ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

هشدار وزارت امور خارجه آمریکا درباره سفر به ایران: دستگیری شهروندان آمریکایی اولویت حکومت ایران است

نویسنده: احمد اعجازی

هشدار وزارت امور خارجه آمریکا درباره سفر به ایران: دستگیری شهروندان آمریکایی اولویت حکومت ایران است

وزارت امور خارجه آمریکا,وزارت امور خارجه ایران,وزارت امور خارجه افغانستان,وزارت امور خارجه اسرائیل,وزارت امور خارجه ویزا,وزارت امور خارجه تهران,وزارت امور خارجه به انگلیسی,وزارت امور خارجه روادید,وزارت امور خارجه ساختمان شماره 9,وزارت امور خارجه ساختمان شماره 3,وزارت امور خارجه آمریکا به زبان فارسی,وزارت امور خارجه آمریکا فارسی,وزارت امور خارجه امریکا-گرین کارت,وزارت امور خارجه آمریکا در ایران,وزارت امور خارجه آمریکا ویکی,وزارت امور خارجه آمریکا گرین کارت لاتاری,وزارت امور خارجه آمریکا مجازی,وزیر امور خارجه آمریکا,وزارت امور خارجه امریکا به زبان فارسی,وزارت امور خارجه امریکا فارسی,

تاریخ انتشار : سه شنبه, 02 شهریور 1395

وزارت امور خارجه آمریکا به ویژه به شهروندان دو تابعیتی (ایرانی – آمریکایی ) هشدار داده است که ممکن است در صورت سفر به ایران بازداشت و زندانی شوند.

وزارت امور خارجه آمریکا به شهروندان این کشور هشدار داد در صورت سفر به ایران مراقب باشند چون به ادعای این وزارت خانه، حکومت ایران دستگیری شهروندان آمریکایی را یک اولویت می داند.

به گزارش عصر ایران به نقل از فاکس نیوز وزارت امور خارجه آمریکا روز دوشنبه با صدور بیانیه ای هشدار درباره عدم سفر به ایران برای شهروندان این کشور را تکرار کرده است.

این هشدار در شرایطی صادر می شود که دولت باراک اوباما و جمهوریخواهان مخالف در کنگره آمریکا بر سر پرداخت 400 میلیون دلار پول نقد به ایران از سوی دولت اوباما همزمان با آزادی 4 زندانی آمریکایی از زندان های ایران وارد یک نزاع شدید سیاسی شده اند.

جمهوریخواهان دولت اوباما را به پرداخت باج به ایران بابت آزادی زندانیان آمریکایی متهم کرده اند حتی مارک کرک یکی از سناتورهای جمهوریخواه نحوه پرداخت این پول به ایران را به شیوه قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر دانسته و اوباما را بابت پرداخت این پول به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

دولت اوباما پرداخت باج را قویا رد کرده اما وزارت امور خارجه این کشور گفته است که از این پول به عنوان یک اهرم فشار برای آزاد کردن زندانیان آمریکایی استفاده کرده است.

دیروز وزارت امور خارجه آمریکا به ویژه به شهروندان دو تابعیتی (ایرانی – آمریکایی ) هشدار داده است که ممکن است در صورت سفر به ایران بازداشت و زندانی شوند.

بر اساس ادعای وزارت امور خارجه آمریکا، شهروندان خارجی به ویژه دو تابعیتی هایی که هم ایرانی و هم شهروند یک کشور غربی ( به ویژه آمریکا ) هستند همچنان در صورت سفر به ایران در خطر بازداشت و یا ممانعت از خروج از ایران، قرار دارند.

وزارت امور خارجه آمریکا به شهروندانش توصیه کرده است در صورت سفر به ایران خطر احتمال دستگیری و بازداشت را در نظر بگیرند و حتی المقدور سفر خود به ایران را به تعویق بیندازند.

بر اساس ادعای وزارت امور خارجه آمریکا، مسلمانانی که تغییر دین داده اند و یا فعالان دینی غیر مسلمانی که تبلیغ دینی می کنند نیز در معرض خطر بازداشت در ایران قرار دارند.

وزارت امور خارجه آمریکا در این هشدار تاکید کرده که توانایی دولت ایالات متحده آمریکا برای اطلاع از سرنوشت اتباع این کشور در ایران به دلیل نداشتن روابط دیپلماتیک با ایران بسیار محدود است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت