ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

هشدار درباره عرضه عسل‌های تقلبی

نویسنده: علی باستانی

%d9%87%d8%b4%d8%af%d8%a7%d8%b1-%d8%af%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%b1%d9%87-%d8%b9%d8%b1%d8%b6%d9%87-%d8%b9%d8%b3%d9%84%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%aa%d9%82%d9%84%d8%a8%db%8c

 

,عسل تقلبی,عسل تقلبی چیست,عسل تقلبی,تشخیص عسل تقلبی,شناخت عسل تقلبی,موم عسل تقلبی,تشخیص عسل تقلبی از اصل,مضرات عسل تقلبی,طرز تهیه عسل تقلبی,راه تشخیص عسل تقلبی,طرز تهیه عسل تقلبی,نشانه های عسل تقلبی,تشخیص عسل تقلبی,روش شناسایی عسل تقلبی,عسل تقلبی چینی,روش تشخیص عسل تقلبی,تشخیص دادن عسل تقلبی از اصل,طرز تشخیص عسل تقلبی,تشخیص عسل طبیعی از تقلبی,تشخیص عسل خوب از تقلبی,تشخیص عسل اصل و تقلبی,تشخیص عسل واقعی از تقلبی,تشخیص عسل طبیعی و تقلبی,تشخیص عسل تقلبی از اصلی,روش شناخت عسل تقلبی,شناخت عسل طبیعی از تقلبی,راه شناخت عسل تقلبی,روش تشخیص عسل اصل از تقلبی,نحوه تشخیص عسل اصل از تقلبی,راه تشخیص عسل اصل از تقلبی,راههای تشخیص عسل اصل از تقلبی,عوارض عسل تقلبی,روش تهیه عسل تقلبی,راه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی,راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی,راههای تشخیص عسل تقلبی,نحوه تشخیص عسل تقلبی,راه شناسایی عسل تقلبی,بهترین روش تشخیص عسل تقلبی

 

نایب رئیس اتحادیه سراسری زنبورداران درباره عرضه عسل‌های تقلبی در بازار هشدار داد و گفت: عسل‌های تقلبی زیادی در بازار عرضه می‌شود که خارج از کندو و بدون دخالت زنبور ساخته می‌شوند.

فرامرز حیدری درباره میزان تولید عسل طی سال‌جاری در کشور، اظهارداشت: وزارت جهادکشاورزی باید آمار نهایی و دقیق تولید را اعلام کند که هنوز به جمع بندی کاملی در این زمینه نرسیده است.

وی با بیان اینکه امسال استان‌های مختلف شرایط متفاوتی در زمینه تولید عسل دارند، گفت: امسال تولید این محصول در استان لرستان حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش داشته این درحالی است در استان آذربایجان شرقی ما با کاهش شدید تولید این محصول مواجه هستیم.

نایب رئیس اتحادیه سراسری زنبورداران اضافه کرد: امسال به دلیل تغییرات اقلیمی که شاهد آن هستیم، وجود ریزگردها، خشکسالی و عدم تعادل بین مرتع و زنبور عسل، به احتمال زیاد با کاهش تولید عسل طبیعی و سالم در کشور روبرو خواهیم بود.

حیدری قیمت عسل طبیعی را مورد اشاره قرار داد و گفت: قیمت تمام شده تولید این نوع عسل برای تولیدکنندگان بین ۳۰ تا ۳۵ هزارتومان است و نرخ آن برای مصرف کننده باید بین ۴۵ تا ۵۰ هزارتومان باشد.متاسفانه قیمت عسل در بازار نوسانات زیادی دارد و بر نحوه تولید، عرضه، بهداشت و استاندارد آن‌ها از سوی دستگاه‌های مسئول، نظارت چندانی وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه زنبورداران استان لرستان ادامه داد: آزمایشگاه مرجع اتحادیه سراسری زنبورداران کشور به مرحله بهره برداری رسیده است و در این آزمایشگاه عسل تولیدی به طور کلی آنالیز و سلامت و استاندارد آن تایید می‌شود.

حیدری افزود: کسانی که مایل باشند می‌توانند به این آزمایشگاه مراجعه و درخواست آنالیز محصولشان را کنند.

وی با اشاره به افزایش عسل‌های تقلبی در بازار، اضافه کرد: عسل‌های تقلبی زیادی در بازار عرضه می‌شود که خارج از کندو ساخته می‌شوند و تولید آنها توسط زنبور انجام نمی‌شود.

حیدری عسل‌هایی را که توسط فروشندگان دوره گرد به فروش می‌رسند، از جمله محصولات تقلبی عنوان کرد و گفت: عسلی که قیمت آن بین ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان است، نمی‌تواند عسل طبیعی باشد.

نایب رئیس اتحادیه سراسری زنبورداران کشور به این پرسش که برآورد می‌شود چند درصد عسل‌های موجود در بازار تقلبی باشد؟ پاسخ داد: آماری در این زمینه ندارم و نمی‌توانم درباره آن اظهارنظر کنم.

برچسب ها : بهترین روش تشخیص عسل تقلبی،تشخيص عسل تقلبي،تشخیص دادن عسل تقلبی از اصل،تشخیص عسل اصل و تقلبی،تشخیص عسل تقلبی،تشخیص عسل تقلبی از اصل،تشخیص عسل تقلبی از اصلی،تشخیص عسل خوب از تقلبی،تشخیص عسل طبیعی از تقلبی،تشخیص عسل طبیعی و تقلبی،تشخیص عسل واقعی از تقلبی،راه تشخیص عسل اصل از تقلبی،راه تشخیص عسل تقلبی،راه تشخیص عسل طبیعی از تقلبی،راه شناخت عسل تقلبی،راه شناسایی عسل تقلبی،راه های تشخیص عسل طبیعی از تقلبی،راههای تشخیص عسل اصل از تقلبی،راههای تشخیص عسل تقلبی،روش تشخیص عسل اصل از تقلبی،روش تشخیص عسل تقلبی،روش تهیه عسل تقلبی،روش شناخت عسل تقلبی،روش شناسايي عسل تقلبي،شناخت عسل تقلبی،شناخت عسل طبیعی از تقلبی،طرز تشخیص عسل تقلبی،طرز تهيه عسل تقلبي،طرز تهیه عسل تقلبی،عسل تقلبي،عسل تقلبی،عسل تقلبی چیست،عسل تقلبی چینی،عوارض عسل تقلبی،مضرات عسل تقلبی،موم عسل تقلبی،نحوه تشخیص عسل اصل از تقلبی،نحوه تشخیص عسل تقلبی،نشانه هاي عسل تقلبي

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت