ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نورمن ویزدم، دلقک محبوب چارلی چاپلین

نویسنده: علی باستانی

%d9%86%d9%88%d8%b1%d9%85%d9%86-%d9%88%d9%8a%d8%b2%d8%af%d9%85%d8%8c-%d8%af%d9%84%d9%82%da%a9-%d9%85%d8%ad%d8%a8%d9%88%d8%a8-%da%86%d8%a7%d8%b1%d9%84%db%8c-%da%86%d8%a7%d9%be%d9%84%d9%8a%d9%86

 

,نورمن ویزدم,نورمن ویزدم جاده صاف کن,نورمن ویزدم,نورمن ویزدم دوبله فارسی,نورمن ویزدم در ایران,نورمن ویزدم ایران,نورمن ویزدم بیوگرافی,فیلم نورمن ویزدم,دانلود فیلم نورمن ویزدم,فروش فیلمهای نورمن ویزدم,فیلم کامل نورمن ویزدم,دوبلور نورمن ویزدم,دانلود فیلم های نورمن ویزدم دوبله فارسی,فیلم نورمن ویزدم,فیلمهای نورمن ویزدم,فیلمهای نورمن ویزدوم,دانلود فیلم نورمن ویزدم,دانلود فیلمهای نورمن ویزدوم,دانلود رایگان فیلمهای نورمن ویزدم,دانلود فیلم نورمن ویزدوم سر بزنگاه,دانلود فیلم نورمن ویزدوم دوبله,دانلود رایگان فیلم نورمن ویزدم,دانلود رایگان فیلم نورمن ویزدوم,دانلود مجموعه فیلمهای نورمن ویزدوم

 

نورمن ویزدم در سال 1948 و در سن 31 سالگی با بازی در فیلم کمدی موزیکال قرار ملاقات با یک رویا ساخته کارگردان بریتانیایی دیکی لیمن، وارد حرفه سینما شد.

اوج دوران بازیگری ویزدم، دهه های پنجاه و شصت میلادی بود که در مجموعه ای از فیلم های کمدی کم هزینه کمپانی رنک (Rank) به سبک کمدی های اسلپ استیک چارلی چاپلین و برادران مارکس بازی کرد که کارگردان اغلب آنها رابرت اشر و جان پدی کارستیرز بودند.

نورمن ویزدم

در این دوره وی اغلب نقش شخصیتی کمیک به نام نورمن پیت کین را بازی می کرد که موقعیت های کمدی خنده آوری در مقابل رئیس جدی اش گریمز دیل به وجود می آورد.

نورمن ویزدم در سال 1953 به خاطر بازی در فیلم دردسر در فروشگاه ساخته جان پدی کارستیرز، برنده جایزه بفتای بهترین بازیگر تازه کار شد.

نورمن ویزدم

قدرت بازیگری ویزدم، ایفای نقش شخصیت های مفلوک و بی پناه در کمدی های موزیکال و اسلپ استیک با چاشنی رمانتیک بود. نوع کمدی او نیز ترکیبی از کمدی زبانی و کمدی رفتاری بود و طرفداران بسیاری در بریتانیا و سراسر دنیا از جمله ایران داشت.

نورمن در سال 2005 در سن 90 سالگی رسما اعلام بازنشستگی کرد.

نورمن ویزدم

فشار زمان به کارگردانی رابرت آشر آخرین فیلم کمدی بود که او در سال 1966 برای کمپانی رنگ بازی کرد.

چارلی چاپلین گفته است که نورمن ویزدم دلقک محبوب او بود. ویزدم در سال 2000 از سوی ملکه بریتانیا به لقب “Sir” مفتخر شد.

نورمن ویزدم

بازی در سریال آخرین شراب تابستان در نقش بیلی اینگلتون، از آخرین نقش های او در تلویزیون و سینما بود که در سال 2004 از بی بی سی پخش شد.

فیلم کمدی کوتاه اکسپرسو، ساخته مارتین نایجل و کوین پوئیس، آخرین بازی نورمن ویزدم در سینما بود که در سال 2007 ساخته شد. فیلمی ده دقیقه ای درباره هشت شخصیت که در یک کافی شاپ سر یک میز واحد می نشینند. این فیلم در فستیوال فیلم کن 2007 به نمایش درآمد و مورد توجه واقع شد.

نورمن ویزدم

نورمن ویزدم در سال 1992 اتوبیوگرافی خود را نوشت که با عنوان به من نخند، من یک احمق ام منتشر شد.

وی تنها بازیگر غربی بود که نمایش فیلم هایش در کشور آلبانی در زمان حکومت کمونیستی انور خوجه آزاد بود چرا که او بازیگر محبوب رهبر پیشین آلبانی بود.

نورمن ویزدم

نورمن ویزدم در سال های اخیر حافظه اش را به کلی از دست داده بود به طوری که به گفته همسرش، دیگر تصویر خود در فیلم هایش را نیز نمی شناخت.

ویزدم در سال 1996 جایزه یک عمر دستاورد سینمایی منتقدان فیلم لندن را به دست آورد.

نورمن ویزدم
تا وقتی که خوشحالند، سربزنگاه، در حال انجام وظیفه، به دنبال یک ستاره و سحرخیز (در ایران با نام شیرفروش نمایش داده شد)، از جمله مشهورترین فیلم های نورمن ویزدم در سینماست.
نورمن جوزف ویزدم کمدین سرشناس بریتانیایی سال 2010 در سن  95 سالگی در آسایشگاهی در جزیره “من” بریتانیا درگذشت.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت