ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکات ضروری در هنگام خرید فرش

نویسنده: احمد اعجازی

نکات ضروری در هنگام خرید فرش

,خرید فرش,خرید فرش دستباف,خرید فرش دستباف دست دوم,خرید فرش ماشینی ارزان,خرید فرش دست دوم,خرید فرش اتاق کودک,خرید فرش کودک,خرید فرش ماشینی دست دوم,خرید فرش دستباف تبریز,خرید فرش ابریشم,خرید فرش دستباف کاشان,خرید فرش دستباف آنلاین,خرید فرش دستباف تبریز,خرید فرش دستباف ابریشم,خرید فرش دستباف قسطی,خرید فرش دستباف قدیمی,خرید فرش دستباف نایین,خرید فرش دستباف دست دوم کاشان,خرید فرش دستباف دست دوم در اصفهان,خرید فرش دستباف دست دوم اردکان,خرید فرش دستباف دست دوم در مشهد,فروش فرش دستباف دست دوم تبریز,فروش فرش دستباف دست دوم در اصفهان,فروش فرش دستباف دسته دوم,فروش فرش دست دوم دستباف,خرید فروش فرش دستباف دست دوم,فروش فرش ماشینی ارزان,خرید فرش ماشینی ارزان قیمت,خرید تابلو فرش ماشینی ارزان,فروش فرش ماشینی ارزان قیمت,خرید فرش دست دوم اصفهان,خرید فرش دست دوم در کرمانشاه,خرید فرش دست دوم در کرج,خرید فرش دست دوم در تهران,خرید فرش دست دوم در تبریز,خرید فرش دست دوم در اصفهان,خرید فرش دست دوم دستبافت,خرید فرش دست دوم دستباف,خرید فرش دست دوم مشهد,خرید فرش اتاق کودک دخترانه,خرید فرش اتاق کودک پسرانه,خرید فرش اتاق کودک ترکیه ای,قیمت فرش اتاق کودک,فروش فرش اتاق کودک,فروشگاه فرش اتاق کودک,خرید فرش اتاق کودک,خرید فرش اتاق نوزاد,خرید فرش اتاق بچه,خرید فرش کودک اینترنتی,خرید فرش کودکانه,خرید فرش کودک,فروشگاه فرش کودک,فروش فرش کودک,مرکز خرید فرش کودک,خرید فرش فانتزی اتاق کودک,خرید فرش ماشینی دست دوم در حد نو,خرید فرش ماشینی دست دوم,خرید فرش ماشینی دست دوم در تهران,فروش فرش ماشینی دست دوم مشهد,فروش فرش ماشینی دست دوم,فروش فرش ماشینی دست دوم,خرید اینترنتی فرش ماشینی دست دوم,فروش فرش ماشینی دسته دوم,خرید و فروش فرش ماشینی دست دوم,فروش فرش دستباف تبریز,فروشگاه فرش دستباف تبریز,خرید تابلو فرش دستباف تبریز,فروش فرش دستباف تبریز,خرید اقساطی فرش دستباف تبریز,خرید فرش دستباف در تبریز,خرید فرش دستباف شفقی تبریز,فروش فرش دستباف ابریشم تبریز,خرید فرش ابریشم قم,خرید فرش ابریشمی,خرید فرش ابریشم دستباف,خرید فرش ابریشم گونه,خرید فرش ابریشم ماشینی,خرید فرش ابریشم تبریز,خرید فرش ابریشمی کرامتیان,خرید فرش ابریشمی ماشینی,خرید فرش ابریشم,نکات مهم در هنگام خرید فرش,نکات مهم هنگام خرید فرش,نکات مهم هنگام خرید تابلو فرش

دنیا به سویی پیش می رود که کالاهای مورد نیاز بشر روز به روز بیشتر می شوند و در این راستا کالاهای با دوام مقبول تر می باشند. یکی از این انواع کالا فرش است که باید کالای ماندگاری باشد. با کمی دقت در انتخاب فرش می توان از بابت کیفیت آن، خیال آسوده تری داشت. نکاتی که قبل از خرید فرش باید در نظر گرفت عبارتند از: ابعاد فرش مورد نیاز و محدودیت رنگ زمینه.
ممکن است به دلیل وجود تنوع زیاد در برند، طرح و رنگ در هنگام خرید کمی سردرگمی ایجاد شود اما می توان با پرسیدن از فروشنده ی فرش در مورد نوع نخ استفاده شده در پود، برند، کیفیت، قیمت، شانه و تراکم انتخاب مناسب تری داشت. یک فروشنده ی خوب فرش، مشتری را در همه ی زمینه های لازم راهنمایی می نماید تا از ایجاد ابهام جلوگیری کرده و حس رضایتمندی بیشتری را به خریدار القا نماید. بنابراین پرس و جو در مورد ویژگی های فرش یکی از مراحل مهم خرید این کالای پرطرفدار است. توصیه می شود تا در جهت یک انتخاب درست لیستی از اطلاعات بدست آمده تهیه نمود و به بررسی بیشتر آن پرداخت.
مورد بعدی دقت به برچسب پشت فرش و مطالعه ی دقیق آن می باشد، چرا که بیشتر اطلاعات مهم مربوط به فرش در همین برچسب ها وجود دارند. یکی از نکات منفی در برخی فرش ها مخدوش بودن برچسب و یا تازه بودن آن است و متاسفانه در بسیاری از موارد وجود برچسب هایی بدون هیچگونه اطلاعات نیز به چشم می خورد، بدین معنی که برچسب سالم است اما اطلاعاتی بر روی آن نوشته نشده و تنها شامل تیتر است.  مثلا نوشته شده شانه، تراکم، نخ پود و … اما هیچ اثری از اطلاعات دقیق آن وجود ندارد.

 

اخیرا چند کارخانه اقدام به بافتن نام شرکت خود در حاشیه ی فرش نموده اند که امکان تشخیص صحت برند را ساده تر می نماید. اما برای اطمینان از صحت اطلاعات ارائه شده توسط فروشگاه ها و یا اطلاعات مندرج در برچسب می توان در مراجع معتبر اینترنتی از قبیل سایت کافه فرش به جستجوی نام برند پرداخت، که آیا آن نام تجاری خاص دارای اعتبار می باشد یا خیر و همچنین امکان مقایسه ی اطلاعات برچسب ها و اطلاعات موجود در چنین سایتی نیز در این زمینه راه گشاست.
در فرش های دستبافت یکی از آیتم های بررسی کیفیت فرش، تقارن در طرح و نقشه ی آن است. با تا کردن فرش و استفاده از یک متر اندازه گیری می توان از تقارن در طرح فرش اطمینان حاصل کرد. تفاوت در ابعاد فرش تا چند میلی متر قابل چشم پوشی است اما نباید زیاد باشد.

 

توجه به عدم قطع شدن طرح در فرش مهم است، چرا که ارزش فرش های دستبافتی که قطعی طرح دارند زیاد نیست. یکسانی رنگ از دیگر موارد مهم است که باید در هنگام بررسی فرش دستبافت مدنظر داشت. پرزهای فرش دستبافت را بهتر است در زیر نور طبیعی بررسی کرد، چون که نور مصنوعی باعث ایجاد خطای دید می شود. در این حالت بهتر است فرش را در خلاف جهت خواب آن نگاه کرد، چراکه فرش در این جهت روشن تر است و خطوط فرش بهتر مشخص می شوند. به این طریق می توان تفاوت رنگ در لبه ی پرزهای فرش با انتهای آن را دید و مهم است که پرزها دارای تفاوت رنگ نباشند.

 

چنانچه سطح فرش یکنواخت نباشد هم در بررسی به این شکل به چشم می آید. همچنین پرزهای فرش هر چه روشن تر و درخشان تر باشند دلیل بر بادوام تر بودن فرش است. فرش با پرزهای نرم تر، گرد و غبار بیشتری را نسبت به فرش با پرزهای ضخیم تر جذب می کند و همچنین دوام کمتری دارد. برای اطمینان از عدم پوسیدگی و رفوشدگی نیز می توان پشت فرش را بررسی کرد، چرا که چنین آثاری از پشت فرش کاملا مشخص می شوند. تراکم و کیفیت بافت فرش را هم می توان با بررسی پشت آن سنجید. و دانستن این نکته مهم است که تراکم در بالا و پایین فرش متفاوت است. به دلیل کوبیده شدن، پایین فرش تراکم بیشتری نسبت به بالای آن دارد و پودها در یک فرش خوب به دلیل بهتر کوبیده شدن مشخص نیستند. تعداد گره ها را می توان با داشتن یک ذره بین مدرج شمرد و با محاسبه ی آن ها – که فرمول دقیق آن را می توان در مقالات تخصصی سایت های معتبر مرتبط با فرش به راحتی یافت-  شانه و تراکم فرش را محاسبه نمود.
فرش های اصل ضمانت نامه و مشخصات دارند و در مورد فرش های آنتیک شجره نامه ی فرش هم اهمیت ویژه ای می یابد. بنابراین در هنگام خرید فرش های ارزشمند لازم است این موارد با دقت بررسی شود. این مشخصات در مواردی چون حمل و نقل، سرقت، زلزله و آتش سوزی مورد نیاز است، بنابراین خرید از مراکزی که ضمانت نامه ی معتبر در اختیار خریدار قرار نمی دهند توصیه نمی شود.
پس از بررسی موارد فوق، نوبت به ظاهر و طرح فرش می رسد. توجه به هماهنگی فرش با دکوراسیون منزل بسیار مهم است. چرا که یک فرش بسیار زیبای ناهماهنگ با چیدمان منزل در جهت عکس عمل می کند و دکوراسیون زیبایی را خلق نمی کند. در این خصوص باید در نظر داشت که فرش ظریف و روشن در مکان های کم رفت و آمد استفاده می شود مانند پذیرایی و کتابخانه و از فرش ابریشم و عتیقه در اتاق خواب کودک، اتاق نشیمن، آشپزخانه، راهرو و ناهارخوری نمی توان استفاده کرد. همچنین از فرش هایی که دارای ترنج می باشند می توان در اتاق های پذیرایی بزرگ استفاده کرد. فرش زیر ناهارخوری هم باید به گونه ای باشد که صندلی ها کاملا روی آن واقع شوند. فرش اتاق نشیمن باید به شکلی پهن شود که پاها هنگام نشستن بر مبل روی فرش قرار بگیرند. همچنین بهتر است که فرش مقابل مبل و کاناپه دو تکه نباشد و وسط فرش در مرکز مبلمان واقع شود.
سلیقه ی فردی در انتخاب، نقش آخر را ایفا می کند اما رعایت نکات فوق در کنار سلیقه ی فردی به انتخاب بهتری که رضایتمندی را در طول زمان بیشتری به همراه دارد، منجر خواهد شد.

برچسب ها : خريد فرش ابريشم،خريد فرش اتاق كودك،خريد فرش دستباف تبريز،خريد فرش دستباف قديمي،خريد فرش كودك،خريد فرش ماشيني دست دوم،خرید اقساطی فرش دستباف تبریز،خرید اینترنتی فرش ماشینی دست دوم،خرید تابلو فرش دستباف تبریز،خرید تابلو فرش ماشینی ارزان،خرید فرش،خرید فرش ابریشم،خرید فرش ابریشم تبریز،خرید فرش ابریشم دستباف،خرید فرش ابریشم قم،خرید فرش ابریشم گونه،خرید فرش ابریشم ماشینی،خرید فرش ابریشمی،خرید فرش ابریشمی کرامتیان،خرید فرش ابریشمی ماشینی،خرید فرش اتاق بچه،خرید فرش اتاق کودک،خرید فرش اتاق کودک پسرانه،خرید فرش اتاق کودک ترکیه ای،خرید فرش اتاق کودک دخترانه،خرید فرش اتاق نوزاد،خرید فرش دست دوم،خرید فرش دست دوم اصفهان،خرید فرش دست دوم در اصفهان،خرید فرش دست دوم در تبریز،خرید فرش دست دوم در تهران،خرید فرش دست دوم در کرج،خرید فرش دست دوم در کرمانشاه،خرید فرش دست دوم دستباف،خرید فرش دست دوم دستبافت،خرید فرش دست دوم مشهد،خرید فرش دستباف،خرید فرش دستباف آنلاین،خرید فرش دستباف ابریشم،خرید فرش دستباف تبریز،خرید فرش دستباف در تبریز،خرید فرش دستباف دست دوم،خرید فرش دستباف دست دوم اردکان،خرید فرش دستباف دست دوم در اصفهان،خرید فرش دستباف دست دوم در مشهد،خرید فرش دستباف دست دوم کاشان،خرید فرش دستباف شفقی تبریز،خرید فرش دستباف قسطی،خرید فرش دستباف کاشان،خرید فرش دستباف نایین،خرید فرش فانتزی اتاق کودک،خرید فرش کودک،خرید فرش کودک اینترنتی،خرید فرش کودکانه،خرید فرش ماشینی ارزان،خرید فرش ماشینی ارزان قیمت،خرید فرش ماشینی دست دوم،خرید فرش ماشینی دست دوم در تهران،خرید فرش ماشینی دست دوم در حد نو،خرید فروش فرش دستباف دست دوم،خرید و فروش فرش ماشینی دست دوم،فروش فرش اتاق کودک،فروش فرش دست دوم دستباف،فروش فرش دستباف ابریشم تبریز،فروش فرش دستباف تبريز،فروش فرش دستباف تبریز،فروش فرش دستباف دست دوم تبریز،فروش فرش دستباف دست دوم در اصفهان،فروش فرش دستباف دسته دوم،فروش فرش کودک،فروش فرش ماشيني دست دوم،فروش فرش ماشيني دسته دوم،فروش فرش ماشینی ارزان،فروش فرش ماشینی ارزان قیمت،فروش فرش ماشینی دست دوم،فروش فرش ماشینی دست دوم مشهد،فروشگاه فرش اتاق کودک،فروشگاه فرش دستباف تبریز،فروشگاه فرش کودک،قیمت فرش اتاق کودک،مرکز خرید فرش کودک،نکات مهم در هنگام خرید فرش،نکات مهم هنگام خرید تابلو فرش،نکات مهم هنگام خرید فرش

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت