ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نشانه های تخمک گذاری در زنان

نویسنده: احمد اعجازی

نشانه های تخمک گذاری در زنان

تخمک گذاری در زنان,تخمک گذاری بعد از پریود,تخمک گذاری چه زمانی است,تخمک گذاری چند روز است,تخمک گذاری بعد از سقط,تخمک گذاری دردناک,تخمک گذاری در سیکل 25 روزه,تخمک گذاری چیست,تخمک گذاری بدون ترشح,تخمک گذاری انلاین,تخمک گذاری در زنان,تخمک گذاری در زنان چه موقع است,تخمک گذاری در زنان چند روز است,تخمک گذاری در زنان چیست,تخمک گذاری در زنان,تخمک گذاری در زنان باردار,تخمک گذاری در زن,علائم تخمک گذاری در زنان,تقویت تخمک گذاری در زنان,عدم تخمک گذاری در زنان,نشانه های تخمک گذاری در زنان,نشانه های تخمک گذاری در زنان چیست,نشانه های تخمک گذاری در زنان,نشانه های عدم تخمک گذاری در زنان,نشانه های تخمک گذاری زنان,نشانه های تخمک گذاری زن,علایم تخمک گذاری در زنان چیست,علایم تخمک گذاری در زنان,نشانه های زمان تخمک گذاری در زنان,علامت های تخمک گذاری زنان,

زمانی که بدن تخمک‌گذاری می‌کند میزان ترشحات واژن افزایش می‌یابد

 

کلید اصلی باردار شدن تخمک‌گذاری است. زنان بسیاری در زمان تخمک‌گذاری علائمی را تجربه می‌کنند.

نشانه هایی که بدن در حال تخمک گذاری است

افزایش ترشحات واژن
زمانی که بدن تخمک‌گذاری می‌کند میزان ترشحات واژن افزایش می‌یابد. زنان بسیاری در میانه دوره‌ی قاعدگی خود حس می‌کنند که رطوبت واژن آن‌ها بیشتر شده است. برخی زنان حس می‌کنند نیاز است از  پدهای بهداشتی کوچک استفاده کنند تا خشک بمانند. در این زمان رابطه‌ی جنسی اغلب برای شما ساده‌تر خواهد بود و نیازی ندارید از لوبرکانت ها استفاده کنید.

دهانه‌ی رحم به سمت جلو آمده است
شما می‌توانید به سادگی محل دهانه‌ی رحم خود را چک کنید. دست‌هایتان را شسته و یک یا دو انگشت را داخل واژن کنید، دهانه‌ی رحم را حس خواهید کرد. زمانی که تخمک‌گذاری نداشته باشید متوجه می‌شوید دهانه‌ی  رحم سخت تر بوده و باز نیست. سفتی دهانه‌ی رحم شما مانند انتهای بینی‌تان خواهد  بود. در زمان تخمک‌گذاری دسترسی به دهانه‌ی رحم ساده‌تر است، همچنین کمی نرم تر و بازتر می‌باشد تا اسپرم بتواند از آن عبور کند.

 درد یک طرفه در زمان تخمک‌گذاری
این حس دردی است که قبل یا همزمان با تخمک‌گذاری در تخمدان‌ها ایجاد می‌شود. برخی زنان درد کمی دارند و برخی درد شدیدتری را تجربه می‌کنند. همه‌ی زنان متوجه این درد نخواهند شد. اما احساس این درد نشانه‌ی خوبی است تا نتیجه بگیرید که شما تخمک‌گذاری می‌کنید.

 دمای پایه‌ی بدن تغییر می‌کند
اگر دمای بدن خود را مرتب اندازه‌گیری کنید می‌بینید دمای بدنتان پایین آمده و باز ناگهان بالا می رود. این نشانه‌ای از تخمک‌گذاری است. برای نتیجه‌گیری از روی دمای بدن باید هر روز دمای بدن خود را اندازه‌گیری کنید.

 اندازه‌گیری میزان LH
برای این کار باید از تست های پیش‌بینی تخمک‌گذاری استفاده کنید. برای این کار باید هزینه‌ای را صرف خرید یک کیت اندازه‌گیری کنید تا میزان LH در ادرار شما مشخص شود. این کیت‌ها برای کسانی که دوره‌های نامنظم دارند و علائم دیگر را حس نمی‌کنند مفید هستند.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت