ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نوسان 52 هزار تومانی قیمت سکه

نویسنده: علی باستانی

نوسان 52 هزار تومانی قیمت سکه

 

نوسان قیمت سکه,نوسان قیمت سکه در سال 95,نوسان قیمت سکه در سال 95,نوسان قیمت سکه وطلا,نوسان قیمت سکه در ماه,نوسان قیمت سکه و ارز,نوسان قیمت سکه در ماه گذشته,نوسان قیمت سکه امروز,نوسانات قیمت سکه در یک ماه اخیر,نوسانات قیمت سکه و طلا,قیمت سکه,قیمت سکه پارسیان,قیمت سکه یک گرمی,قیمت سکه به دلار,قیمت سکه بهار آزادی,قیمت سکه پهلوی,قیمت سکه های ساسانی,قیمت سکه گرمی,قیمت سکه امروز,قیمت سکه الیزابت,سکه,سکه ده هزار تومانی,سکه پارسیان,سکه های قدیمی,سکه های ایران,سکه های هخامنشی,سکه بهار آزادی,سکه رایج هند,سکه های اشکانی,سکه پهلوی,

 

سکه تمام طرح جدید با 52 هزار تومانی و طلای ۱۸ عیار با تغییر ۵۰۰۰ تومانی در هر گرم طی ماه گذشته با نوسان مواجه شدند.

سکه تمام طرح جدید در خرداد امسال، در کمترین نرخ خود ۹۹۷ هزار تومان و در بیشترین قیمت به یک میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید تا طی یک ماه ۵۲ هزار تومان نوسان را تجربه کند.

سکه تمام طرح جدید روند خود را در سومین ماه سال با نرخ حدود یک میلیون و ۹۰۰۰ تومان آغاز کرد. در روزهای بعد این سکه تغییرات زیادی نداشت تا اینکه با روندی کاهشی در نهمین روز خرداد ۹۹۷ هزار تومان در بازار آزاد عرضه شد.

با رسیدن به میانه ماه، حرکت قیمت سکه معکوس شد و در ۱۷ خرداد به یک میلیون و ۱۷ هزار تومان و ۲۲ خرداد به یک میلیون و ۳۰ هزار تومان رسید.

در روزهای پایانی ماه این روند افزایشی شیب تندتری پیدا کرد تا اینکه در روز ۲۷ خرداد به بالاترین نرخ خود در این ماه یعنی یک میلیون و ۴۹ هزار تومان رسید. سکه تمام طرح جدید در آخرین روز خرداد ۱۳۹۵، یک میلیون و ۳۴ هزار تومان فروخته شد.

اما طلای ۱۸ عیار در خرداد امسال در حداقل نرخ خود حدود ۱۰۱ هزار تومان و در حداکثر قیمت به ۱۰۶ هزار تومان رسید تا در ماه گذشته با نوسان حدود ۵۰۰۰ تومانی روبرو شود.

این نوع طلا در نخستین روز خرداد ماه در بازار آزاد با نرخ ۱۰۳ هزارتومان آغاز کرد. در روزهای بعد طلای ۱۸ عیار با کاهش قیمت همراه شد و تقریبا تا میانه ماه حدود ۱۰۱ هزار تومان در بازار آزاد فروخته شد.

اما با عبور از نیمه ماه روند حرکتی طلای ۱۸ عیار تغییر کرد و در ۲۳ خرداد هر گرم آن ۱۰۴ هزار تومان عرضه شد و با ادامه روند افزایشی در روزهای پایانی ماه ۱۰۶ هزار تومان عرضه شد.

اما در روزهای آغازین تیرماه بازار جهانی طلا تحت تاثیر خروج انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا قرار گرفت؛ به گونه‌ای که از روز جمعه در پی رای اکثریت همه‌پرسی مردم انگلیس برای این جداسازی، قیمت طلا در بازار جهانی بیش از ۶۰ دلار افزایش یافت که این امر از روز گذشته – شنبه – نیز در بازار طلا و سکه کشور ما تاثیر گذاشت و باعث افزایش قیمت سکه و طلای ۱۸ عیار شد که به گفته رییس اتحادیه طلا و جواهر این قیمت‌ها تحت تاثیر قیمت‌های جهانی قرار گرفته است و تمامی دادوستدها با احتیاط انجام می‌شود و معامله‌گران نیز کار خود را با احتیاط پیش می‌برند، چرا که تا روز دوشنبه تبعات این اتفاق مشخص نیست و از روز سه‌شنبه می‌توان پیش‌بینی‌های لازم را در خصوص بازارهای جهانی طلا و مسیر حرکت آن اعلام کرد.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت