از ام اس،جلوگیری از ریزش مو ارثی،جلوگیری از ریزش مو در دوران شیردهی،جلوگیری از ریزش مو در مردان،جلوگیری از ریزش موی سر،جلوگیری از سکته قلبی،جلوگیری از سکته های قلبی،دانلود آنفولانزای خوکی بابک نهرین،درمان آفت دهان،درمان آفت دهان با جوش شیرین،درمان آفت دهان با داروهای گیاهی،درمان آفت دهان جوش شیرین،درمان آفت دهان طب سنتی،درمان آفت دهان كودكان،درمان آفت دهان کودک،درمان آفت دهان کودکان،درمان آفت دهان نوزاد،درمان آفت دهان و زبان،درمان اسهال،درمان اسهال بزرگسالان،درمان اسهال خونی،درمان اسهال در نوزادان،درمان اسهال شدید،درمان اسهال گربه،درمان اسهال نوزاد،درمان اسهال و استفراغ،درمان اسهال و استفراغ ویروسی،درمان اسهال و دل پیچه،درمان افسردگی،درمان افسردگی با داروهای گیاهی،درمان افسردگی با طب سنتی،درمان افسردگی با گیاهان دارویی،درمان افسردگی بدون دارو،درمان افسردگی بعد از زایمان،درمان افسردگی خفیف،درمان افسردگی شدید،درمان افسردگی شدید بدون دارو،درمان افسردگی و اضطراب،درمان تبخال،درمان تبخال با سیر،درمان تبخال بینی،درمان تبخال تناسلي،درمان تبخال تناسلی،درمان تبخال تناسلی در مردان،درمان تبخال تناسلی زنان،درمان تبخال داخل دهان،درمان سرفه،درمان سرفه خشک،درمان سرفه سرماخوردگی،درمان سرفه شبانه،درمان سرفه شدید،درمان سرفه کودکان،درمان سرفه مزمن،درمان سرفه نوزاد،درمان سرفه نوزاد 5 ماهه،درمان سرفه هاي خلط دار،درمان سرماخوردگی،درمان سرماخوردگی با طب سنتی،درمان سرماخوردگی با عسل،درمان سرماخوردگی در بارداری،درمان سرماخوردگی در منزل،درمان سرماخوردگی کودکان،درمان سرماخوردگی گربه،درمان سرماخوردگی نوزاد 4 ماهه،درمان سرماخوردگی نوزادان،درمان سرماخوردگی و آبریزش بینی،درمان كبد چرب با طب سنتي،درمان کبد چرب،درمان کبد چرب الکلی،درمان کبد چرب با داروهای گیاهی،درمان کبد چرب با داروی گیاهی،درمان کبد چرب با طب سنتی،درمان کبد چرب چیست؟،درمان کبد چرب گرید 1،درمان کبد چرب گرید 2،درمان کبد چرب گرید 3،درمان گلو درد،درمان گلو درد با طب سنتی،درمان گلو درد چرکی،درمان گلو درد در بارداری،درمان گلو درد در طب سنتی،درمان گلو درد سرماخوردگی،درمان گلو درد کودکان،درمان گلو درد نوزاد،درمان گلودرد در دوران بارداری،درمان گلودرد شدید،درمان یبوست،درمان یبوست با خاکشیر،درمان یبوست بارداری،درمان یبوست در بارداری،درمان یبوست در کودکان،درمان یبوست در نوزادان،درمان یبوست شدید،درمان یبوست کودکان،درمان یبوست گربه،درمان یبوست نوزاد،راه پیشگیری از ام اس،راه پیشگیری از پروستات،راه پیشگیری از سکته قلبی،راهای پیشگیری از ام اس،راهای پیشگیری از پروستات،راههاي پيشگيري از ام اس،راههاي پيشگيري از پروستات،راههای پیشگیری از ام اس،راههای پیشگیری از پروستات،راههای پیشگیری از سکته قلبی،راههای جلوگیری از سکته قلبی،روشهای پیشگیری از ام اس،روشهای پیشگیری از پروستات،روشهای جلوگیری از سکته قلبی،علائم آنفولانزا خوکی،علائم آنفولانزای خوکی چیست؟،علائم بیماری جذام،علایم آنفولانزا خوکی،علایم آنفولانزای خوکی،علایم بیماری انفولانزای خوکی،علایم بیماری لایم،لایم بیماری ام اس

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت