ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نفت ایران ارزان شد

نویسنده: احمد اعجازی

نفت ایران ارزان شد

نفت ایران قیمت,نفت ایران کی تمام میشود,نفت ایران میامی,نفت ایران ویکی پدیا,نفت ایران پس از انقلاب,نفت ایران,نفت ایران تحریم شد,نفت ایران تحریم,نفت ایران هواپیمایی,نفت ایران فروش,قیمت نفت ایران امروز,قیمت نفت ایران,قیمت نفت ایران در سال 57,قیمت نفت ایران قبل از انقلاب,قیمت نفت ایران و عربستان,قیمت نفت ایران در بازار جهانی,قیمت نفت ایران به روز,قیمت نفت ایران در بازار جهانی امروز,قیمت نفت ایران در سال 1355,قیمت نفت ایران در بازار,

تاریخ انتشار : یکشنبه, 24 مرداد 1395

قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و ١۶ سنت کاهش به ٣٧ دلار و ٩۴ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣۵ دلار و ٢٣ سنت برای هر بشکه بوده است.

بالابودن سطح ذخیره سازیها به همراه پیش بینی های صورت گرفته در خصوص افزایش عرضه نفت، سبب کاهش قیمت نفت برای ششمین هفته متوالی و رفتن آن به زیر ۴٠ دلار برای هر بشکه شد.

به گزارش ایسنا، قیمت نفت خام سبک ایران درهفته منتهی به پنج اگوست با یک دلار و ۴١ سنت کاهش به ٣٩ دلار و ۴١ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت خام سبک ایران امسال تاکنون ٣٧ دلار و ۶٠ سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت نفت خام سنگین ایران با یک دلار و ١۶ سنت کاهش به ٣٧ دلار و ٩۴ سنت برای هر بشکه رسید؛ میانگین قیمت نفت سنگین ایران امسال تاکنون ٣۵ دلار و ٢٣ سنت برای هر بشکه بوده است.

قیمت سبد نفتی اوپک نیز در هفته مورد بررسی، به ٣٩ دلار و ١٠ سنت برای هر بشکه رسید که نسبت به هفته پیش از آن، یک دلار و ١۴ سنت کاهش نشان می دهد.

به گزارش مدیریت کل امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، هر بشکه نفت خام دبلیو تی آی آمریکا در هفته منتهی به ۵ اوت با یک دلار و ١٧ سنت کاهش، ۴٠ و ٨٣ دلار برای هربشکه معامله شد.

قیمت نفت خام شاخص برنت دریای شمال با یک دلار و ٧٨ سنت کاهش به ۴٠ دلار و ٨۴ سنت برای هر بشکه رسید که بیشترین کاهش را در میان نفت خامهای شاخص به خود اختصاص داد.

همچنین قیمتهای نفت خام شاخص دوبی و عمان به ترتیب با ۴٩ و ٩٠ سنت کاهش به ٣٩ دلار و ۶٧ و ۴٠ دلار و ۴٠ سنت برای هر بشکه رسید که کمترین کاهش را در میان نفت خامهای شاخص داشته اند.

سطح ذخیره سازی نفت خام در آمریکا با یک میلیون و ۴١٠ هزار بشکه افزایش در هفته منتهی به ٢٩ ژوئیه به ۵٢٢ میلیون و ۵۵٠ هزار بشکه رسید این در حالی است که بازار نفت در دریای شمال نیز با عرضه مازاد نفت خام روبرو است، بطوریکه در حال حاضر حدود ٩ میلیون بشکه نفت خام در این منطقه در نفتکش ها ذخیره شده اند. کارشناسان دلیل اصلی این افزایش را کم شدن حجم صادرات نفت خام از دریای شمال به بازار آسیا می دانند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت