ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکته هایی مهم در نگهداری از مواد غذایی

نویسنده: احمد اعجازی

نکته هایی مهم در نگهداری از مواد غذایی

,نگهداری از مواد غذایی,نگهداری از مواد غذایی در گذشته,نگهداری از مواد غذایی در قدیم,روش نگهداری از مواد غذایی,روشهای نگهداری از مواد غذایی,راههای نگهداری از مواد غذایی,نگهداری مواد غذایی,نگهداری مواد غذایی در قدیم,نگهداری مواد غذایی در گذشته,نگهداری مواد غذایی در فریزر,روش نگهداری مواد غذایی در گذشته,روشهای نگهداری مواد غذایی در گذشته,نحوه نگهداری مواد غذایی در گذشته,چگونگی نگهداری مواد غذایی در گذشته,طرز نگهداری مواد غذایی در گذشته,نگهداری مواد غذایی از گذشته تا آینده,نگهداری مواد غذایی از گذشته تا کنون,طرز نگهداری مواد غذایی در قدیم,نگهداری مواد غذایی در زمان قدیم,راههای نگهداری مواد غذایی در قدیم,روش های نگهداری مواد غذایی در قدیم,روشهای نگهداری مواد غذایی در قدیم,نگهداری مواد غذایی در قدیم چگونه بود,روش نگهداری مواد غذایی در قدیم,روش نگهداری مواد غذایی,روش نگهداری مواد غذایی در زمانهای قدیم,روش نگهداری مواد غذایی در زمان قدیم,روش نگهداری مواد غذایی در خانه,روشهای نگهداری مواد غذایی,روشهای نگهداری مواد غذایی در زمان قدیم,روشهای نگهداری از مواد غذایی در گذشته,جدیدترین روشهای نگهداری مواد غذایی,روشهای نگهداری مواد غذایی در قدیم,روشهای نگهداری مواد غذایی Pdf,نحوه نگهداری مواد غذایی,نگهداری مواد غذایی در یخچال,نگهداری مواد غذایی به روش سنتی,نگهداری مواد غذایی در سفر,نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر,نگهداری مواد غذایی بدون یخچال,نگهداری مواد غذایی در ظروف استیل,نگهداری مواد غذایی در ظروف پلاستیکی,نگهداری مواد غذایی در گذشته و حال,نحوه ی نگهداری مواد غذایی در گذشته,نگهداری مواد غذایی در فریزر,مدت نگهداری مواد غذایی در فریزر,زمان نگهداری مواد غذایی در فریزر,نحوه نگهداری مواد غذایی در فریزر,جدول نگهداری مواد غذایی در فریزر,مدت زمان نگهداری مواد غذایی در فریزر,نگهداری مواد غذایی پخته شده در فریزر,مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر,طرز نگهداری مواد غذایی در فریزر

ظرف پنیر یا خامه را باید برعکس در یخچال بگذارید

 

در نگهداری از برخی خوراکی ها مانند نان و کیک ممکن است با مشکلاتی همچون کپک زدگی و بیات شدن آن  ها مواجه شوید. با ما همراه شوید تا بدانید چگونه می توانید برخی از موادغذایی را برای طولانی مدت تازه نگه دارید.

 

نکته هایی مهم در نگهداری از مواد غذایی برای کدبانوهای خانه دار

نگهداری از مواد غذایی با این نکات برای شما آسان تر می شود.

 

نگهداری از کیک

برای این که کیک باقی مانده در یخچال خشک نشود و تزئین آن نیز به هم نخورد، بعد از برش دادن کیک، روی ناحیه برش زده نان تست بگذارید و آن را با خلال دندان ثابت کنید.

 

نگهداری از گوشت چرخ کرده

گوشت چرخ کرده را باید به سرعت فریز کرد اما برای این که هر بار مجبور نشوید حجم زیادی از گوشت را از انجماد درآورید، توصیه می کنیم آن را در نایلون های زیپ دار بریزید و بعد از این که هوای آن را گرفتید تقسیم بندی کنید تا هر بار به راحتی تکه مورد نیاز را بردارید و بقیه گوشت را از انجماد خارج نکنید.

 

نگهداری از پنیر

ظرف پنیر یا خامه را باید برعکس در یخچال بگذارید. این کار کمک می کند میزان جریان هوا در آن کمتر شود، باکتری وارد آن نشود و مدت بیشتری تازه بماند.

 

نگهداری از شیر

اگر می خواهید شیر را برای مدتی طولانی نگه دارید، بهترین کار فریزکردن آن است. به این ترتیب که آن را به بخش های کوچک تقسیم و جداگانه فریز کنید.

 

نگهداری از عسل

معمولا عسل فاسد شدنی نیست اما برای این که باکیفیت تر باقی بماند حتما در ظرف را محکم ببندید.

 

نگهداری از نان

برای نگهداری نان هرگز آن را در هوای آزاد قرار ندهید زیرا به سرعت خشک می شود. بهتر است نان را در ساک پارچه ای قرار دهید. کیسه های نایلونی اصلا مناسب نگهداری نان نیست، مگر این که بخواهید آن را در فریزر قرار دهید. بهترین شیوه نگهداری نان فریز کردن آن است. اگر نانی در جریان هوا خشک شد نیز کافی است کمی آن را نمناک کنید و داخل فر بگذارید تا گرم و تازه شود.

برچسب ها : جدول نگهداری مواد غذایی در فریزر،جدیدترین روشهای نگهداری مواد غذایی،چگونگی نگهداری مواد غذایی در گذشته،راههای نگهداری از مواد غذایی،راههای نگهداری مواد غذایی در قدیم،روش نگهداری از مواد غذایی،روش نگهداری مواد غذایی،روش نگهداری مواد غذایی در خانه،روش نگهداری مواد غذایی در زمان قدیم،روش نگهداری مواد غذایی در زمانهای قدیم،روش نگهداری مواد غذایی در قدیم،روش نگهداری مواد غذایی در گذشته،روش های نگهداری مواد غذایی در قدیم،روشهاي نگهداري مواد غذايي در قديم،روشهای نگهداری از مواد غذایی،روشهای نگهداری از مواد غذایی در گذشته،روشهای نگهداری مواد غذایی،روشهای نگهداری مواد غذایی Pdf،روشهای نگهداری مواد غذایی در زمان قدیم،روشهای نگهداری مواد غذایی در قدیم،روشهای نگهداری مواد غذایی در گذشته،زمان نگهداری مواد غذایی در فریزر،طرز نگهداری مواد غذایی در فریزر،طرز نگهداری مواد غذایی در قدیم،طرز نگهداری مواد غذایی در گذشته،مدت زمان نگهداری مواد غذایی در فریزر،مدت زمان نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر،مدت نگهداری مواد غذایی در فریزر،نحوه نگهداری مواد غذایی،نحوه نگهداری مواد غذایی در فریزر،نحوه نگهداری مواد غذایی در گذشته،نحوه ی نگهداری مواد غذایی در گذشته،نکته هایی مهم در نگهداری از مواد غذایی،نگهداري مواد غذايي در فريزر،نگهداری از مواد غذایی،نگهداری از مواد غذایی در قدیم،نگهداری از مواد غذایی در گذشته،نگهداری مواد غذایی،نگهداری مواد غذایی از گذشته تا آینده،نگهداری مواد غذایی از گذشته تا کنون،نگهداری مواد غذایی بدون یخچال،نگهداری مواد غذایی به روش سنتی،نگهداری مواد غذایی پخته شده در فریزر،نگهداری مواد غذایی در زمان قدیم،نگهداری مواد غذایی در سفر،نگهداری مواد غذایی در ظروف استیل،نگهداری مواد غذایی در ظروف پلاستیکی،نگهداری مواد غذایی در فریزر،نگهداری مواد غذایی در قدیم،نگهداری مواد غذایی در قدیم چگونه بود،نگهداری مواد غذایی در گذشته،نگهداری مواد غذایی در گذشته و حال،نگهداری مواد غذایی در یخچال،نگهداری مواد غذایی در یخچال و فریزر

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت