ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

نخست‌ وزیر ژاپن به ایران سفر می کند

نویسنده: احمد اعجازی

نخست‌ وزیر ژاپن به ایران سفر می کند

نخست وزیر ژاپن,نخست وزیر ژاپن,نخست وزیر ژاپن شینزو آبه,نخست وزیر ژاپن جنگ جهانی دوم,نخست وزیران ژاپن,نام نخست وزیر ژاپن,نخست وزیر جدید ژاپن,استعفای نخست وزیر ژاپن,اولین نخست وزیر ژاپن,نخست وزیر سابق ژاپن,
ایران و ژاپن هر دو قربانی سلاح‌های کشتار جمعی هستند. علیه ژاپن از سلاح هسته‌ای استفاده شد و علیه ایران نیز از سلاح شیمیایی. در همین راستا می‌توانم بگویم دو کشور در رسیدن به رشد و توسعه پایدار با یکدیگر مشارکت دارند و ژاپن یکی از شرکای اصلی ایران در این زمینه است.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه گفت: ایران و ژاپن هر دو قربانی استفاده از سلاح‌های کشتار جمعی هستند و به همین دلیل هر دو کشور تلاش زیادی در راستای عاری‌سازی جهان از سلاح هسته‌ای انجام می‌دهند و در جهت گسترش توسعه پایدار با یکدیگر همکاری می‌کنند.

سیدعباس عراقچی در اولین سمینار مشترک ایران و ژاپن با عنوان «زنان، صلح و توسعه پایدار»، که صبح امروز (دوشنبه) با حضور مولاوردی،‌ معاون رئیس جمهور و امور زنان و خانواده، آکیه آبه، همسر نخست‌وزیر ژاپن برگزار شد، با بیان اینکه ایران و ژاپن هر دو در جهت رشد و توسعه پایدار با یکدیگر همکاری می‌کنند، گفت: توجه به رشد و توسعه پایدار، رشد چشمگیر مشارکت زنان در تمام بخش‌های اجتماعی و سیاسی را باعث شده است.

وی ادامه داد: ایران و ژاپن هر دو قربانی سلاح‌های کشتار جمعی هستند. علیه ژاپن از سلاح هسته‌ای استفاده شد و علیه ایران نیز از سلاح شیمیایی. در همین راستا می‌توانم بگویم دو کشور در رسیدن به رشد و توسعه پایدار با یکدیگر مشارکت دارند و ژاپن یکی از شرکای اصلی ایران در این زمینه است.

معاون حقوقی و امور بین‌الملل وزارت امور خارجه، تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران در جهت تقویت همکاری‌های دو و چندجانبه به منظور مقابله با موانع توسعه پایدار گام برمی‌دارد و این امر باید یکی از اصول اصلی سیاست خارجی کشورها باشد. در ایران نیز مقابله با موانع توسعه پایدار از اصول سیاست خارجی است.

وی با ابراز خرسندی از گسترش تعاملات بین ایران و ژاپن، خاطرنشان کرد: : خوشبختانه پس از مذاکرات هسته‌ای و تحولات به وجود آمده پس از توافق ایران و همچنین دیدارهایی که مسئولان دو کشور آقایان روحانی و شینزو آبه در حاشیه اجلاس‌های بین‌المللی داشتند امروز این تماس‌ها مستمرتر و مرتب‌تر شده است تا جایی که سفر قریب‌الوقوع شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به ایران را شاهد خواهیم بود.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت