ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکاتی برای پخت کباب ترش و کته گیلانی

نویسنده: علی باستانی

نکاتی برای پخت کباب ترش و کته گیلانی

غذا با مرغ,غذا با مرغ و قارچ,غذا با مرغ پخته,غذا با مرغ و برنج,غذا با مرغ و بادمجان,غذا با مرغ بدون برنج,غذا با مرغ چرخ کرده,غذا با مرغ و سیب زمینی,غذا با مرغ سوخاری,غذا با مرغ پخته شده,غذای ایرانی,غذای ایرانی با مرغ,غذای ایرانی مجلسی,غذای ایرانی ساده,غذای ایرانی گیاهی,غذای ایرانی بدون برنج,غذای ایرانی سریع,غذای ایرانی بدون گوشت,غذای ایرانی با گوشت,غذای ایرانی برای مهمان خارجی,غذاهای ایرانی,غذا با مرغ,غذای ایرانی,غذا,غذا با بادمجان,غذا با گوشت چرخ کرده,غذای ساده,غذاهای رژیمی,غذاهای خوشمزه,غذا با اسفناج,غذا با بادمجان,غذا با بادمجان و قارچ,غذا با بادمجان و کدو,غذا با بادمجان کبابی,غذا با بادمجان و گوشت چرخ کرده,غذا با بادمجان و سیب زمینی,غذا با بادمجان و مرغ,غذا با بادمجان و پنیر پیتزا,غذا با بادمجان سرخ شده,غذا با بادمجان دلمه ای,غذا با گوشت چرخ کرده,غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ,غذا با گوشت چرخ کرده و برنج,غذا با گوشت چرخ کرده مرغ,غذا با گوشت چرخ کرده در فر,غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی,غذا با گوشت چرخ کرده و بادمجان,غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا,غذا با گوشت چرخ کرده بوقلمون,غذا با گوشت چرخ کرده و کدو,غذای ساده,غذای ساده و سریع,غذای ساده برای شام,غذای ساده و خوشمزه,غذای ساده با سیب زمینی,غذای ساده با گوشت چرخ کرده,غذای ساده با بادمجان,غذای ساده ایرانی,غذای ساده با برنج,غذای ساده برای ناهار,غذاهای رژیمی,غذاهای رژیمی برای شام,غذاهای رژیمی برای کاهش وزن,غذاهای رژیمی خوشمزه,غذاهای رژیمی با سبزیجات,غذاهای رژیمی لاغری,غذاهای رژیمی برای کبد چرب,غذاهای رژیمی طرز تهیه,غذاهای رژیمی برای افراد دیابتی,غذاهای رژیمی بدون روغن,غذاهای خوشمزه,غذاهای خوشمزه با مرغ,غذاهای خوشمزه ایرانی,غذاهای خوشمزه با گوشت چرخ کرده,غذاهای خوشمزه و ساده,غذاهای خوشمزه ساده,غذاهای خوشمزه,غذاهای خوشمزه و جدید,غذاهای خوشمزه ایرانی,غذاهای خوشمزه و سریع,غذا با اسفناج,غذا با اسفناج و مرغ,غذا با اسفناج و قارچ,غذا با اسفناج و گوشت,غذا با اسفناج و گوشت چرخ کرده,غذا با اسفناج نرگسی,غذایی با اسفناج,غذای با اسفناج,چند غذا با اسفناج,تهیه غذا با اسفناج

 

مجموعه: نکات مهم آشپزی

در این مقاله شما را با فوت کوزه گری پخت کباب ترش شمالی ، کبابی خوشمزه با شما در میان می‌گذاریم.

اصل و نسب کباب ترش
کباب یک غذای اصیل ایرانی است که پخت آن از زمان‌های دور در بین ایرانی‌ها رواج داشته است. برخی معتقدند پخت کباب از زمان مغول‌ها در ایران رایج شد و برخی دیگر بر این باورند پخت کباب از زمان ناصرالدین شاه رواج پیدا کرد. کباب ترش هم یکی از انواع کباب است که پخت آن از گذشته تا به امروز در بین مردم شمال کشور رایج بوده است که البته در مورد اصل و نسب آن توافق جمعی وجود ندارد. البته گروهی این غذا را یک خوراک گیلانی می‌دانند و معتقدند کباب ترش ابتدا در گیلان درست شده ولی در حال حاضر این غذا در همه نقاط شمال کشور و در رستوران‌های شمالی درست می‌شود. کباب ترش در هر نقطه از شمال به صورت خاصی تهیه می‌شود؛ یعنی شمالی‌های نواحی مختلف سبزی‌های گوناگونی داخل آن می‌ریزند ولی به‌طور کلی در دستور پخت این غذا گردو، رب انار و فلفل حتما دیده می‌شود.

 

سبزی‌‌های محلی کباب ترش کدامند؟
مردم گیلان برای درست کردن کباب ترش از سبزی‌ محلی «چوچاق» استفاده می‌کنند و علاوه بر این سبزی به مواد اولیه کباب، جعفری هم اضافه می‌کنند. بعضی از کدبانوهای شمالی در ترکیب این غذا گردو، سیر و روغن زیتون هم به‌کار می‌برند. سبزی کباب ترش در مناطقی از شمال متفاوت با گیلان است و در آن سبزی محلی «خالواش» و «بینه» می‌ریزند. گاهی برای درست کردن کباب ترش به جای سبزی محلی از نعناع، جعفری و گشنیز هم استفاده می‌شود و بعضی وقت‌ها آشپزها به جای این سبزی‌ها فقط به ترخون و مرزه بسنده می‌کنند.

 

گردو و کیوی در کباب ترش
در قدیم برای درست کردن کباب ترش کارهای زیادی انجام می‌دانند و تهیه این نوع کباب در گذشته با زمان فعلی کمی متفاوت بود. برای مثال در قدیم گردو را در یک ظرف سفالی بزرگ می‌ریختند که به آن «نمیار» یا «نمکار» می‌گفتند و با یک سنگ که اسم آن «مشته» بود آن را به صورتی خاص آسیاب می‌کردند و این کار تا جایی ادامه داشت که گردو به روغن می‌افتاد. روغن گردو علاوه بر اینکه طعم کباب ترش را خیلی خوب می‌کرد، باعث ترد شدن آن هم می‌شد اما در حال حاضر گردو را چرخ می‌کنند و در آن کمی روغن زیتون می‌ریزند، البته برای ترد شدن کباب به آن کیوی هم اضافه می‌کنند.

 

رب انار یادت نرود
رب انار یک پای ثابت بسیاری از غذاهای شمالی است و جزء مواد اولیه اصلی کباب ترش به شمار می‌رود. بعضی از شمالی‌ها این کباب را خیلی ترش می‌پزند و گروهی دیگر ترشی ملایم را می‌پسندند؛ البته کباب خیلی ترش چندان با ذائقه گردشگران و افراد غیر بومی سازگاری ندارد. گاهی هم به جای رب انار به کباب رب نارنج اضافه می‌کنند. رب انار به قدری ترش است که باید با احتیاط و برحسب ذائقه‌تان آن را به مواد اولیه کباب اضافه کنید.

 

مخلفات خوشمزه!
مردم شمال کباب ترش را با کته می‌خورند و در پخت کته از روغن و کره استفاده نمی‌کنند. در کنار کباب ترش زیتون پرورده، سیر ترشی، دوغ، اشپل ماهی به صورت شور، باقلا، ماست موسیر و کره محلی هم سرو می‌شود. دوغ هم نوشیدنی محبوب کباب‌خوران است. برای بهتر شدن طعم دوغ می‌توان مقدار کمی گلپر به آن اضافه کرد.

 

کباب ترش در خانه
برای پخت کباب ترش برای دو نفر به 400 گرم گوشت راسته یا فیله گوساله یا گوسفند، دو قاشق غذاخوری گردو (به ازای هر نفر یک قاشق غذاخوری)، چهار قاشق غذاخوری رب انار، دو قاشق غذاخوری سبزی (به ازای هر نفر یک قاشق غذاخوری)، کمی روغن زیتون، فلفل و مقداری پیاز نیاز دارید. پیاز را می‌توانید رنده کنید و داخل ترکیبات غذا بریزید یا آن را به صورت خلالی دربیاورید و گوشت را داخل پیاز و ترکیبات بگذارید.

 

برای اینکه طعم کباب ترش لذیذ شود، باید گوشت به مدت 24 ساعت (در یخچال) در این ترکیبات بماند. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید مقداری سیر هم به ترکیبات اضافه کنید. اگر رب انار شیرین باشد می‌توان مقدار بسیار کمی رب نارنج به آن اضافه کرد. توجه داشته باشید در ترکیبات کباب ترش نباید از نمک استفاده کنید و باید نمک را در زمان درست کردن روی آتش به آن اضافه کنید. درست کردن این نوع کباب روی زغال طعم آن را بهتر می‌کند.

 

سس لذیذ کباب
کباب ترش معمولا با یک سس مخصوص سرو می‌شود. برای درست کردن این سس کافی است گردوی چرخ شده، رب انار رقیق شده، کمی فلفل و گلپر را با یکدیگر ترکیب کرد و داخل آن سبزی تازه‌ای که در درست کردن کباب ترش از آن استفاده شده بود را به این ترکیب افزود. این سس را روی کباب بریزید تا غذای شما خوشمزه و لذیذ‌تر شود.

 

چطور کته بپزیم؟
کته‌ای که برای کباب ترش در شمال پخته می‌شود با کته‌ای که در نقاط دیگر کشور پخته می‌شود، کمی متفاوت است. شمالی‌ها بدون پلوپز کته قالبی می‌پزند. برای درست کردن این نوع کته به یک پیمانه برنج و دو پیمانه آب نیاز دارید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که برای پخت برنجی که به‌تازگی از مزرعه برداشت شده یک پیمانه آب کافی است. ترکیب برنج و آب را با شعله کم روی اجاق گاز بگذارید تا آرام بپزد.

 

برای درست کردن این کته نباید از دمکنی استفاده کرد و گذاشتن در قابلمه کافی است. بعد از اینکه برنج دم کشید، حرارت شعله را زیاد کنید تا برنج ته‌دیگ ببندد. وقتی برنج آماده شد شعله زیر آن را خاموش کرده و بعد از گذشت 20 دقیقه برنج را به آرامی برگردانید تا به حالت قالبی درآید. برای درست کردن این نوع برنج نباید از روغن یا کره استفاده کرد و در زمان سرو غذا می‌توان در لابه‌لای برنج کره محلی قرار داد.

 

نکته های کبابی
کباب از هر نوعی که باشد غذایی دیرهضم محسوب می‌شود، به همین دلیل بهتر است در وعده ظهر استفاده شود تا فرصت برای هضم آن در دستگاه گوارش وجود داشته باشد. مصرف کباب ترش برای افرادی که به چربی خون بالا، کلسترول بالای خون و مشکلات کلیوی مبتلا هستند، مناسب نیست. همچنین افرادی که به دیابت مبتلا هستند باید با مشورت متخصص تغذیه از این غذا استفاده کنند. مبتلایان به نقرس نباید این غذا را میل کنند.

 

برخی از افراد تصور می‌کنند ترش بودن این غذا می‌تواند مانع از جذب چربی گوشت در بدن شود در حالی‌که این باور کاملا نادرست است و ترش بودن غذا دلیل بر عدم جذب چربی نیست. افرادی که نمی‌توانند بنا به هر دلیلی از گوشت قرمز استفاده کنند می‌توانند کباب ترش را با فیله سینه مرغ درست کنند. حتی برای درست کردن ماهی هم می‌توان از ترکیبات کباب‌ترش استفاده کرد.

برچسب ها : آموزش کباب سلطانی،اصل و نسب كباب ترش،برنج کته برای لاغری،برنج کته چاق کننده است،برنج کته چیست،برنج کته طرز تهیه،برنج کته قالبی،برنج کته مطبخ خاله خانم،برنج کته یا آبکش،بیوگرافی کته کلویتس،تهيه غذا با اسفناج،تهیه کباب بختیاری،تهیه کباب سلطانی،تهیه کته برنج،چطور كته بپزیم؟،چلو کباب بختیاری،چلو کباب سلطانی،چند غذا با اسفناج،خواص کته برنج،خواص نکته ماست،درباره کته کلویتس،دستور پخت کته گوجه،رب انار،رب انار یادت نرود،روش تهیه کته قالبی،زندگینامه کته کلویتس،سبزی‌‌های محلی كباب ترش كدامند؟،سس لذیذ كباب،طراحی کته کلویتس،طراحی های کته کلویتس،طرز پخت کته قالبی،طرز پخت کته گوجه،طرز تهيه كته گوجه،طرز تهیه کباب بختیاری،طرز تهیه کته قالبی،طرز تهیه کته گوجه فرنگی،طرز تهیه کته ماست،طرزتهیه کته برنج،طرزتهیه کته گوجه،عکس کباب سلطانی،غذا،غذا با اسفناج،غذا با اسفناج نرگسی،غذا با اسفناج و قارچ،غذا با اسفناج و گوشت،غذا با اسفناج و گوشت چرخ کرده،غذا با اسفناج و مرغ،غذا با بادمجان،غذا با بادمجان دلمه اي،غذا با بادمجان سرخ شده،غذا با بادمجان کبابی،غذا با بادمجان و پنیر پیتزا،غذا با بادمجان و سیب زمینی،غذا با بادمجان و قارچ،غذا با بادمجان و کدو،غذا با بادمجان و گوشت چرخ کرده،غذا با بادمجان و مرغ،غذا با گوشت چرخ کرده،غذا با گوشت چرخ کرده بوقلمون،غذا با گوشت چرخ کرده در فر،غذا با گوشت چرخ کرده مرغ،غذا با گوشت چرخ کرده و بادمجان،غذا با گوشت چرخ کرده و برنج،غذا با گوشت چرخ کرده و پنیر پیتزا،غذا با گوشت چرخ کرده و سیب زمینی،غذا با گوشت چرخ کرده و قارچ،غذا با گوشت چرخ کرده و کدو،غذا با مرغ،غذا با مرغ بدون برنج،غذا با مرغ پخته،غذا با مرغ پخته شده،غذا با مرغ چرخ کرده،غذا با مرغ سوخاری،غذا با مرغ و بادمجان،غذا با مرغ و برنج،غذا با مرغ و سیب زمینی،غذا با مرغ و قارچ،غذاهاي خوشمزه،غذاهاي خوشمزه ايراني،غذاهای ایرانی،غذاهای خوشمزه،غذاهای خوشمزه ایرانی،غذاهای خوشمزه با گوشت چرخ کرده،غذاهای خوشمزه با مرغ،غذاهای خوشمزه ساده،غذاهای خوشمزه و جدید،غذاهای خوشمزه و ساده،غذاهای خوشمزه و سریع،غذاهای رژیمی،غذاهای رژیمی با سبزیجات،غذاهای رژیمی بدون روغن،غذاهای رژیمی برای افراد دیابتی،غذاهای رژیمی برای شام،غذاهای رژیمی برای کاهش وزن،غذاهای رژیمی برای کبد چرب،غذاهای رژیمی خوشمزه،غذاهای رژیمی طرز تهیه،غذاهای رژیمی لاغری،غذای ایرانی،غذای ایرانی با گوشت،غذای ایرانی با مرغ،غذای ایرانی بدون برنج،غذای ایرانی بدون گوشت،غذای ایرانی برای مهمان خارجی،غذای ایرانی ساده،غذای ایرانی سریع،غذای ایرانی گیاهی،غذای ایرانی مجلسی،غذای با اسفناج،غذای ساده،غذای ساده ایرانی،غذای ساده با بادمجان،غذای ساده با برنج،غذای ساده با سیب زمینی،غذای ساده با گوشت چرخ کرده،غذای ساده برای شام،غذای ساده برای ناهار،غذای ساده و خوشمزه،غذای ساده و سریع،غذایی با اسفناج،فواید کته ماست،قیمت کباب سلطانی،كباب ترش،كباب ترش در خانه،كباب ترش گيلاني،كباب چنجه،كباب چنجه در فر،كباب سلطاني،كباب سلطاني ايراني،كته با ماست،كته گوجه،كته ماست،کارهای کته کلویتس،کباب،کباب بختياري،کباب بختیاری،کباب بختیاری تابه ای،کباب بختیاری چیست،کباب بختیاری خانگی،کباب بختیاری در فر،کباب بختیاری عکس،کباب برگ،کباب برگ ایرانی،کباب برگ با گوشت گوساله،کباب برگ تابه ای،کباب برگ خانگی،کباب برگ در فر،کباب برگ فر،کباب برگ گوسفندی،کباب برگ ماهی تابه،کباب برگ مرغ،کباب بناب،کباب بناب بهروز،کباب بناب تهران،کباب بناب خیابان شیراز،کباب بناب در تهران،کباب بناب دولت،کباب بناب سعادت آباد،کباب بناب طرز تهیه،کباب بناب مقدس اردبیلی،کباب بناب ملاصدرا،کباب تابه ای،کباب تابه ای با رب،کباب تابه ای با سیخ چوبی،کباب تابه ای با گوجه،کباب تابه ای با مرغ،کباب تابه ای در فر،کباب تابه ای دو رنگ،کباب تابه ای مرغ،کباب ترش،کباب ترش با مرغ،کباب ترش در فر،کباب ترش شمال،کباب ترش فر،کباب ترش گیلانی،کباب ترش لاهیجان،کباب ترش مرغ،کباب ترکی،کباب ترکی با مرغ،کباب ترکی بهروز،کباب ترکی پاندا،کباب ترکی خانگی،کباب ترکی خانگی با مرغ،کباب ترکی زیتون،کباب ترکی مرغ،کباب ترکی نشاط،کباب ترکی نشاط ستارخان،کباب چنجه،کباب چنجه با کیوی،کباب چنجه با گوشت گوساله،کباب چنجه با ماست،کباب چنجه در فر،کباب چنجه گوساله،کباب چنجه لاری،کباب چنجه+نرم،کباب سلطانی،کباب سلطانی چیست؟،کباب سلطانی طرز تهیه،کباب کوبیده،کته با ماست،کته برنج،کته قالبی،کته قالبی در فر،کته کباب،کته کباب شمال،کته کباب شمالی،کته کباب گیلان،کته کبابی تمیشان،کته کبابی در تهران،کته کبابی ساحل،کته کبابی شالیزار،کته کبابی شمال،کته کبابی شمالی،کته کلویتس،کته گوجه،کته گوجه با گوشت،کته گوجه با مرغ،کته گوجه خوشمزه،کته ماست،کته ماست اسهال،کته ماست برای اسهال،کته و ماست،گردو و كیوی در كباب ترش،مخلفات خوشمزه،نكته های كبابی،نکات مهم آشپزی

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت