ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکاتی که باید پیش از دویدن بدانید

نویسنده: احمد اعجازی

ebcbb260-1815-4c07-8738-6ebd04d1da88

دویدن در خواب,تعبیر دویدن در خواب ابن سیرین,دیدن دویدن در خواب,تعبیر دیدن دویدن در خواب,تعبیرخواب دویدن در خواب,پا برهنه دویدن در خواب,کلیپ دویدن سگ در خواب,تعبیر دویدن مرده در خواب,دویدن در صبح,دویدن در صبح زود,دویدن در صبح,دویدن در صبح یا شب,فواید دویدن در صبح,دویدن صبح,دویدن صبح ناشتا,دویدن صبح,دویدن صبح ها,مضرات دویدن در صبح,دویدن در هوای سرد,دویدن در هوای سرد,دویدن به انگلیسی,ترجمه دویدن به انگلیسی,دویدن و لاغری,دویدن و لاغری شکم,دویدن و لاغری صورت,دویدن و لاغری,دویدن لاغری,دویدن لاغری شکم,دویدن صحیح,دویدن صحیح در فوتبال,روش دویدن صحیح,آموزش دویدن صحیح,اصول دویدن صحیح,نحوه دویدن صحیح,طریقه دویدن صحیح,روش صحیح دویدن برای لاغری,روش صحیح دویدن روی تردمیل,شیوه صحیح دویدن,دویدن برای لاغری,دویدن برای لاغری شکم,برنامه دویدن برای لاغری,نحوه دویدن برای لاغری,دویدن لاغری,روش صحیح دویدن برای لاغری,بهترین زمان دویدن برای لاغری,دویدن روی تردمیل برای لاغری,فواید دویدن برای لاغری,روش دویدن برای لاغری,دویدن روی تردمیل,دویدن روی تردمیل کالری,دویدن روی تردمیل برای لاغری,دویدن روی تردمیل,برنامه دویدن روی تردمیل,فواید دویدن روی تردمیل,نحوه دویدن روی تردمیل,روش دویدن روی تردمیل,دویدن بر روی تردمیل,مضرات دویدن روی تردمیل,دویدن در دوران بارداری,دویدن دوران بارداری

دانستن این نکات نه تنها فرم دویدن شما را بهبود می‌بخشد، بلکه خطر بروز آسیب دیدگی را کاهش می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود بتوانید این کار را به طور پیوسته انجام دهید و بیشتر از قبل لذت ببرید.

 

کافی است یک جستجوی سریع درباره «بهترین فرم دویدن» در اینترنت بکنید تا در دریایی از اصطلاحات علمی غرق شوید: فاز نوسان، سرعت بارگذاری، رفلکس کشش و … اما اگر تازه کار باشید، مسلما ترجیح می‌دهید به جای این کلمات، با زبان ساده‌تر و به دور از اصطلاحات فنی، فقط به دنبال ترفندهایی باشید که انجام این کار را برایتان ممکن می‌سازد. دانستن این نکات نه تنها فرم دویدن شما را بهبود می‌بخشد، بلکه خطر بروز آسیب دیدگی را کاهش می‌دهد و در نتیجه باعث می‌شود بتوانید این کار را به طور پیوسته انجام دهید و بیشتر از قبل لذت ببرید. در اینجا دوندگان حرفه‌ای، مربیان، پزشکان و سایر افراد فعال در رشته دو نکاتی را بیان کرده‌اند که برای رسیدن به نتیجه مطلوب بسیار به کمکتان می‌آیند.
عضلات‌تان را شل کنید
بسیاری از دوندگان در حین دویدن فشار مضاعفی به بالا تنه خود وارد می‌کنند. این امر باعث می‌شود که دویدن دو برابر سخت‌تر شود. شما می‌توانید از این ترفند ساده استفاده کنید: یک ورق کاغذ بردارید و آن را لول کنید. کاغذ را حین دویدن در دستان خود نگه دارید. اگر کاغذ در پایان مچاله شده باشد، به این معنی است که بیش از اندازه به خود فشار می‌آورید! شل کردن دست‌ها به کاهش تنش در اطراف شانه کمک کرده و باعث می‌شود انرژی کمتری مصرف کنید.
به پاهایتان بیشتر توجه کنید
پاهای شما تنها اعضای بدن‌تان هستند که حین دویدن با زمین تماس دارند و هرگز مورد توجه قرار نمی‌گیرند. جهت بهبود گیرنده‌های حسی و شل کردن بافت پا می‌توانید از یک توپ کوچک مثل توپ چوگان یا گلف استفاده کنید. به این صورت که توپ را روی زمین بگذارید و کف پا را از پاشنه تا نوک انگشتان روی توپ بکشید. سعی کنید این تکنیک ساده ماساژدهی را به مدت ۳۰ ثانیه برای هر پا ادامه دهید.
آخر کار، سریع‌تر بدوید
وقتی می‌دوید، مغزتان به طور مداوم با ماهیچه‌های درگیر در دویدن ارتباط برقرار می‌کند تا وضعیت این ماهیچه‌ها را در بهترین حالت نگه دارد. این فرآیند غیر ارادی نشان می‌دهد که چرا دوندگان پس از مدتی عادت کرده و زمان دویدن خود را کاهش می‌دهند. با این حال، بهتر است که سرعت دویدن را افزایش دهید. تحقیقات نشان می‌دهند وقتی سیستم عصبی تحت فشار قرار می‌گیرد، به راهکارهای موثرتری برای دویدن متوسل می‌شود. برای انجام این کار می‌توانید در پایان کمی سریع‌تر بدوید. مثلا می‌توانید در ۵ یا ۱۰ دقیقه پایانی سرعت خود را به تدریج افزایش دهید.
برچسب ها : آموزش دویدن صحیح،اصول دویدن صحیح،برنامه دویدن برای لاغری،برنامه دویدن روی تردمیل،بهترین زمان دویدن برای لاغری،پا برهنه دویدن در خواب،پرسپولیس ورزش 11،ترجمه دویدن به انگلیسی،تعبیر دویدن در خواب ابن سیرین،تعبیر دویدن مرده در خواب،تعبیر دیدن دویدن در خواب،تعبیرخواب دویدن در خواب،دورتموند ورزش 11،دويدن در صبح،دويدن در هواي سرد،دويدن روي تردميل،دويدن صبح،دويدن و لاغري،دویدن بر روی تردمیل،دویدن برای لاغری،دویدن برای لاغری شکم،دویدن به انگلیسی،دویدن در خواب،دویدن در دوران بارداری،دویدن در صبح،دویدن در صبح زود،دویدن در صبح یا شب،دویدن در هوای سرد،دویدن دوران بارداری،دویدن روی تردمیل،دویدن روی تردمیل برای لاغری،دویدن روی تردمیل کالری،دویدن صبح،دویدن صبح ناشتا،دویدن صبح ها،دویدن صحیح،دویدن صحیح در فوتبال،دویدن لاغری،دویدن لاغری شکم،دویدن و لاغری،دویدن و لاغری شکم،دویدن و لاغری صورت،دیدن دویدن در خواب،روش دویدن برای لاغری،روش دویدن روی تردمیل،روش دویدن صحیح،روش صحیح دویدن برای لاغری،روش صحیح دویدن روی تردمیل،رونالدو ورزش 11،سایت 118 ورزش،شیوه صحیح دویدن،طریقه دویدن صحیح،فواید دویدن برای لاغری،فواید دویدن در صبح،فواید دویدن روی تردمیل،کلیپ دویدن سگ در خواب،مضرات دویدن در صبح،مضرات دویدن روی تردمیل،نحوه دویدن برای لاغری،نحوه دویدن روی تردمیل،نحوه دویدن صحیح،ورزش 11،ورزش 11 رئال مادرید،ورزش 111،ورزش 118،ورزش بانوان،ورزش بانوان ایران،ورزش بانوان بدنسازی،ورزش بانوان جهان،ورزش بانوان خارجی،ورزش بانوان در المپیک،ورزش بانوان در ايران،ورزش بانوان در منزل،ورزش بانوان عکس،ورزش بانوان کشتی،ورزش پیلاتس،ورزش پیلاتس برای لاغری،ورزش پیلاتس دانلود،ورزش پیلاتس در اصفهان،ورزش پیلاتس در ایران،ورزش پیلاتس در تبریز،ورزش پیلاتس در تهران،ورزش پیلاتس در شیراز،ورزش پیلاتس در کرج،ورزش پیلاتس در مشهد،ورزش در خانه،ورزش در خانه با اذر،ورزش در خانه با دمبل،ورزش در خانه بانوان،ورزش در خانه براي لاغري،ورزش در خانه برای بانوان،ورزش در خانه برای تناسب اندام،ورزش در خانه برای چاقی،ورزش در خانه برای شکم،ورزش در خانه برای لاغری،ورزش زنان،ورزش زنان المپیک،ورزش زنان ایران،ورزش زنان ایرانی،ورزش زنان باردار،ورزش زنان جهان،ورزش زنان خارجی،ورزش زنان شنا،ورزش زنان عکس،ورزش زنانه،ورزش زومبا،ورزش زومبا چیست،ورزش زومبا دانلود،ورزش زومبا دانلود رایگان،ورزش زومبا در اصفهان،ورزش زومبا در تهران،ورزش زومبا در سعادت اباد،ورزش زومبا در غرب تهران،ورزش زومبا در کرج،ورزش زومبا در مشهد،ورزش شکم،ورزش شکم با تصویر،ورزش شکم با توپ،ورزش شکم بعد از زایمان،ورزش شکم بعد از سزارین،ورزش شکم شش تکه،ورزش شکم و پهلو،ورزش شکم و پهلو تصویری،ورزش شکم(تصویری)،ورزش شکمی،ورزش منطقه 11،ورزشگاه آزادی،ورزشگاه آزادی آنلاین،ورزشگاه آزادی احمدی نژاد،ورزشگاه آزادی امروز،ورزشگاه آزادی برای pes 2013،ورزشگاه آزادی زنده،ورزشگاه آزادی شیراز،ورزشگاه آزادی هم اکنون،ورزشگاه آزادی والیبال،ورزشگاه آزادی ویکی پدیا،ورزشگاه نقش جهان،ورزشگاه نقش جهان اصفهان،ورزشگاه نقش جهان افتتاح شد،ورزشگاه نقش جهان امروز،ورزشگاه نقش جهان ایمنا،ورزشگاه نقش جهان جدید،ورزشگاه نقش جهان سپاهان،ورزشگاه نقش جهان عکس،ورزشگاه نقش جهان کی افتتاح میشود،ورزشگاه نقش جهان کی اماده میشود

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت