ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکاتی ساده برای بهتر شدن طعم قهوه

نویسنده: علی باستانی

نکاتی ساده برای بهتر شدن طعم قهوه

 

طعم قهوه سبز,طعم قهوه اسپرسو,طعم قهوه,طعم قهوه ترک,طعم قهوه عربیکا,طعم قهوه تلخ,طعم قهوه کلمبیا,قهوه طعم دار,طعم برنج قهوه ای,بهترین طعم قهوه,قهوه,قهوه تلخ,قهوه سبز,قهوه عربیه,قهوه ترک,قهوه ساز,قهوه اسپرسو,قهوه خانه,قهوه ترک,قهوه ترکیه,طرز تهیه قهوه ترک,طرز تهیه قهوه,طرز تهیه قهوه ترک با شیر,طرز تهیه قهوه سبز,طرز تهیه قهوه با شیر,طرز تهیه قهوه اسپرسو,طرز تهیه قهوه فرانسه,طرز تهیه قهوه,طرز تهیه قهوه سبز,طرز تهیه قهوه فوری,

 

هیچ‌ چیز بدتر از نوشیدن یک فنجان قهوه جوشیده و بدطعم نیست. اما خوشبختانه ترفندهای ساده‌ای برای پیشگیری از خراب شدن این نوشیدنی خوش عطر وجود دارد.

1. نخستین و البته بدیهی‌ترین مساله ای که باید در مورد قهوه رعایت نمود، اطمینان از تازه بودن دانه‌های آن است. هر چه دانه قهوه تازه‌تر باشد، نوشیدنی آن عطر غنی‌تر و طعم بهتری خواهد  داشت. اما پس‌ازآن، آب سرد نیز نقش بسیار مهمی در این امر ایفا می‌نماید. به یاد داشته باشید که آب گرم یا حتی ولرم موجب می‌شود تا قهوه شما طعم ماندگی به خود بگیرد.
2. همچنین، هنگام دم نمودن قهوه نیز دمای آن باید بین ۹۰ تا یک‌صد درجه سانتی گراد باشد تا بهترین طعمی که می‌توانید انتظار داشته باشید را از آن بگیرید.

3. اگر آب قهوه هنگام دم کشیدن داغ‌تر از درجه یادشده بود، نوشیدنی شما طعم جوشیده و بدی به خود خواهد گرفت.

4. بو دادن دانه قهوه نیز در طعم آن تاثیر بسزایی دارد. درست است که این دانه‌ها باید به‌اندازه بوداده شوند که رنگشان قهوه‌ای شود، اما اگر در این کار زیاده‌روی نمایید، دانه‌ها سیاه شده و بوی سوختگی به خود می‌گیرند. درنتیجه، قهوه‌ای که با آن تهیه می‌شود، تلخی ناخوشایندی خواهد داشت.

5. کثیف بودن ظروفی که در آن‌ها قهوه را دم می‌کنید نیز در عطروطعمش تاثیر می‌گذارند. به‌طور مثال اگر فرنچ پرس مورداستفاده‌تان را تمیز نشسته و فقط آب‌گرفته باشید، بوی قهوه مانده در آن باقی‌مانده و موجب خراب شدن مزه نوشیدنی جدید می‌شود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت