ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نگرانی ایران درباره سل مقاوم به درمان/وضعیت “سل” در مبتلایان به “ایدز”

نویسنده: احمد اعجازی

نگرانی ایران درباره سل مقاوم به درمان/وضعیت "سل" در مبتلایان به "ایدز"

,سل مقاوم به درمان در ایران,سل مقاوم به درمان,درمان سل مقاوم به دارو,سل مقاوم,سل مقاوم به دارو,سل و مقاومت دارویی,علائم سل مقاوم,بیماری سل مقاوم,درمان سل مقاوم,سل مقاوم به چند دارو,درمان سل مقاوم به درمان,مبتلایان به ایدز در ایران,رشد 13 برابری آمار مبتلایان به ایدز در ایران,افراد مبتلا به ایدز در ایران,آمار مبتلایان به ایدز در ایران,درصد مبتلایان به ایدز در ایران,آخرین آمار مبتلایان به ایدز در ایران,جدیدترین آمار مبتلایان به ایدز در ایران,آمار رسمی مبتلایان به ایدز در ایران,آمار افراد مبتلا به ایدز در ایران,امار مبتلایان به ایدز در ایران,مبتلایان به ایدز,مبتلایان به ایدز,آمار مبتلایان به ایدز,خاطرات مبتلایان به ایدز,آمار مبتلایان به ایدز در تهران,تعداد مبتلایان به ایدز در جهان,آمار مبتلایان به ایدز در جهان,مبتلا به ایدز,افراد مبتلا به ایدز,مبتلا به ایدز هستم,تصاویر مبتلایان به ایدز,راههای مبتلا به ایدز,علایم مبتلا به ایدز,کودکان مبتلا به ایدز,آمار مبتلایان به ایدز در ایران و جهان,آمار مبتلایان به ایدز در ایران در سال 93,آمار مبتلایان به ایدز در مشهد,آمار مبتلایان به ایدز در اهواز,آمار مبتلایان به ایدز در قم,آمار مبتلایان به ایدز در مازندران,آمار مبتلایان به ایدز در سال 93,آمار مبتلایان به ایدز در هرمزگان,خاطرات افراد مبتلا به ایدز,آمار جدید مبتلایان به ایدز در ایران,تعداد افراد مبتلا به ایدز در جهان,آخرین آمار مبتلایان به ایدز در جهان,آمار مبتلایان به ایدز در دنیا,آمار مبتلایان به بیماری ایدز در جهان,آمار جهانی مبتلایان به ایدز

تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 مهر 1395

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت از کاهش موارد مبتلا به “سل” در کشور خبر داد و در عین حال درباره “سل مقاوم به درمان” تحت تاثیر کشورهای همسایه، ابراز نگرانی کرد.

به گزارش ایسنا، دکتر مهشید ناصحی در همایش روز ملی سل ضمن اشاره به کاهش میزان موارد گزارش شده از بروز سل در کشور اظهار کرد: طبق آخرین آمار سازمان بهداشت جهانی، درباره تخمین میزان بروز سل در ایران، سالانه ۱۶ نفر از میان هر ۱۰۰ هزار نفر در کشور به سل مبتلا می‌شوند. این روند نسبت به آمار جهانی که ۱۴۲ در ۱۰۰ هزار نفر پیش‌بینی شده، بسیار کمتر است.

 

وی افزود: سال گذشته ۹۹۱۵ نفر در کشور مبتلا به سل شدند، اما هنوز ۲۱ درصد از موارد بروز سل شناسایی یا گزارش نمی‌شوند. نرخ ابتلا به سل در کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق و همچنین همسایگان شمالی ما چندین برابر ایران است.

 

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت افزود: میزان بروز اختصاصی سل در گروه سالمندان پنج برابر میزان بروز کلی بیماری است. همچنین آمار مرگ ناشی از سل در این گروه از جمعیت، دو برابر سایر افراد است و به همین علت باید به صورت گروهی ویژه به آنها نگاه کرد.

 

ناصحی، میانگین سنی ابتلا به سل در کشور را کمتر از ۴۸ سال عنوان کرد و گفت: ۴۹ درصد کسانی که در ایران به سل مبتلا می‌شوند، ایرانی و ۳۹ درصد غیرایرانی هستند. سال گذشته نیز ۱۳ درصد از موارد سل در جمعیت غیرایرانی دیده شد. همچنین پنج درصد موارد شناسایی شده این بیماری نیز در زندان‌ها تشخیص داده شده‌اند.

 

وی ضمن اشاره به آمار بالای ابتلا به سل مقاوم به درمان در تمام کشورهای همسایه ایران ابراز نگرانی کرد و گفت: با توجه به این شرایط یکی از نگرانی‌های ما سل مقاوم به درمان است؛ چراکه ما تحت تاثیر کشورهای همسایه هستیم.

 

به گفته رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت، میزان شیوع سل در بیماران HIV مثبت در جهان ۱۱ درصد و در ایران ۳.۸ درصد گزارش شده است. ما از نظر بررسی میزان ابتلا به سل در بیماران مثبت HIV از دنیا عقب هستیم و تنها ۳۰ درصد آنها را بررسی می‌کنیم.

 

وی درخصوص وضعیت مراکز درمانی و همچنین آزمایشگاه‌های مخصوص این بیماری در کشور توضیح داد و گفت: در حال حاضر ما ۱۰ مرکز منطقه‌ای، ۴۸ آزمایشگاه کشت، ۴۰۷ آزمایشگاه اسمیر و یک آزمایشگاه مرجع کشوری در بیمارستان مسیح دانشوری تهران داریم. به زودی در شهر زابل یک بخش بستری و آزمایشگاه مرجع بیماری سل راه‌اندازی می‌شود.

 

رییس اداره کنترل سل و جذام وزارت بهداشت همچنین از راه‌اندازی بخش‌های بستری بیماران سل در استان‌های گرگان، تبریز و کرمانشاه تا پایان سال خبر داد.

برچسب ها : آخرین آمار مبتلایان به ایدز در ایران،آخرین آمار مبتلایان به ایدز در جهان،آمار افراد مبتلا به ایدز در ایران،آمار جدید مبتلایان به ایدز در ایران،آمار جهانی مبتلایان به ایدز،آمار رسمی مبتلایان به ایدز در ایران،آمار مبتلایان به ایدز،آمار مبتلایان به ایدز در اهواز،آمار مبتلایان به ایدز در ایران،آمار مبتلایان به ایدز در ایران در سال 93،آمار مبتلایان به ایدز در ایران و جهان،آمار مبتلایان به ایدز در تهران،آمار مبتلایان به ایدز در جهان،آمار مبتلایان به ایدز در دنیا،آمار مبتلایان به ایدز در سال 93،آمار مبتلایان به ایدز در قم،آمار مبتلایان به ایدز در مازندران،آمار مبتلایان به ایدز در مشهد،آمار مبتلایان به ایدز در هرمزگان،آمار مبتلایان به بیماری ایدز در جهان،افراد مبتلا به ايدز،افراد مبتلا به ایدز در ایران،امار مبتلايان به ايدز در ايران،بیماری سل مقاوم،تصاوير مبتلايان به ايدز،تعداد افراد مبتلا به ایدز در جهان،تعداد مبتلایان به ایدز در جهان،جدیدترین آمار مبتلایان به ایدز در ایران،خاطرات افراد مبتلا به ایدز،خاطرات مبتلایان به ایدز،درصد مبتلایان به ایدز در ایران،درمان سل مقاوم،درمان سل مقاوم به دارو،درمان سل مقاوم به درمان،راههاي مبتلا به ايدز،رشد 13 برابری آمار مبتلایان به ایدز در ایران،سل مقاوم،سل مقاوم به چند دارو،سل مقاوم به دارو،سل مقاوم به درمان،سل مقاوم به درمان در ایران،سل و مقاومت دارویی،علائم سل مقاوم،علايم مبتلا به ايدز،كودكان مبتلا به ايدز،مبتلا به ايدز،مبتلا به ایدز هستم،مبتلايان به ايدز،مبتلایان به ایدز،مبتلایان به ایدز در ایران،نگرانی ایران درباره سل مقاوم به درمان/وضعیت "سل" در مبتلایان به "ایدز"

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت