ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکته های بهداشتی مهم در پخت غذاهای نذری

نویسنده: احمد اعجازی

نکته های بهداشتی مهم در پخت غذاهای نذری

,نکات بهداشتی در پخت غذا,نکات بهداشتی در تهیه و نگهداری غذا,نکات بهداشتی در تهیه غذا,غذاهای نذری,غذاهای نذری محرم,غذاهای نذری ماه رمضان,غذاهای نذری شمال تهران,غذاهای نذری در کربلا,غذاهای نذری تهران,غذای نذری محرم,غذای نذری+تعبیر خواب,غذای نذری عاشورا,غذای نذری قیمه,غذاهای نذری ماه محرم,انواع غذاهای نذری ماه محرم,عکس غذاهای نذری محرم,انواع غذای نذری محرم,بهترین غذای نذری محرم,غذاهای نذری ویژه ماه محرم,غذای نذری ماه رمضان,توزیع غذاهای نذری در کربلا,غذای نذری تهران,غذای نذری در تهران,غذاهای نذری در تهران,غذای نذری شمال تهران,غذای نذری محرم,غذا نذری محرم,طرز تهیه غذای نذری محرم,تعبیر غذای نذری در خواب,تعبیر خواب غذای نذری گرفتن,تعبیر خوردن غذای نذری در خواب,تعبیر خواب غذای نذری دادن,تعبیر دیدن غذای نذری در خواب,تعبیر خواب غذای نذری دادن,تعبیر خواب غذای نذری,تعبیر خواب غذای نذری گرفتن,تعبیر پختن غذای نذری در خواب,غذاهای نذری عاشورا,پخت غذای نذری قیمه,طرز تهیه غذای نذری قیمه

غذای نذری را بیش از 2 روز در یخچال نگه ندارید
با فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری مراسم‌های مذهبی در مساجد و تکایا و همچنین توزیع نذورات و غذا در این ایام احتمال بروز بیماری های عفونی روده در مکان هایی که به صورت دسته جمعی غذا تهیه و توزیع می‌شوند، زیاد است.
در پخت غذای نذری به این نکات دقت کنید
با رعایت نکات بهداشتی از بروز بیماری‌های قلبی در ماه محرم جلوگیری کنید. کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت جنوب تهران گفت: با فرا رسیدن ماه محرم و برگزاری مراسم های مذهبی در مساجد و تکایا و همچنین توزیع نذورات و غذا در این ایام احتمال بروز بیماری های عفونی روده در مکان هایی که به صورت دسته جمعی غذا تهیه و توزیع می‌شوند، زیاد است.

هنگام پختن غذاهای نذری ضوابط بهداشتی را رعایت کنید
وی ادامه داد: در صورت عدم رعایت ضوابط بهداشتی، امکان مسومیت های غذایی افراد در این اماکن مقدس وجود دارد به همین دلیل مواد اولیه برای تهیه وآماده سازی غذا از مواد اولیه سالم وبسته بندی شده استفاده کنید.

این کارشناس بهداشت درباره پخش نذری در ماه محرم عنوان کرد: دریافت کارت معاینه پزشکی برای آمادگی پخش نذری در محرم لازم است.

وی درباره رعایت نکات بهداشتی در احسان و نذری اظهار داشت: قبل از طبخ غذا و پخش چای بهداشت فردی همچون شست و شوی دست ها را رعایت کنید و برای تهیه شربت از آب آشامیدنی تصفیه شده استفاده کنید.

کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت جنوب تهران درباره مواد سرخ کردنی اظهار داشت: مواد غذایی سرخ کردنی همچون پیاز و سیب زمینی را هم به جای روغن جامد در روغن مایع مخصوص سرخ کردنی تفت دهید.

استفاده از ظروف یکبار مصرف پلاستیکی ممنوع!
وی درباره استفاده از ظروف یکبار مصرف در ماه محرم عنوان کرد: در توزیع مواد غذایی گرم برای کاهش آسیب های احتمالی به انسان و محیط زیست از ظروف و قاشق های یک بار مصرف گیاهی و فوم دار مخصوص استفاده کنید.

وی در ادامه اضافه کرد: استفاده از لیوان در هنگام توزیع آب، شربت و شیر و جلوگیری از ورود لیوان و پارچ به داخل ظروف نوشیدنی ها، در مراسم و دسته های عزاداری مانع بروز بیماری های عفونی در افراد می شود.

وی به رعایت نکات ایمنی اشاره کرد و افزود: تهیه و نصب وسایل اطفا حریق، به منظور کنترل و جلوگیری از آتش سوزی های احتمالی در اماکن برگزاری مراسم ضروری است و به منظور جلوگیری از بیماری های واگیردار پوستی وسایل و تجهیزات مشترک را جمع آوری کنید.

از فرآورده های دامی مجاز استفاده کنید
این کارشناس مسئول درباره نحوه نگهداری مواد غذایی اذعان داشت: ذبح و قربانی دام در جلوی دسته های عزاداری و در محل تکایا با هماهنگی سازمان دامپزشکی و در شرایط کاملا بهداشتی به گونه ای که خونابه آنها پخش نشود صورت گیرد.
ایشان ادامه داد: برای تهیه غذا از فرآورده های دامی با کشتار مجاز، بسته بندی شده، مورد تایید وزارت بهداشت و سازمان دامپزشکی استفاده شود و از قرار دادن مواد غذایی پخته شده در داخل یخچال خودداری کنید.
وی درباره غذاهای نذری عنوان کرد: به دلیل چربی، شوری و سنگین غذاهای نذری در خوردن زیاده روی نکنید و برای کاهش چربی و جلوگیری از بروز بیماری های قلبی هنگام مصرف از لیمو، سالاد یا سبزی استفاده کنید.

زمان نگهداری غذای نذری در یخچال حداکثر 2 روز
وی درباره زمان استفاده از غذاهای نذری ابراز داشت: غذای نذری را بیش از 2 روز در یخچال نگه ندارید و در صورت امکان آن را بین خانواده های نیازمند یا آسایشگاه های سالمندان و مراکز بهزیستی پخش کنید.
کارشناس مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت جنوب تهران درباره استفاده از ظروف غذا پس از مدت طولانی، اظهار داشت: هنگام استفاده از ظروف بزرگ برای پخت و پز غذا جهت جلوگیری از بروز آلودگی، گرد و خاک و ترشحات بدن حشرات حتما این ظروف را با آب و مواد شوینده به خوبی بشویید.

برچسب ها : انواع غذاهای نذری ماه محرم،انواع غذای نذری محرم،بهترین غذای نذری محرم،پخت غذای نذری قیمه،تعبير خواب غذاي نذري دادن،تعبير خواب غذاي نذري گرفتن،تعبير خواب غذای نذری،تعبیر پختن غذای نذری در خواب،تعبیر خواب غذای نذری دادن،تعبیر خواب غذای نذری گرفتن،تعبیر خوردن غذای نذری در خواب،تعبیر دیدن غذای نذری در خواب،تعبیر غذای نذری در خواب،توزیع غذاهای نذری در کربلا،طرز تهیه غذای نذری قیمه،طرز تهیه غذای نذری محرم،عکس غذاهای نذری محرم،غذا نذری محرم،غذاهای نذری،غذاهای نذری تهران،غذاهای نذری در تهران،غذاهای نذری در کربلا،غذاهای نذری شمال تهران،غذاهای نذری عاشورا،غذاهای نذری ماه رمضان،غذاهای نذری ماه محرم،غذاهای نذری محرم،غذاهای نذری ویژه ماه محرم،غذاي نذري محرم،غذای نذری تهران،غذای نذری در تهران،غذای نذری شمال تهران،غذای نذری عاشورا،غذای نذری قیمه،غذای نذری ماه رمضان،غذای نذری محرم،غذای نذری+تعبیر خواب،نکات بهداشتی در پخت غذا،نکات بهداشتی در تهیه غذا،نکات بهداشتی در تهیه و نگهداری غذا،نکته های بهداشتی مهم در پخت غذاهای نذری

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت