ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نکاتی برای شروع پیاده‌ روی

نویسنده: علی باستانی

نکاتی برای شروع پیاده‌ روی

 

پیاده روی,پیاده روی روزانه,پیاده روی در بارداری,پیاده روی و کاهش وزن,پیاده روی برای لاغری,پیاده روی و لاغری شکم,پیاده روی برای دیسک کمر,پیاده روی کالری,پیاده روی بعد از غذا,پیاده روی اربعین,نکات پیاده روی,نکات پیاده روی اربعین,نکات پیاده روی کربلا,نکات پیاده روی طولانی,نکات مهم پیاده روی,نکاتی پیرامون پیاده روی اربعین,نکات مهم در پیاده روی,نکات مهم در پیاده روی اربعین,نکات مهم هنگام پیاده روی,نکات مهم پیاده روی اربعین,

 

پیاده‌روی یکی از مفیدترین فعالیت‌های فیزیکی است که یک فرد می‌تواند در طول زندگی انجام دهد. با انجام پیاده‌روی بدن اکسیژن بیشتری مصرف می‌کند و کارایی ذهنی بهبود پیدا می‌کند.

برای انجام پیاده‌روی بهتر است که لباس راحت و آزاد بپوشید. برای شروع پیاده‌روی لباس‌های راحت بهتر هستند. بعد از چند هفته می‌توانید از لباس‌های حرفه‌ای‌تر استفاده کنید، کفش پیاده‌روی بسیار مهم است. کفش‌های رانینگ بهترین انتخاب برای پیاده‌روی هستند. انتخاب کفش در سلامت مفاصل تاثیرگذار است.

برای انجام پیاده‌روی زمان شروع را به خاطر بسپارید. ابتدا به مدت 10 دقیقه با سرعت معمولی خود راه بروید. با این کار بدن گرم می‌شود. سپس 10 دقیقه با سرعت نیز پیاده‌روی انجام دهید. بدین شکل اکسیژن بیشتری مصرف می‌شود و عضلات بیشتر کار می‌کنند. سعی کنید به هنگام پیاده‌روی شکم را به داخل منقبض کنید بدین شکل پیاده‌روی موثرتر خواهد بود و به کمر آسیب نمی‌رسد. بدین شکل تعادل بدن نیز افزایش می‌یابد و پاها با قدرت بیشتری کار می‌کنند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت