ایرانیان

تازه های این بخش ایرانیان

فروشگاه

میانگین رسیدگی طلاق توافقی چند روز است ؟/ رتبه طلاق توافقی درکشور

نویسنده: احمد اعجازی

میانگین رسیدگی طلاق توافقی چند روز است ؟/ رتبه طلاق توافقی درکشور

طلاق توافقی,طلاق توافقی چگونه است,طلاق توافقی چیست,طلاق توافقی چقدر طول می کشد؟,طلاق توافقی دوران عقد,طلاق توافقی+شرایط,طلاق توافقی و مهریه,طلاق توافقی چقدر طول میکشه,طلاق توافقی در دوران نامزدی,طلاق توافقی چقدر زمان میبرد,رتبه طلاق ایران در جهان,رتبه طلاق در ایران,رتبه طلاق ایران,رتبه طلاق,رتبه اول طلاق در جهان,رتبه بندی طلاق در ایران,رتبه بندی طلاق در جهان,رتبه اول طلاق در دنیا,رتبه یزد در طلاق,رتبه بندی طلاق در دنیا,

تاریخ انتشار : شنبه, 05 تیر 1395

رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه‌قضاییه طلاق توافقی با ۴.۵ درصد را در رتبه چهارم ۱۰ خواسته اول قضایی کشور عنوان کرد.

به گزارش  تسنیم، حجت‌الاسلام حمید شهریاری درخصوص آمار ورودی پرونده‌ها گفت: 11 میلیون و 500 هزار پرونده تکراری و در گردش در واحدهای قضایی کل کشور داشتیم که از این تعداد 5 میلیون و 600 هزار پرونده غیرتکراری بودند.

وی افزود: 3.3 درصد شاهد افزایش پرونده‌ها در دستگاه قضایی بودیم. در همین راستا دولت تعهدات مالی خود را به مرکز پرداخت نکرده است.

شهریاری در خصوص 10 خواسته اول قضایی کشور اضافه کرد: مطالبه وجه 290 هزار بوده است که 8 درصد پرونده‌های مدنی را به خود اختصاص داده است. چک 250 هزار پرونده معادل 7 درصد پرونده‌ها، مطالبه تدخیر خسارت 219 هزار، طلاق توافقی 164 هزار معادل 4.5 درصد کل خواسته‌ها با میانگین زمان رسیدگی 26 روز، مطالبه مهریه 3.5درصد خواسته‌ها، اعسار از پرداخت 127 هزار معادل 3.5 کل پرونده‌ها، مطالبه نفقه 86 هزار معادل 2.4 درصد، الزام به تمکین 85 هزار و طلاق به درخواست زوجه 72 هزار پرونده را شامل می‌شدند.

شهریاری با اشاره به آمار ورودی پرونده‌ها به دیوان عدالت اداری تصریح کرد: 142 هزار پرونده به شعب بدوی دیوان عدالت شده است که این رقم 26 درصد افزایش داشته است از سوی دیگر مانده پرونده‌ها نیز 3 درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: 1243 پرونده وارد هیات عمومی دیوان شده است که 11 درصد افزایش داشته است. 19 هزار پرونده وارد شعب اجرای احکام شده است که رشد 2 برابری را در سال گذشته داشته است.

رئیس مرکز آمار و انفورماتیک قوه‌قضاییه تصریح کرد: در دادگاه عالی انتطامی قضات، 18 درصد کاهش ورودی داشتیم. 6 هزار پرونده در دادسرا وارد شده است که 65درصد افزایش داشته است و 27 درصد مانده پرونده‌ها در دادسرا را شاهد بوده‌ایم.

وی افزود: 743 هزار ورودی پرونده‌ها به دادگاه تجدیدنظر بوده است که 10 درصد افزایش داشته و 60 هزار پرونده به مانده‌های پرونده‌ها اضافه شده است.

نظرات کاربران
بدون دیدگاه

مطالب تصادفی

ایستگاه سلامت