ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکاتی ساده و مهم برای بهتر شدن طعم قهوه

نویسنده: احمد اعجازی

نکاتی ساده و مهم برای بهتر شدن طعم قهوه

طعم قهوه سبز,طعم قهوه اسپرسو,طعم قهوه,طعم قهوه ترک,طعم قهوه عربیکا,طعم قهوه تلخ,طعم قهوه کلمبیا,قهوه طعم دار,طعم برنج قهوه ای,بهترین طعم قهوه,نکات قهوه ساخنه,نکات قهوه,نکات قهوه,نکات قهوه اسپرسو,نکات قهوه ترک,نکات فال قهوه,نکات تهیه قهوه,نکات خرید قهوه,نکات تهیه قهوه ترک,نکات کلیدی فال قهوه,نکات تهیه قهوه,نکات تهیه قهوه ترک,نکات مهم در تهیه قهوه ترک,نکات مهم در تهیه قهوه,

اگر آب قهوه هنگام دم کشیدن داغ تر از 90 درجه بود، قهوه شما طعم جوشیده و بدی می گیرد
همچنین، هنگام دم نمودن قهوه نیز دمای آن باید بین ۹۰ تا یک صد درجه سانتی گراد باشد تا بهترین طعمی که می‌توانید انتظار داشته باشید را از آن بگیرید.

اگر آب قهوه هنگام دم کشیدن داغ‌تر از درجه یادشده بود، نوشیدنی شما طعم جوشیده و بدی به خود خواهد گرفت.

بو دادن دانه قهوه نیز در طعم آن تاثیر بسزایی دارد. درست است که این دانه‌ها باید به اندازه بوداده شوند که رنگشان قهوه‌ای شود، اما اگر در این کار زیاده‌روی نمایید، دانه‌ها سیاه شده و بوی سوختگی به خود می‌گیرند. در نتیجه، قهوه‌ای که با آن تهیه می‌شود، تلخی ناخوشایندی خواهد داشت.

کثیف بودن ظروفی که در آن‌ها قهوه را دم می‌کنید نیز در عطر و طعمش تاثیر می‌گذارند. به طور مثال اگر فرنچ پرس مورد استفاده تان را تمیز نشسته و فقط آب گرفته باشید، بوی قهوه مانده در آن باقیمانده و موجب خراب شدن مزه نوشیدنی جدید می‌شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت