ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

هجوم مجدد اینترپرایز به کره خاکی!

نویسنده: علی باستانی

هجوم مجدد اینترپرایز به کره خاکی!

 

اینترپرایز,اینترپرایز چیست,اینترپرایز یا پرو,اینترپرایز یعنی چه,اینترپرایز یا پروفشنال,امریکن اینترپرایز,ویندوز اینترپرایز,موسسه اینترپرایز,کیا اینترپرایز,هارد اینترپرایز,کره خاکی درحل جدول,کره خاکی در جدول,کره خاکی,کره خاکی حل درجدول,کره خاکی ما,کره خاکی,عجایب کره خاکی,زمین کره خاکی ما,شادترین فرد کره خاکی,مساحت خاکی کره زمین,

 

نسخه تازه سری فیلم های کمدی- اجتماعی «در هم کوبندگان ارواح» که 27 سال پس از اکران قسمت دوم به نمایش درآمده و نه ادامه ای مستقیم و صریح بر رویدادهای دو فیلم اول بلکه نوعی بازگویی کل ماجراها از نقطه صفر تا اتفاقات پرشمار بعدی است، این هفته اضافه بر آمریکا در بیش از 35 کشور دیگر هم به نمایش درآمد و مجموعاً 1/19 میلیون دلار در این کشورها فروخت تا مشخص سازد که در هفته های بعدی رونق و فروش بیشتری خواهد داشت و همچون قسمت های اول و دوم از فیلم های موفق سال از منظر اقتصادی خواهد بود.
دو فیلم نخست را ایوان ریتمن ساخته بود اما اینک پل فیگ اداره این فرانچیز را در دست گرفته و به تصمیم او یک Cast اصلی زنانه و سرشار از بازیگران زن ترسیم اتفاقات را برعهده دارند و مردها در اقلیت اند. فیگ با این تدبیر، عملاً با یک تیر دو نشان را هدف گرفته و هم با استفاده از نوستالژی یک فرانچیز تقریباً فراموش شده مردم را از نو به سمت این فیلم کشانده و هم با عوض کردن بازیگران و رویکرد به جمعی کاملاً زنانه حتی هواداران مسن فیلم های قبلی را به رویکرد به سالن های محل نمایش فیلم تازه ترغیب کرده است و آنها در قیاس مستقیم و غیرمستقیم Cast این فیلم با جمع بازیگران فیلم های نخست از خود می پرسند که کلید کار کجاست و همین گروه بهترین قاضیان برای تشخیص کیفیت فیلم جدید و ارجح دانستن آن بر دو فیلم قبلی و یا رای دادن به فرآیندی برعکس و مهمتر شمردن دو فیلم قبلی هستند.

آنچه قطعی می نماید، آمار بالای فروش این ورسیون تازه در برخی کشورها در همان هفته نخست عرضه فیلم است. یکی بریتانیا است که با فروش 1/6 میلیون دلاری به استقبال این فیلم رفت و آن را درصدر آثار سودساز خود در این هفته قرار داد و دیگری استرالیا که آن نیز با 7/3 میلیون دلار فروش این فیلم شوخ و پرتحرک و سرشار از کمدی سبک اسلپ استیک (بزن و بکوب) را درصدر فیلم های خود نشاند. در برزیل نیز «Ghostbusters 3» آغاز فروشی 2/2 میلیون دلاری داشت اما به پای «پیدا کردن دوری» نرسید که با درآمدسازی 1/5 میلیون دلاری اش درصدر آثار درآمدساز این کشور قرار گرفت.

هر آنچه تا این لحظه برای قسمت سوم فیلم «در هم کوبندگان ارواح» روی داده و فروش های زیاد یا متوسط آن در اینجا و آنجا فقط مقدمه ای بر سرنوشت نهایی اقتصادی این فیلم به حساب می آید زیرا کشورهای متعددی همان طور که پیشتر آمد در مسیر و نوبت پخش این فیلم قرار دارند و برخی از آنها بازارهای بالقوه پرسودی برای آن به حساب می آیند و پول چشمگیری را به حساب این فیلم که محصول سونی است، خواهند ریخت. از جمله این کشورها می توان به روسیه و ایتالیا اشاره کرد که این فیلم را از 9 مرداد اکران می کنند و همین طور آلمان و فرانسه که از روزهای 15 و 21 مرداد این فیلم را به روی پرده های خود منتقل خواهند کرد و در همین ارتباط می توان به مکزیک و اسپانیا هم اشاره کرد که روزهای 22 و 30 مرداد را برای شروع نمایش این فیلم در نظر گرفته اند.

هم سفر ستاره ای برمی گردد، هم عصر یخ

هفته ای که پیش رو است، با آغاز نمایش جهانی ورسیون تازه سری فیلم های سینمایی و فضایی و پرطرفدار «سفر ستاره ای» در سطح جهان همراه خواهد شد. این فیلم که «Star Trek Beyond» یا به روایتی «در ورای سفر ستاره ای» نامیده شده، در 3500 سالن در سطح آمریکای شمالی و در بیش از 60 کشور دنیا از روز پنجشنبه به نمایش در خواهد آمد و بدیهی است که از حالا فروشی بسیار بالا در انتظار آن باشد. این نوزدهمین فیلم بلند سینمایی است که از روی داستان و کاراکترهای سریال تلویزیونی Star Trek محصول اواخر دهه 1960 و اوایل دهه 1970 اقتباس شده و شروع ساخت فیلم های بلند آن به سال 1979 برمی گردد و سفینه افسانه ای شده اینترپرایز را که حامل کاراکترهای معروف و تغییر یابنده این فیلم ها است، وارد چرخه ای تازه از ایجاد حوادث بدیع و نبرد با تمدن های ناشناخته فضایی خواهد کرد. همسو با آن نسخه تازه کارتون «عصریخ» هم که چهارمین قسمت آن است، بعد از اکران هفته جاری اش در بخش هایی از اروپا، آسیا، آمریکای لاتین، اقیانوسیه و آفریقا، در آمریکای شمالی نیز در 3800 تالار به نمایش در خواهد آمد و بدیهی است او اینجا هم بحث فروشی نجومی با احتساب محبوبیت بیکران سه ورسیون قبلی «Ice Age» برای فیلم جدید در میان باشد.

هجوم مجدد اینترپرایز به کره خاکی!

 

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت